Skocz do zawartości
rrafalek

Wymiana MFD2 DVD na RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nadeszła chwila ze wymienilem swoja MFD2 DVD na RNS510 .Kupilem sobie RNS 510 wersja B a mam Gateway w samochodzie wersja E Passacik z 2007 roku modelowy 2008 .Nie mam kerownicy multimedialnej.

Wgralem soft josiego 4220 do wersji B .Wczesniej ktos juz wgrał soft 3810 i nawi zmienila sie w wersje C.

Zastanawiam sie czy nie rozładuje mi aku .Z tego co wysluchalem to Navi sie usypia po ok 15 minutach.

Jedynym problemem jest to ze na Fisie nie wyswietla mi NAVI i RADIO a jak juz sie pojawia te pozycje i wejde w Radio lub Navi to ekran fisu sie wiesza i jest napisane Volksvagen Navigacion

Co muszę zrobić aby te funkcje dzialały , pewnie zakodować radio do kompa .

Moze mi ktos podpowiedziec jak to zrobić VAGCANPRO ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego po 1 użyj szukaj temat tak wałkowany, że głowa boli, po 2 sprawdź kodowanie navi, po 3 skoro się usypia i masz soft cukierkowany to raczej problemów z aku mieć nie będziesz, a co do fis'a to RNS dziala poprawnie dopiero z białym FIS'em z z MFA raczej ciężko współpracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego po 1 użyj szukaj temat tak wałkowany, że głowa boli, po 2 sprawdź kodowanie navi, po 3 skoro się usypia i masz soft cukierkowany to raczej problemów z aku mieć nie będziesz, a co do fis'a to RNS dziala poprawnie dopiero z białym FIS'em z z MFA raczej ciężko współpracuje.

 

No nie kolego, rns510 współpracuje tak samo z białymi jak czewonymi zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielaspiotr z tego co wiem nie wszystkie funkcje RNS'a są dostępne na czerwonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielaspiotr z tego co wiem nie wszystkie funkcje RNS'a są dostępne na czerwonych

 

Ja miałem z czeewonym fiz teraz mam białe i wszystko śmiga tak samo, nie ma dodatkowych funkcji. Ewentualne problemy mogą być tylko z modułem telefonu.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jak powinno wygladać kodowanie i czy zrobie go Vag Can Pro czy tylko VCDSem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podajcie jak powinno wygladać kodowanie i czy zrobie go Vag Can Pro czy tylko VCDSem

 

zaloguj vcds i znajdz BAP protokul daj mu ptaszka i bedziesz wszystko mial pomjedzy zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kogos znalesc z vcds em ale zastanawiam sie nad tym ze w MFD2 DVD wszystkie te informacje mi wyswietlało a w RNS510 niestety nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RNS510 niestety nie.

tak je z volkswagenem. kazdy modul czy radio ktore zostal wymjenione trzeba od nowa kodowac. to jest normalna sprawa. zaloze sie ze tez masz blad na antenie radia.

 

bapl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież bap jest tylko do białych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bylem u kolegi Romeo9999 i BAP jest zaznaczony ptaszkiem ale niestaty nie mozna zrobić zadnego kodowania ani wprowadzić zadnych zmian w RNSie ponieważ wyswietla bład 31 (odrzucone kodowanie) RNS był przełożony do innego Passata i to samo.

Dalej nie mam Audio i Navi na Fisie .Zastanawiam sie czy to nie wina softu ?

Edytowane przez rrafalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy bo od wczoraj posiadacz B6 2.0 TDI z 2007 roku:)

Forum jest bardzo obszerne a pytania co chwile sie pojawiaja.

Po pierwsze to juz wiem co to jest MFA 1/2 Fis i taki wlasnie wyswietlacz mam, pytanie czy mozna w 1/2 fis wejsc do menu czy tez wybierac miedzy MFA 1 i MFA 2 z dzwigni wycieraczek przytrzymując dluzej ktores z przyciskow, ale to w zasadzie moge sobie sprawdzic metoda prob i bledow.

Inna sprawa to radio, cd, mp3 i navi. otoz mam navi ale potrzebna jest plyta ktorej nie mam. A wyswietlacz nie jest kolorowy tylko taki szary podswietlany na niebiesko. Wiem ze mozna wymienic ten panel caly i chcialbym zakupic taki system multimedialny ale niekoniecznie z bluetoothem, generalnie chodzi o to aby byl kolorowy dotykowy wyswietlacz z navigacja (to jest chyba RNS 510?), radiem i mp3 i moze mozliwoscia ogladania DVD, tak aby navi chodzila bez plyty. I pytanie moje ile moze takie cos kosztowac, jesli w rozliczenie dam obecny panel. czy za ok 1000zł da sie cos takiego zamontowac? i czy wtedy na MFA przy 1/2 fis bedzie to hulać czy to tylko przy pelnym fis dziala??

Z gory dzieki za info albo podeslanie linka do juz opisywanych zagadnien tego typu, bo nie moglem tego znalezc, bo moze uzywam zlego nazewnictwa a że dopiero zaczynam przygode z passatem stąd te pytania:)

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem tu nowy bo od wczoraj posiadacz B6 2.0 TDI z 2007 roku:)

Forum jest bardzo obszerne a pytania co chwile sie pojawiaja.

Po pierwsze to juz wiem co to jest MFA 1/2 Fis i taki wlasnie wyswietlacz mam, pytanie czy mozna w 1/2 fis wejsc do menu czy tez wybierac miedzy MFA 1 i MFA 2 z dzwigni wycieraczek przytrzymując dluzej ktores z przyciskow, ale to w zasadzie moge sobie sprawdzic metoda prob i bledow.

Inna sprawa to radio, cd, mp3 i navi. otoz mam navi ale potrzebna jest plyta ktorej nie mam. A wyswietlacz nie jest kolorowy tylko taki szary podswietlany na niebiesko. Wiem ze mozna wymienic ten panel caly i chcialbym zakupic taki system multimedialny ale niekoniecznie z bluetoothem, generalnie chodzi o to aby byl kolorowy dotykowy wyswietlacz z navigacja (to jest chyba RNS 510?), radiem i mp3 i moze mozliwoscia ogladania DVD, tak aby navi chodzila bez plyty. I pytanie moje ile moze takie cos kosztowac, jesli w rozliczenie dam obecny panel. czy za ok 1000zł da sie cos takiego zamontowac? i czy wtedy na MFA przy 1/2 fis bedzie to hulać czy to tylko przy pelnym fis dziala??

Z gory dzieki za info albo podeslanie linka do juz opisywanych zagadnien tego typu, bo nie moglem tego znalezc, bo moze uzywam zlego nazewnictwa a że dopiero zaczynam przygode z passatem stąd te pytania:)

Pozdr!

 

Kolego twój 1/2 fiz nie pozwala wejść w menu, masz tylko funkcje z manetki. Do menu trzeba wymienić zegary na takie z dużym wyświetlaczem, co również nie gwarantuje że będzie menu, zależy od modułu komfortu w aucie. RNS510 można kupić używane, ceny są różne ~ 1500 w górę, ale i pochodzenie radia nierzadko nieznane :). Przy montażu RNS w twoim roczniku będzie trzeba wymienić gateway i zakodowanie kompem, i tyle w temacie. Za ile uda ci się sprzedać swoje radyjko Bóg raczy wiedzieć :)

 

---------- Dodano o 09:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:38 ----------

 

Dziś bylem u kolegi Romeo9999 i BAP jest zaznaczony ptaszkiem ale niestaty nie mozna zrobić zadnego kodowania ani wprowadzić zadnych zmian w RNSie ponieważ wyswietla bład 31 (odrzucone kodowanie) RNS był przełożony do innego Passata i to samo.

Dalej nie mam Audio i Navi na Fisie .Zastanawiam sie czy to nie wina softu ?

 

 

Kolego spróbuj wgrać starszy soft, jak nie pójdzie oddaj sprzedawcy, może być sprzęt zwalony np przy próbie zdjęcia kodu lub wymazaniu sn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wgram oryginała 1200 i zobaczymy co się bedzie działo.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś wgram oryginała 1200 i zobaczymy co się bedzie działo.

Pozdrawiam

Rafał

 

Jak będziesz wgrywać starszy soft musisz zezwolić na aktualizację starszym softem z ukrytym menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś specjalna procedura czy zrobie to normalnie bez kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz długo guzik setup, zobacz na youtube "RNS 510 Secret Menu", trzeba wejść w zakładkę system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrsłem sofcik 2660PL (dla wersji B) niby PL bo po wgraniu nie ma jezyka polskiego. Co zaobserwowałem . Zaraz po wfraniu pojawiły się zakładki Audio i Navigation jednak jak chciałem wejsc to sie wieszało i był napis Volksvagen System Navigation. Teraz po godzinie byłem w aucie i znów tylko MFD i Setup .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tej wersji to i ja miałem problemy, to chyba była pierwsza PL. Jeszcze bym spróbował na 1200+sprawdzenie VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze podrzuc linka na priv do sprawdzonej 1200 bo ta moja nie wchodzi. Co powiesz jabym wrzucił 3810 dla wersji A i B aby była po polsku bo w tej chwili nie mam polskiego.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności