Skocz do zawartości
Kwiatekgd

1.9 TDI AWX131KM PASSAT B5 proszę o analize logów.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy problemu jeszcze nie rozwiązałem, ale doszedł kolejny. Po odpaleniu silink potrafi lekko chwilowo tak poszarpywać na wolnych obrotach dopóki się nie rozgrzeje. A np po 5 godzinach stania jak go odpale to strasznie przerywa nawet podczas jazdy, tak jak by nie wszystkie wtryski chodziły czy coś? Po ok 3-5 min jak go zgaszę i odpale to już jest ok. Polski wag pokazał taki błąd. To co pierwszy wtrysk też jest do wymiany? :/

 

18074 Wtryskiwacz 1 - przerwa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

http://vaglog.rtnet.pl/kwiatekgd_99597.html

Edytowane przez Kwiatekgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logu 018 pojawiają Ci się czasem 4.0, zamiast 0.0.

Mi się wydaje, że pomóc może Ci zdjęcie pokrywy wałka rozrządu i wypięcie wtyczek pompowtrysków, gdzie możesz lekko przygiąć konektorki. Niektórym osobom na tym forum ten zabieg pomógł, szczególnie, że korekcje nie są straszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W logu 018 pojawiają Ci się czasem 4.0, zamiast 0.0.

Mi się wydaje, że pomóc może Ci zdjęcie pokrywy wałka rozrządu i wypięcie wtyczek pompowtrysków, gdzie możesz lekko przygiąć konektorki. Niektórym osobom na tym forum ten zabieg pomógł, szczególnie, że korekcje nie są straszne :)

 

Tylko wydaje mi się,że to są akurat te momenty w których dwa lub trzy razy przygazowałem niepotrzebnie :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko wydaje mi się,że to są akurat te momenty w których dwa lub trzy razy przygazowałem niepotrzebnie :dupablada

Mimo, że przygazowałeś to w bloku 018 powinny być same 0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo, że przygazowałeś to w bloku 018 powinny być same 0...

 

a wcale nie prawda :P bo w momencie przygazowania i spadania silnika z obrotow pojawiaja sie wlasnie 4 w grupie 018 :P

wiec jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w blad

w kazdym PD to zaobsewowalem

 

Kwiatek sprawdz wtyczki na pompowtryskach jak juz kolega wczesniej napisal ;)

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wcale nie prawda bo w momencie przygazowania i spadania silnika z obrotow pojawiaja sie wlasnie 4 w grupie 018

To widocznie ja mam coś uszkodzone, bo w moim silniku to się nie pojawia 4.0 jak przygazuje w całym zakresie logu z bloku 018.

 

Edit:

Sprawdziłem jeszcze raz i jest faktycznie tak jak napisał traksio. Po przygazowaniu zmienia się na 4.0 jak spada z obrotów. (Dzięki traksio za sprostowanie).

Jednak dla świętego spokoju możesz sprawdzić czy konektorki są w porządku :)

Edytowane przez delus502

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam logi po oczyszczeniu i dociśnięciu konektorków (temp 80st). Chwilowe szarpnięcia na zimnym silniku zanikły,ale jak się rozgrzeje to dalej lekko się dławi przy powolnym rozpędzaniu w zakresie 1700-2200 obr. Wgl widać,że od ostatniego loga wtryski jak by bardziej leją (nowy log jest poniżej jak już odpalicie linka).

Zauważyłem,że pierwszy pompowtrysk od rozrządu jest z ozanczeniem 073AL a kolejne trzy z oznaczeniem 073AA.

 

 

http://vaglog.rtnet.pl/kwiatekgd_100513.html

Edytowane przez Kwiatekgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby zamienić pompkę trzecią z czwartą i sprawdzić czy korekcja pójdzie za pompką numer 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pompki zregenerowane,nowe oringi,śruby mocujące, passek odzyskał ducha, spalanie sporo spadło, teraz ok 6,5 do 7 L, jednak podpinając pod vaga wartości tych pompek nie wyglądają chyba idealnie, dlatego zastanawiam się czy po regeneracji może powinno właśnie tak być. Dokumentacje odnośnie regeneracji też dostałem,jak zeskanuje to wstawie. Może do TUNE UP podjechac na jakąś korekcje,zresztą myśle o podniesieniu mocy tylko wirusem.

 

LOGI

 

http://vaglog.rtnet.pl/kwiatekgd_124906.html

Edytowane przez Kwiatekgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości na 4. pompce nie wyglądają dobrze... Dla porównania zobacz jak wygląda to u mnie (pompki również po regeneracji) :

 

013: http://vaglog.rtnet.pl/Biszczan19_124907.html

 

023: http://vaglog.rtnet.pl/Biszczan19_124908.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności