Skocz do zawartości
Corvis

Podłączenie oświetlenia w tylnych drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeśli do maja 2006 to przód 1 i 2.Tył z modułu komfortu Jeśli po maju to 18 i 19 tył 15 i 6 z modułu sterownika tylnych szyb.Pozdrawiam

 

A 2007 rok?

 

Miałem gdzieś zapisane w jakie piny mam się na tyle podpiąć ( szyby na korby) ale jakoś wcieło mi info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka T18B pin 5 en 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szybek na korbki to podłączenie w słupku w drzwiach pin nr 10 i masa to skąd kol wiek

 

---------- Dodano o 09:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:29 ----------

 

Co do szybek na korbki to podłączenie w słupku w drzwiach pin nr 10 i masa to skąd kol wiek ( Bartek twoje przewody lezą i czekają na ciebie chyba zapomniałeś o nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Mam B7 z ubiegłego roku z odblaskami w drzwiach. Chciałem zamontować lampki. Po podpięciu komputera w ASO kodują się bez problemu pokazuje tylko błąd żarówki ale po rozebraniu 1 drzwi panowie z ASO stwierdzili jednak, że w sterowniku drzwi nie ma pinów żeby podpiąć takie lampki i żeby je założyć konieczna jest wymiana takich sterowników. Czy oni na pewno mają rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Mam B7 z ubiegłego roku z odblaskami w drzwiach. Chciałem zamontować lampki. Po podpięciu komputera w ASO kodują się bez problemu pokazuje tylko błąd żarówki ale po rozebraniu 1 drzwi panowie z ASO stwierdzili jednak, że w sterowniku drzwi nie ma pinów żeby podpiąć takie lampki i żeby je założyć konieczna jest wymiana takich sterowników. Czy oni na pewno mają rację?

 

Kolego czekaj cierpliwie na odpowiedz na swoj post jak juz umieściłeś w jednym temacie.

Nie spamuj w kilku tematach tych samych postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Mam B7 z ubiegłego roku z odblaskami w drzwiach. Chciałem zamontować lampki. Po podpięciu komputera w ASO kodują się bez problemu pokazuje tylko błąd żarówki ale po rozebraniu 1 drzwi panowie z ASO stwierdzili jednak, że w sterowniku drzwi nie ma pinów żeby podpiąć takie lampki i żeby je założyć konieczna jest wymiana takich sterowników. Czy oni na pewno mają rację?

 

Ja w swoim B7 nie wymieniałem żadnych sterowników. Podpiąłem, zakodowałem i wszystko działa u ciebie powinno być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to podpiąłeś skoro oni twierdzą że ze sterownika wychodzi wiązka przewodów i już nie ma gdzie wpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to podpiąłeś skoro oni twierdzą że ze sterownika wychodzi wiązka przewodów i już nie ma gdzie wpiąć

 

Czy zadales sobie choc troche trudu aby przeczytac ten temat?

W tym temacie masz wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem szanowny Kolego Bimbasz. Po przeczytaniu tematu bylem przekonany że można te lampki podpiąć bez większego problemu. Ja sam nie jestem w stanie tego zrobić więc oddałem auto do ASO a tam stwierdzili po obejrzeniu sterownika że nie ma już wolnych pinow do podpiecia lampek i trzeba zmienić sterownik a koszt jednego podali 1300 PLN. Dlatego zadałem swoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby powiedzieć ci w 100% czy to możesz (bo pewno bzdur nagadali ci w ASO) to musisz wstawić nam tu zdjęcia sterownika a w szczególności gniazda 32 pinowego pod które podłacza się lampki, lub dokładne nr sterownika. Możesz tez opisac dokładnie co masz w aucie, lustro grzane, fotochrom, podswietlane lustro zewnetrzne, podswietlane listwy drzwiowe.

Sorry ze tak oschle pisze ale nie dajesz zadnych informacji a chcesz aby ktoś cos ci powiedział jak nie ma bladego pojecia co masz w aucie, tylko to ze w ASO ci tak powiedzieli. spytaj sie ASO czy mozna dołożyć np elektryczną klapę w B6 i B7 tez ci powiedzą ze nie mozna a mozna. Wiec.... sam juz wiesz, w ASO ... wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz piszę na forum poza tym jestem raczej laikiem wiec przepraszam że nie napisałem szczegółów- w aucie mam elektryczne wszystkie szyby składane podswietlane i ogrzewane lusterka automatycznie sciemniajace sie, listwy drzwi nie są podswietlane. Jak umawialem się w tym ASO to najpierw powiedzieli mi po nr VIN ze jest instalacja doprowadzona do drzwi zeby podpiac te lampki a wczoraj po rozebraniu jednej tapicerki stwierdzili ze nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
składane podswietlane i ogrzewane lusterka automatycznie sciemniajace sie

 

po tym wpisie wnioskować można że bez problemu podepnie sie lampki, wychodzi że masz sterowniki w najbogatszej opcji wiec te lampki tez sie podłączy.

Trzeba tylko ok 100cm instalacji wykonać od sterownika do lampki, zakodowac i będzie świecić

Jak chcesz mieć 100% pewności daj foto sterowników z pinami i to załatwi sprawę, chociaż ja jestem pewien że to się podłączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was potrzebuje pomocy przy podłączeniu lampek z tyłu.Przednie podłączone bez problemu. tylnie wpięte w pin6 i 18.i niestety sie nie palą sterownik to 3c0959794 passat b7 2012.vagiem nie mogę się połączyć ze sterownikiem. w centralnej elektryce zaznaczyłem ze lampki są zainstalowane.Może mam podłączone pod złe piny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dostajesz info jak w poscie #97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was potrzebuje pomocy przy podłączeniu lampek z tyłu.Przednie podłączone bez problemu. tylnie wpięte w pin6 i 18.i niestety sie nie palą sterownik to 3c0959794 passat b7 2012.vagiem nie mogę się połączyć ze sterownikiem. w centralnej elektryce zaznaczyłem ze lampki są zainstalowane.Może mam podłączone pod złe piny?

 

czy dostajesz info jak w poscie #97?

 

Mam problem z zakodowaniem lampek w tylnych drzwiach. Niby wszystko działa, szyby, podswietlenie, otwarcie jest sygnalizowane, a dostaje komunikat "no response form controller" i klops, nie moge wejść w sterownik i nic zakodować. Czy może spotkaliście się z czymś podobnym !?

 

Piny OK dla B7

6 to + do pin 2 lampki

18 to - do pin 1 lampki

tylnych sterowników się nie koduje, nie można wejść do nich

kodowanie sterowników przednich drzwi oraz w centralnej elektryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mozna (moja b6) ale nie bezposrednio, one sa "slave" w stosunku do przednich i przez przednie trzeba do nich wejsc i zakodowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.wszystko działa.kodowanie odbywa się przez sterowniki w przednich drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy macie jakieś zdjęcia z instalacji lampek i samej kostki do której się wpinamy , czy jest jakiś manual z całej operacji wstawienia oświetlenia , bo czytam cały wątek i nic nie zrozumiałem z dyskusji , żadnych konkretnych wypowiedzi co jak i po kolei zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak sterownik 1KO 959 793 G kodowanie przyjęte.pin we wtyczce sterownika 18 pusty 19 zajęty biało-szarym kablem.Gniazdo sterownika 17,18 brak pinów.Grrr jak i w co to wpiąć ? Poradzicie coś?

CHODZI O DRZWI PRZEDNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie tak sterownik 1KO 959 793 G kodowanie przyjęte.pin we wtyczce sterownika 18 pusty 19 zajęty biało-szarym kablem.Gniazdo sterownika 17,18 brak pinów.Grrr jak i w co to wpiąć ? Poradzicie coś?

CHODZI O DRZWI PRZEDNIE

a temat od początku Czytałeś? Mam taki sam sterownik - nie dało rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności