Skocz do zawartości
Corvis

Podłączenie oświetlenia w tylnych drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Bimbasz, ale z tego co widzę kolega chce to zrobić w B7 i w tym modelu, to już nie jest takie proste. :-)

Znajomy montował tempomat w nowym Transporterze i żebrał o pomoc w serwisie, mając profesjonalnego Vaga nie mógł bez jakiś kodów tego uruchomić, a serwis tez nie za bardzo wiedział jak mu pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz, ale z tego co widzę kolega chce to zrobić w B7 i w tym modelu, to już nie jest takie proste. :-)

 

wiem doskonale o jaki samochód chodzi, dlatego mówię aby na początek zakodować sterownik a potem działać w zależności jak kodowanie wypadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie w tym "sęk", że fabrycznie coś poblokowali, aby nie "modzić". Tak się zastanawiam. Jak nawet podejmę próbę zakodowania tych lampek i się nie uda to czy to czegoś nie "spapra" ? Wiele pytań, ale na forum nie mogłem się dokopać do osób, które coś poważnego zrobili w swoich B7. Owszem są tacy, ale "mody" typu nakładeczki, pierdółeczki itp. Chyba próbuję być pionierem w tej kwestii. Naprawdę nie chcę nic w tym rocznym aucie spierniczyć. Chyba najlepszym "modem" będzie zakup dodatkowej gwarancji "full" na kolejne 3 lata :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podłączony np mój VCDS przy zmianie kodowania nie zostawia śladu w postaci kodu urządzenia, co w przypadku kolegi mającego na gwarancji auto może mieć znaczenie, ze to nie serwis grzebał tylko ktoś "no name".

 

Co do B7 - spotkałem się z opinią, ze do tego modelu czasami aby coś dołożyć co nie było zamontowane fabrycznie, trzeba pół auta zmienić, a bez pomocy serwisu w kodowaniu się nie obędzie :-)

Edytowane przez januszbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy podłączony np mój VCDS przy zmianie kodowania nie zostawia śladu w postaci kodu urządzenia, co w przypadku kolegi mającego na gwarancji auto może mieć znaczenie, ze to nie serwis grzebał tylko ktoś "no name".

 

Co do B7 - spotkałem się z opinią, ze do tego modelu czasami aby coś dołożyć co nie było zamontowane fabrycznie, trzeba pół auta zmienić, a bez pomocy serwisu w kodowaniu się nie obędzie :-)

 

No właśnie. Dziś rozmawiałem w serwisie z doradcą i nieudolnie tłumaczył mi, że jak się coś stanie z elektroniką to oni (serwis) mogą otrzymać od producenta - jak się wyraził - oprogramowanie tylko pod konkretne auto i VIN. Cytując doradcę serwisowego ... "jak pan złamie kod w sposób nieautoryzowany to w przypadku gdy podłączymy Pana auto pod nasz komputer (np. jak będzie tzw. kampania weryfikacyjna) wszystkie nieautoryzowane modyfikacje się rozkodują". Pytałem go czy mogę oficjalnie zamówić w serwisie dołożenie 4 lampek płacąc 100% kosztów części i robocizny (blefowałem) - pan z serwisu powiedział, że nie może przyjąć takiego zlecenia ponieważ on nie ma kodów aby zprogramować sterowniki, a fabryka mu ich nie udostępni. Ja się wyraził bezczelnie - trzeba było kupić Highline :mlotkiem - pajac. Fabryka nie jest zainteresowana rozbudową wyposażenia przez klientów. No i lipa - czekam na wypowiedzi ekspertów z forum. Może jednak ktoś już coś konkretnie "modził" w B7 i coś wie na ten temat :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dowiedzieć jak się skończyła sprawa z tym nowym Transporterem, gdzie był problem z uruchomieniem tempomatu i serwis VW nie za bardzo wiedział jak to uruchomić. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postaram się dowiedzieć jak się skończyła sprawa z tym nowym Transporterem, gdzie był problem z uruchomieniem tempomatu i serwis VW nie za bardzo wiedział jak to uruchomić. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Czekam zatem z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postaram się dowiedzieć jak się skończyła sprawa z tym nowym Transporterem, gdzie był problem z uruchomieniem tempomatu i serwis VW nie za bardzo wiedział jak to uruchomić. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Kolego, wiadomo może co w tej kwestii? Wiosna idzie. Trzeba szykować mody-fikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pan z serwisu powiedział, że nie może przyjąć takiego zlecenia ponieważ on nie ma kodów aby zprogramować sterowniki, a fabryka mu ich nie udostępni

:haha :bezzebow

chciałbym zobaczyć jego minę jakby widział jak szybko ten sterownik można zakodować i to bez kodów fabryki :)

 

Kolego, wiadomo może co w tej kwestii? Wiosna idzie. Trzeba szykować mody-fikacje.

To pytanie nie do mnie, ale odpowiem, oczywiście idzie to zrobić. Na pytanie jak - odpowiem bardzo szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:haha :bezzebow

chciałbym zobaczyć jego minę jakby widział jak szybko ten sterownik można zakodować i to bez kodów fabryki :)

 

 

To pytanie nie do mnie, ale odpowiem, oczywiście idzie to zrobić. Na pytanie jak - odpowiem bardzo szybko :)

 

Też już właśnie się dowiedziałem, że da się to zrobić. VCDS i heya !!! Niestety czeka mnie dużo rozbierania (wszystkie boczki) więc najpierw uzbieram wszystkie graty (chcę przy okazji wymienić przyciski szyb i pokrętło lusterek na chromik) i czekam na cieplejsze dni aby nic się nie połamało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, moge potwierdzić to co napisał Bimbasz - bez problemu można zakodowac lampki w drzwiach.

W sobotę eksperymentalnie założyłem w 'swoim' B7 w drzwiach kierowcy. Programowanie takie samo jak w B6. Nawet sterownik zaczyna się na 3C0 a nie na 3AA. Nie potrzeba magicznych kodów i łączenia się z centralą VW:marecek

Kolejny krok - lampki nad nogami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny krok - lampki nad nogami...

Lampki nad nogami również można bez problemu zakodować jednak w tym przypadku kodowanie wygląda inaczej niż w przypadku B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampki nad nogami również można bez problemu zakodować jednak w tym przypadku kodowanie wygląda inaczej niż w przypadku B6.

 

Tomku, Ty jak zawsze tajemniczo.

 

Chyba w tym tygodniu złożę już zamówienie. Na 4 lampki w drzwi, 4 do podswietlenie nóg, kabelki, konektorki, przyciski szyb i lustrek w chromie i niech czekają na " dobre czasy". Zostaje jeszcze kwestia oświetlenia ambiente w drzwiach, ale nic o tym nie wiem. Tomku co jest potrzebne do zainstalowania ?

Edytowane przez Carconnect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampki nad nogami również można bez problemu zakodować jednak w tym przypadku kodowanie wygląda inaczej niż w przypadku B6.

 

Tomek, wiesz ktory bajt / bit nalezy odhaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, wiesz ktory bajt / bit nalezy odhaczyc?

Byte 20 bit 0

Byte 12 bit 5

Dodatkowa jeżeli mamy lampki LED to prawdopodobnie jeszcze Byte 25 bit 3 ale tego nie jestem pewien i sprawdzę dopiero po montażu lampek u mnie na wiosnę.

 

---------- Dodano o 20:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:27 ----------

 

Zostaje jeszcze kwestia oświetlenia ambiente w drzwiach

To jedna z rzeczy jaką na pewno u siebie zamontuje schematy już przeglądałem.

 

---------- Dodano o 20:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:29 ----------

 

Tomku co jest potrzebne do zainstalowania ?

Ale czego ? Lampek czy oświetlenia ambiente ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek za info. W moim VCDS'sie nie mam podpowiedzi do tego modulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zakodowaniem lampek w tylnych drzwiach. Niby wszystko działa, szyby, podswietlenie, otwarcie jest sygnalizowane, a dostaje komunikat "no response form controller" i klops, nie moge wejść w sterownik i nic zakodować. Czy może spotkaliście się z czymś podobnym !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mógłby ktoś podrzucić nr pinów sterownika do lampek przód i tył MY2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mógłby ktoś podrzucić nr pinów sterownika do lampek przód i tył MY2006.

 

Koledzy podzielcie się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli do maja 2006 to przód 1 i 2.Tył z modułu komfortu Jeśli po maju to 18 i 19 tył 15 i 6 z modułu sterownika tylnych szyb.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności