Skocz do zawartości
rafflo

Prośba o analizę logów ATJ

Rekomendowane odpowiedzi

przepływka do wymiany ,cisnienie doładowania mogło by byc stabilniejsze i korekcia na 3 i 4 cylindrze swiadzcy rze cos sie zaczyna tam dziac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekcia na 3 i 4 cylindrze swiadzcy rze cos sie zaczyna tam dziac

 

Silnik miesiąc temu był robiony.

Wymienili mi:

1. dół silnika

2. łożysko igiełkowe podparcia wałka sprzęgłowego

3, regeneracja pompowtryskiwaczy + śruby i uszczelki

4. olej zmieniony na syntetyk dla PD (wcześniej półsyntetyk)

5. Filtr oleju, płyn chłodniczy

 

Jeśli chodzi o 3 i 4 cylinder to co masz na myśli że zaczyna się tam coś dziać?

 

Dzięki za analizę i pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pare rzeczy które maja wpływ na korekcie :Słabsze cisnienie na tych cylindrach , wytarty wałek rorzadu ,zle wyrglowane pomki ,zakosowane rozpylacze .padniete pomki . co dokładnie kryje sie pod stwierdzeniem regenerowali pomki .

Edytowane przez german81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryski całkiem padły a podobno w moim silniku można je regenerować zamiast kupować nowe.

Za regenerację dałem prawie 3000, ale co było z nimi robione to nie jestem w stanie powiedzieć.

Zresztą mechanik który mi robił silnik pewnie też nie powie dokładnie, bo wysyłał je do zakładu który tylko tym się zajmuje.

 

A czy możesz mi jeszcze napisać (na podstawie logów) w jakim stanie jest turbo i zawór egr?

Czy tymi cylindrami powinienem się bardzo martwić czy jeszcze nie i czy z ciśnieniem doładowania można coś zrobić zeby było stabilniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale pięknie to ktoś poskładał do kupy , mam nadzieję że masz na całą naprawę jakiś rachunek jeśli się na cokolwiek przyda , pasek rozrządu też napięty skoro się rozjeżdża od 0 do -2,2 na wolnych obrotach coś pięknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega słusznie stwierdził ktos odwalił maniane .wiec czym szybiej to zareklamujesz tym lepiej dla ciebie . co do turbo to by trzeba było sprawdzic co jest powodem tej nie stabilnosci doładownia . sa 2 obcie geometria sie zacina lub n75 nie pracuje płynie . a gdzie robiłes ta cała naprawe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak kolega słusznie stwierdził ktos odwalił maniane .wiec czym szybiej to zareklamujesz tym lepiej dla ciebie . co do turbo to by trzeba było sprawdzic co jest powodem tej nie stabilnosci doładownia . sa 2 obcie geometria sie zacina lub n75 nie pracuje płynie . a gdzie robiłes ta cała naprawe ?

 

Silnik był robiony w DAREX na Przedmiejskiej 1 we Wrocławiu.

Rozrząd nie był robiony więc nie wiem czy mam co reklamować (chyba że się mylę)

Turbo z tego co wiem to ma luzy i powinna być regenerowana - ale na razie nie mam kasy.

Przepływkę jeszcze w tym tygodniu wymienię na nową to zrobię logi. Wczoraj zauważyłem jeszcze że złącze elastyczne przy katalizatorze mi pękło więc też muszę wymienić.

A po czym odczytujecie że mechanik odwalił manianę i co ewentualnie mam u niego reklamować - bo silnik pracuje ładnie, spalanie mam dużo niższe niż wcześniej i dużo lepiej się zbiera niż poprzednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozrząd powinien być ustawiony na 0 może delikatnie się odchylać o jakieś 0,5 na minus lub na plus ale nie do 2,2 stopnia jak to jest u Ciebie widoczne w kanale 4 pozycja 4 , wynika z tego że pasek jest luźny i to bardzo .Mogło by się tak dziać przy przyspieszaniu (o jakieś 1 stopień ) ale nie na wolnych obrotach i jeszcze takie wartości .Co tam jeszcze siedzi to nie wiadomo najpierw trzeba to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzięki za porady.

Jak poprawię rozrząd i wymienię przepływkę to zrobię jeszcze raz logi i zamieszczę na forum.

Pozdrawiam

Edytowane przez rafflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności