Skocz do zawartości
Tomay

Malowanie-pigmenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie,czy w tym kraju używają pigmentów do barwienia farb???Przymieżam się do malowania w domu i nieukrywam że kupno białej farby + barwników wychodzi dużo taniej.Niestety nie mogę znalezć tych barwników,wszędzie pełno testerów za funta ale pigmentu ni hu hu:( A może o czym kurna nie wiem;)

Przerabiał ktoś temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem sie z takim "dobrodziejstwem" tutaj w uk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.Wygląda na to że barwników tutaj nie używają.Albo wiedza forumowiczów w tym temacie jest podobna do mojej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego.Wygląda na to że barwników tutaj nie używają.Albo wiedza forumowiczów w tym temacie jest podobna do mojej;)

 

powiem ci tak nigdy nie wpadl mi pigment w reke do rozrabiania z farba ani nie widzialem na półce,lub nie zwrocilem na to uwagi bo zawsze kupowalo sie gotowa farbe zapytaj pobsa bo on tez dziala cos w decoratorce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

pigmentu raczej nie kupisz - ja robie tu w uk od 12 lat w tym temacie i jeszcze zaden nie wpadl mi w reke.

 

Mozesz isc do jakiegos lokalnego dekoratorskiego sklepu (nie bq ani podobne) i jezeli maja maszyny crown, dulux leyland badz johnstone's to spytaj ich czy moga "spuscic" ci troche barwnika z maszyny. W naszym lokalnym sklepie kosztuje to 70 pensow za barwnik do kazdego litra. Musisz sam spytac.

Dla przykladu kolor Farow Ball "Pointing" na 2.5litra farby to 2.5ml barwnika (pastelowy kolor) do slynnej magnolii barwnika idzie podobnie.itp itd.

 

Mozesz jeszcze sprobowac spytac (tylko w pastelowych jasnych kolorach (tzw. off white)) poprosic ich by zmieszali ci to na bialej farbie a nie na farbie typowej do mieszania i kolor bedziesz mial 99% taki sam a zaplacisz jak za biala z doplata paru funciakow.

 

Ostatecznie czatuj na promocje w b&q buy one get 2nd half price or "2 for 1"

 

p

Edytowane przez pobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za wyczerpującą odpowiedz.Myślę że podaruję sobie i poprostu podlecę do B&Q i kupię farbę z mieszalnika wg.ich wzorców:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności