Skocz do zawartości
zwirek

Demontaż tapicerki przy zamkniętych drzwiach? przód

Rekomendowane odpowiedzi

@ Kac - problem w tym że u mnie po złożeniu i zamknięciu drzwi już się nie otwarły (sic!)

 

pozostaje ci tylko rozwiercić zaślepkę zamka i kombinować wtedy. w sumie to najniższy koszt naprawy. Tylko że może sie okazać że musisz jeszcze rozwalić sanki klamki ale one kosztują 20PLN no plus zaślepka ale nie wiem ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek - ale Ty drastyczny jesteś, już byś wiercił i wiercił.

 

Panie i panowie - a więc:

Demontujemy tapicerkę w sposób następujący: najlepiej jest wyjąć przedni fotel (dwie śruby i kostka do wypięcia minuta osiem i fotel na zewnątrz. dwie śróbki od spodu dają się wykręcić bez problemu - czynimy to więc. następny krok wymaga delikatnych czynności manualnych - zdjęcie plastików ze środkowego słupka (tych z których wychodzą przednie pasy bezpieczeństwa), zdjęcie fragmentu uszczelki która jest na felcu drzwi i delikatnie nadgarstkiem "naciągamy" tapicerkę (stojąc na zewnątrz auta delikatnie zawijamy ją do środka), następnie delikatnie ciągniemy - coby popuściły spinki - VOILA dostęp do zamka gotowy. U mnie przyczyna rzeczywiście była prozaiczna. Cięgno klamki wewnętrznej rozwaliło swój "peszel" i zacięło się. OT CO, jakby ktoś miał jakies pytania względem takich napraw : walcie śmiało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku żle otwierały się drzwi kierowcy. Postanowiłem podciągnąc linke w klamce zewnętrznej. Naciągnąłem do końca, poskładałem, wszystko chodziło jak należy dopóki nie zamknąłem drzwi z pilota. Nie otwierają się ani od środka ani od zewnątrz. No to się porobiło...

Ale wchodze na forum znajduje ten temat i odpowiedź podana na widelcu. Wystarczyło odchylić klamke i popuścić plastik od linki o 2 ząbki i wszystko gra.

Pomógł post KrajesK'a za co wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledz dziś podczas otwierania drzwi od wewnątrz w momencie jak pociągnąłem za klamke usłyszałem jak by coś pękło i. Drzwi się nie otworzyły i klamka nie działa. Otworzyłem je od zewnątrz, zamknąłem i juz otworzyć ich nie idzie. Rygiel można wcisnąć do połowy a głębiej nie wchodzi. Czy ktoś może wie jak awaryjnie otworzyć drzwi bez użycia klamek ? Bo musze rozebrać boczeka cały a drzwi ani drgną ? Serdeczne dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Zatrzasnęły mi się drzwi przednie pasażera. Nie słychać żeby w ogóle silniczek zamka działał. Rygiel nie unosi się. nie można otworzyć z pilota i z wewnętrznej klamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Zatrzasnęły mi się drzwi przednie pasażera. Nie słychać żeby w ogóle silniczek zamka działał. Rygiel nie unosi się. nie można otworzyć z pilota i z wewnętrznej klamki.

 

Tapicerka przyktęcina jest na 4 śruby:

2 pod rękojeścią +

2 na spodzie tapicerki torx 25, torx musisz mieć cienki na śrubokręcie nie na bicie na klucz 10" to odkręcisz bez problemu.

później odciągnij tapicerkę najpierw od góry będzie ci łatwiej wypięć spinki.

problem będziesz miał żeby dobrać się do zamka. Zapewne zamek jest zaryglowany skoro nie idzie otworzyć klamką od wew. sprawdź przewody nad zawiasem jak zdemontujesz blachę, może któryś się przełamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyktęcina

Polska język trudna język :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polska język trudna język :)

 

Ważne że wiadomo o co chodzi. :) Tak się czasami kończy pisanie w pośpiechu z tel., nie sprawdzając pisowni. Niestety słabo się wykazałeś znajdując tylko jeden błąd.

:glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności