Skocz do zawartości
upgrade24.pl

Podczas zamykania centralnego zapalają się kierunkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem dotyczy Passat B5 TDi 110 AFN, 1998r. Podczas zamykania zamka z pilota, zapala się kierunkowskaz (i świeci) lewy lub prawy. Jak otworzę i zamknę z pilota ponownie (czasem trzeba powtórzyć trzykrotnie) dany kierunkowskaz zgaśnie i jest OK

Podświetlenie, sufitu, drzwi wszystko OK. Tylko te zapalające się kierunkowskazy.

 

Zaglądałem pod podłogę do modułu komfortu sucho jak pieprz, nic nie przegnite, wszystko OK. Dodatkowo wymieniony zamek drzwi kierowcy na nowy, w starym coś się "zmieliło" zgrzytały jakieś zębatki, brzęczał itp.

 

Mam zamontowany autoalarm FORTECA przez 4lata było ok.

 

Może ktoś z czymś takim się już spotkał i ma jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamontowany autoalarm FORTECA przez 4lata było ok.
Jest to pewien ślad.

Piszesz o zamykaniu auta z pilota- fabrycznego, czy tego od dołozonego alarmu ?

Jeśli posługujesz się pilotem alarmu, to sprawa wydaje się prosta- uszkodzeniu uległ przekaźnik w alarmie, ten odpowiadający za włączanie kierunkowskazów. Jego styki "sklejają się ", trzeba go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam z dołożonego pilota od centralki alarmowej.

Dzięki za podpowiedź, w najbliższym wolnym czasie dobieram się do centralki od alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w centralce FORTECA padł przekaźnik HFKW 012-SH, na dzień dzisiejszy po prostu go wylutowałem, problem ustąpił. W internecie koszt takiego przekaźnika 3.48zł brutto+wysyłka, ja zostawiam bez przekaźnika ponieważ nie mam aż takiej potrzeby by kierunkowskazy "zamrygały" podczas zamykania/otwierania, alarm bez tego przekaźnika też będzie działał ok. Dzięki "tomnik" za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za ma co :)

Są sytuacje kiedy sygnalizacja światłami w momencie alarmowania jest przydatna(konieczna). Zdarza się nam czasem sprawdzać "który to wyje ? " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie słuszna uwaga. W kolejnej wolnej chwili wlutuję sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje sie centralka autoalarmu? U mnie podczas zazbrajania/rozbrajania autoalarmu z pilota przestały świecić wszystkie kierunkowskazy... Zastanawiam sie, czy u mńie pomogłoby to co u Ciebie było usterka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz jakiś fabryczny autoalarm czy nie fabryczny, ja miałem niefabryczny zazwyczaj montuje się toto głęboko pod kokpitem, tak by utrudnić dostęp. Swoja drogą ja tego przekaźnika dalej nie zamontowałem "paskiem" jeździ teraz teściowa i jej to nie przeszkadza

 

"tomnik" wcześniej napisał:

 

Piszesz o zamykaniu auta z pilota- fabrycznego, czy tego od dołozonego alarmu ?

Jeśli posługujesz się pilotem alarmu, to sprawa wydaje się prosta- uszkodzeniu uległ przekaźnik w alarmie, ten odpowiadający za włączanie kierunkowskazów. Jego styki "sklejają się ", trzeba go wymienić.

Więc pytanie czy zamykasz z pilota fabrycznego czy z dołożonego tak jak ja, wtedy będzie wiadomo gdzie mniej więcej szukać i czego się czepiać

Edytowane przez upgrade24.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam z pilota fabrycznego, będę wdzięczny za info, gdzie szukać centralki :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie szukać centralki
Alarm znajduje się w module komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod temat.

Passat B5FL, 2004r.

 

Po załączeniu/wyłączeniu alarmu z oryginalnego kluczyka, zapalają się lewe bądź wszystkie kierunkowskazy i palą się cały czas.

Nie da rady ich wyłączyć. Nie działa na nie:

 

- odpięcie przekaźnika/włącznika awaryjnych

- odpięcie manetki w kierownicy

- wyjęcie bezpiecznika odpowiedzialnego za kierunki

 

Zajrzałem do modułu komfortu, trochę wilgoci w okolicy tzn. pod wykładziną, ale sam obudowa modułu sucha, a wewnątrz jak z fabryki.

Co dalej ?

Jakieś propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności