Skocz do zawartości
rogerm

Prośba o ocenę pomiaru zbierzności

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca się znam w temacie więc prosiłbym o fachową ocenę.

 

 

3f718f4637efa09em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak .. pomyłka a co do ZBIEŻNOŚCI to jest ok czy nie ??? ew. co jest nie tak. Przód jest regulowany więc tu nie ma tragedii bo mogą być np luzy - głównie chodzi mi o wleczony tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zawieszenie na ciężkie warunki drogowe? Bo na wydruku masz 1BP czyli właśnie takie.

Pochylenia z tyłu są poza tolerancją, z przodu delikatnie też, przednie prawe koło delikatnie skierowane do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ormowiec ciężkie warunki drogowe to w sumie norma w Polsce :) podejrzewam że tak ustawili bo na tych ustawieniach były najmniejsze odchylenia od normy. Rozumiem, że ustawienia fabryczne mogę sprawdzić na wlepce z wyposażeniem o ile dobrze pamiętam ?

 

Czyli tylko pochylenie koła poza normą ale mam to reklamować (tak jest po naprawie) czy da się w ogóle coś zrobić z tylnym pochyleniem kół/od czego ona zależy (wina belki/czopów etc.). Przód ma delikatne luzy więc tutaj nie będę się czepiał.

 

Przy okazji to pochylenie przedniego koła może być przez luzy na dolnych wahaczach ?

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu to normalne że z czasem trochę się rozjeżdża, regulacji w FWD brak. Natomiast z przodu w B5 chyba też się nie reguluje - kwestia kondycji zawieszenia. W takim wypadku jedyne co mógłbyś reklamować to zbieżność prawego koła, natomiast pytanie czy ustawili tak celowo (kąt sumaryczny jest w normie) aby auto nie ściągało bo coś jest krzywe (czasem się tak robi). Rodzaj zawieszenia sprawdzisz - tak jak piszesz - na wklejce w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bardzo dziękuję jeszcze raz i mogę z czystym sumieniem polecić ASO Zasada. Wszystko bezproblemowo załatwione i auto zrobione profi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności