Skocz do zawartości
bbbb

Wysoka temperatura a spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Od chwili gdy nastały tropiki auto zaczęło mi palić o ok. 1 l więcej. O ile do tej pory na 14-stokilometrowej trasie do pracy przy spokojnej jeździe auto paliło mi ok. 5 l/100 km(a nawet mniej) to ostatnio pali 6l/100 km. Czy to możliwe? Przecież silnik o wiele szybciej nagrzewa się to i spalanie powinno być mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale klima też sporo obciąża silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, nie pomyślałem, że w takim ukropie to klima nieźle daje w palnik i możliwe, że to będzie to. Ale żeby aż taka różnica w spalaniu? przecież wcześniej temperatury też wynosiły ok. 25-27 st.C Okaże się gdy temperatury spadną do "polskiego" poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo, jazda po miescie nigdy nie spalal mi wyzej jak 7,5 a teraz 8,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba znaleźliśmy winowajcę. CHCĘ ZIMYYYY!!!!!

Żartowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw bo klima 1L/100km to norma wiec spokojnie ...:JC_fan:a chłód w aucie bezcenny.

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doran, ale ja cały czas jeżdżę na klimie. I dopiero podczas ostatnich tropikalnych dni spalanie urosło dziwnie mocno. Ale chyba faktycznie może być to przyczyną. Przecież wiatrak w kabinie kręci jak wściekły i chyba nie udało mu się zejść poniżej 4 "kostek". A przy temperaturach ok. 25 st.C po ustabilizowaniu temperatury na panelu wentylator pokazywał 2-3 "kostki".

Podejrzewam, że na spalanie ma też wpływ coś takiego jak gęstość powietrza. Chodzi mi o to, że przy niższych temperaturach powietrze jest "gęstsze" niż w wysokich. Wynika to z praw termodynamiki, a konkretnie z zozszerzalności cieplnej gazów. M.in. dlatego intercooler schładza powietrze aby było go więcej.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy opony nie będą miały wpływu na większe zużycie paliwa w ukropy?

Chodzi mi o to że dość miękka opona przy wyższych temperaturach bardziej się "klei" do asfaltu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności