Skocz do zawartości
krzychmax

Proszę o analizę kilku logów AHU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nie dawno passata z silnikiem AHU. Wydaje mi się, że chodzi dobrze, spalanie na pierwszych 20l paliwa wyszło mi 5,6l/100km (25%miasto). Starałem się jeździć ekonomicznie 90-100km/h, kilka razy zdarzyło się przy wyprzedzaniu rozpędzić się do 130km/h.

 

Niestety od początku zauważam, że przy odpalaniu silnik załapuje po 2 obrotach, nie ważne czy zimny czy ciepły pali tak samo. Kąt wtrysku miałem ustawiony na 40-42, poprawiłem tak jak na logach. Dawkę startową podniosłem VAGiem na maxa ale nic się nie zmieniło poza faktem, że bardziej zakopci po odpaleniu.

 

Może poniższe logi ujawnią przyczynę takiego odpalania?

Log (0 - 004,008,003)

Log (3 - 013,001,003)

Log (2 - 000)

Log (1 - 004)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze loga 001 na przekręconym zapłonie - Nie odpalaj.

W obecnych logach wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. jutro zrobię loga i wrzucę.

 

 

Wrzucam loga:

Log (0 - n/a)

Edytowane przez krzychmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest prawie, jak ma być.

NMapięcie powinno być 0,7-0,72V.

Był jeden przypadek na forum golfa, że właśnie to napięcie było inaczej ustawione i silnik długo kręcił zanim odpalił.

Jeśli znasz się trochę na mechanice to możesz zdjąć pokrywkę pompy wtryskowej i wyregulować tą wartość.

Nie wiem, czy tak mała różnica przyniesie efekt, ale w pozostałych logach nie widać żadnego problemu, więc nie ma się do czego innego przyczepić.

Ja mam napięcie 0,68V i odpala od dotknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności