Skocz do zawartości
R@lph

Climatronic B3 jakiś błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Passat B3 93' 1,9TD AAZ climatronik załącza sprężarkę po ruszeniu,na postoju nie włączy sie za Boga. Po samodiagnostyce wyskakuje błąd na wyświetlaczu 2312 czyli czujnik temp cieczy chłodzącej (ten czujnik wymieniłem),po wykasowaniu dalej jest ten kod. Jak odepnę linkę prędkościomierza to błąd znika,ale sprężarka klimy nie załączy się. Co to może być? Czy to jakiś czujnik prędkości,że dopiero jak przejadę parę metrów to klima się załącza?

Poza tym jak juz sie załączy to chłodzi,ale ma niskie obroty silnika ok.500-550obr/min.

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,po wykasowaniu dalej jest ten kod.

skoro dalej jest ten sam kod to dalej coś nie tak z czujnikiem lub z wtyczką od niego... na pewno dobry czujnik wymieniłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro dalej jest ten sam kod to dalej coś nie tak z czujnikiem lub z wtyczką od niego... na pewno dobry czujnik wymieniłeś??

 

Na króćcu są dwa czujniki,jeden jak odłącze to nie pokazuje temperatury na desce rozdzielczej,a ten drugi właśnie wymieniłem.Jest jeszcze trzeci ale ten jest dwu-pinowy.Zastanawia mnie co ma prędkość do tego błędu skoro jak odłącze linkę od licznika to błąd w climatronicu znika,wyskakują 4444.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na króćcu są dwa czujniki,jeden jak odłącze to nie pokazuje temperatury na desce rozdzielczej,a ten drugi właśnie wymieniłem.

te na króćcu są też dwupinowe?? bo jeżeli chodzi o climatronic to czujnik temperatury płynu znajduje się na wężu idącym od głowicy do nagrzewnicy... przynajmniej u mnie..

 

Zastanawia mnie co ma prędkość do tego błędu skoro jak odłącze linkę od licznika to błąd w climatronicu znika

mnie też.. dziwna sprawa.. może ktoś miał taki przypadek ale mi nic do głowy nie przychodzi..

 

wyskakują 4444.

chyba 0000... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te na króćcu są też dwupinowe??

 

Ten dwupinowy własnie wymienilem,kodu juz nie wyswietla,ale wyswietla drugi bląd czujnik ciśnienia klimatyzacji,czyli pewnie padł,bo rano sprążarka chodziła,potem przestała chłodzić,okazało się,że wentylatory chodzą,a kompresor stoi w miejscu,więc odsłoniłem tą gumę na czujniku ciśnienia i było tam zwarcie na tych kabelkach czterech,strzeliło coś i teraz nie chodzą ani wentylatory,ani kompresor,ciśnienie w układzie jest. Na krotko gdy podłącze mu prąd słychac sprężarkę i wentylatory też chodzą.Gdzie mozna dostac taki czujnik ciśnienia,ewentualnie czy on sie da naprawić???A moze strzeliło coś innego???

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze strzeliło coś innego???

sprawdź przekaźnik 106 skoro wentylator się nie załącza......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polutuj kable w czujniku i będzie działać, przerabiałem to ostatnio. U mnie też klima włącza się jak ruszę na postoju nie ma szans i nie mam pojęcia co tym steruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też klima włącza się jak ruszę na postoju nie ma szans i nie mam pojęcia co tym steruje.

vss??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vss??

 

To na pewno tylko czemu u Koxa startuje klima po odpaleniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS reguluje klapę obiegu zamkniętego i "mapę" climatronica, zatem zacząłbym od sprawdzenia poprawności odczytów ze wszystkich czujników temperatury, czujnika nasłonecznienia (w szczególności) i przełącznika w parowniku E33

EDIT: jestem prawie pewny że uwalony masz czujnik nasłonecznienia

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Jacku, jak tam odczyty wskazań temperatur i nasłonecznienia?? nie wywala żadnych błędów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem prawie pewny że uwalony masz czujnik nasłonecznienia

 

 

no właśnie Jacku, jak tam odczyty wskazań temperatur i nasłonecznienia

 

Brak ci go u mnie panocki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak ci go u mnie panocki
No to już wiesz co go boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu.

Po diagnostyce Climatronica wystąpiły 4 błędy :

4122 Actuator Temperature Flap

4123 Actuator Central Flap

2312 Refrigerant Temperature Sender

3133 Outside Temperature Sender

Pierwsze dwa to wiem, bo od jakiegoś czasu dziwnie się reguluje nawiewami.

Dręczą mnie natomiast pozostałe dwa.

Przy odczytywaniu aktualnych wartości na zimnym silniku czujnik temperatury płynu chłodzącego wskazuje -73*C. Przy nagrzewaniu się silnika rośnie do -38, max do -25. Czyli pewnie walnięty czujnik.

A czujnik temp. zewn. też wskazuje -73*C cały czas (przy aktualnych wartościach). A w normalnym trybie na wyświetlaczu jest wyświetlana właściwa temp. a nie te -73. Chociaż czasem mi się tak jakby resetuje Climatronic i wtedy ma te -73 i powoli rośnie do właściwej.

O co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polutuj kable w czujniku i będzie działać, przerabiałem to ostatnio. U mnie też klima włącza się jak ruszę na postoju nie ma szans i nie mam pojęcia co tym steruje.

 

Polutowałem ale nie startuje i pewnie go uwaliłem tą zwarą do masy,a w samodiagnostyce wywala tylko błąd od czujnika ciśnienia klimy,nowy kosztuje 60zł to tragedii nie ma,tylko problem pewnie bedzie z wymianą bo gaz z układu ucieknie jak to wykręce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi ??

 

Posprawdzaj połączenia a jak nie pomoże to podmień panel i czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika ciśnienia nadal wywala błąd ze to czujnik i klima nadal nie chodzi...juz nie mam pomysłów co to moze byc

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT: jestem prawie pewny że uwalony masz czujnik nasłonecznienia

 

Czujnik założony przy teście w procentach pokazuje wartość nasłonecznienia jak przykrywam/odkrywam wartości się zmieniają a błąd wywala dalej i klima nie startuje dopiero jak przekroczę 5 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności