Skocz do zawartości
maszmol

Głuche stuki prawy przód Passat B5 FL-co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie poszły 2 dolne wahacze(banany),diagnosta wykrył na szarpakach.Na kostce brukowej i nierównościach cisza po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

U mnie terkotanie pojawia się przy skręcaniu na równej nawierzchni w prawo bez znaczenia czy dodaję gazu czy nie, terkotanie nasila się wraz ze wzrostem prędkości. Poza tym nic nie stuka ani przy ruszaniu ani przy hamowaniu, na nierównościach całkowita cisza. Zanim jeszcze pojawił się ten dźwięk byłem profilaktycznie na zaprzyjaźnionej SKP, koleś mówi, że jest delikatny luz na jednym z górnych wahaczy z prawej strony ale nie skutkowałoby to podobnymi dźwiękami. Macie jakiś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

U mnie terkotanie pojawia się przy skręcaniu na równej nawierzchni w prawo bez znaczenia czy dodaję gazu czy nie, terkotanie nasila się wraz ze wzrostem prędkości. Poza tym nic nie stuka ani przy ruszaniu ani przy hamowaniu, na nierównościach całkowita cisza. Zanim jeszcze pojawił się ten dźwięk byłem profilaktycznie na zaprzyjaźnionej SKP, koleś mówi, że jest delikatny luz na jednym z górnych wahaczy z prawej strony ale nie skutkowałoby to podobnymi dźwiękami. Macie jakiś pomysł co to może być?

 

przegub Panie Kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegub Panie Kolego

 

Nawet bez obciążania przegubu, tj. kompletnie bez dodawania gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest terkotanie przy skreconych kołach to musi być przegub. nic innego takiego dźwięku nie wydaje. zobacz czy smar z przegubu nie wychodzi. tlusta felga, zacisk, nadkole... sprawdź, choć to niezawsze musi być, przeguby siadają tez bez wyraźnego pęknięcia osłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegub Panie Kolego

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie :)

 

Co ciekawe ta strona robiona była jakieś 50tys. temu, wstawiłem Lobro a pałowania na skręconych nigdy nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie przegub. Problemem była osłona tarczy - odgiąłem ją i terkotanie ustało :) Odgłos był łudząco podobny do padającego przegubu ale podejrzane było to, że hałasowało nawet po odjęciu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Byłem pewny, że tak banalne przyczyny wykluczyłeś na samym początku, ale to jednak kolejny z przypadków, gdy łatwiej coś nastukać na klawiaturze i kazać innym wróżyć z fusów, niż po prostu zdjąć koło i zobaczyć co jest grane :053:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręce opadają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przynajmniej się przyznałem :) Może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, przynajmniej się przyznałem :)

No, to fakt. :calus::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaw17.jpg pomocy jak sie nazywa ta część z nr 12 mam na niej luz i stuka a jest dokręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunek jest tak wielki i czytelny, że ciężko stwierdzić gdzie to "12", ale zgaduję, że to lewy silentblock w trawersie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20140512_200837.jpg

 

chodzi o ten element na nim mam luz i stuka jakaś guma lub tuleja przykręcona na jednej śrubie do aluminiowego elementu do którego jest mocowany drążek stabilizatora i poduszka silnika 3 mechaników nie wie jak to sie nazywa bo nigdy tego nie robili widać tylko olej zmieniać potrafią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Wam moi drodzy że domyślam się o jakie stukanie koledze, który zakładał temat, chodzi. A mianowicie jest to uszkodzona poduszka pod silnikiem, ta z prawej strony. Jestem przekonany na 100%. U siebie przerabiam to samo. Wymieniłem całe zawieszenie z przodu (góra i dół) i stukanie nie ustało. A jest to bardzo denerwujące stukanie, szczególnie gdy ma się świadomość że zainwestowało się kupę kasy w zawieszenie. Pojechałem więc na stację diagnostyczna z najdzieją że szybko odkryjemy razem z diagnostą skąd to dochodzi. Niestety po 20 minutach szarpania zawieszenia i podnoszenia kół, nic nie ustaliliśmy. Dopiero gdy ja wsiadłem do auta, zaciągnąłem ręczny i powoli puszczałem sprzęgło, tak żeby sprawić żeby auto szarpało, wtedy diagnosta znajdujący się w kanale, pod samochodem zauważył wyrwaną poduszkę pod silnikiem. Fakt że gołym okiem tego nie widać. Możecie to sprawdzić, to nic nie kosztuje, ale ja jestem pewien ze na 100% poduszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie jest poduszka pod silnikiem chodzi mi o tą gumę która wchodzi w sanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dalej ciągnąć temat, przecież napisałem co to jest. Gdyby była poduszka, to napisałbym, że poduszka. Jestem mechanikiem od ponad 20 lat, aktualnie kierownikiem stacji demontażu, nawet jak trzeba czasem zgadywać, to zgaduję raczej trafnie.

to lewy silentblock w trawersie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki będę dopytywał pod tą nazwą o ile będzie można to gdziekolwiek dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ciężka jest wymiana tych tulei w trawersie? Chodzi mi o to czy trzeba ściągać całe sanki?

Stuka mi podobne jak mojemu imiennikowi, sprawdziłem śrubę o której mówił i mogłem ją dokręcić kilka razy ręką!

 

Stuki stały się mniejsze, ale dalej coś się tam dzieje, podejrzewam, że przez ten luz, cała ta tulejka się wyrąbała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności