Skocz do zawartości
komanch

Kasowanie inspekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Kasowałem z automatu opcją Szybkie kasowanie inspekcji serwisowej.

Zapisałem sobie jednak wcześniej Log:

 

VCDS Beta 11.2.0:  SRI Reset
Control Module Part Number: 3C0 920 871 D       Labels:  3C0-920-xxx-17.lbl
Component:KOMBIINSTRUMENT VD1 1216, Coding:0007105
Operation: Please select an operation
************************************************************************************************************************
Channel  	Description                                       	Unit      	Current val.  	New val.  
02       	Service Reminder Status                           	          	1             	---       
40       	Distance since Service                            	km x100   	56            	---       
41       	Time since Service                                	Days      	370           	---       
42       	Minimum Distance to Service                       	---       	---           	---       
43       	Maximum Distance to Service                       	---       	---           	---       
44       	Maximum Time to Service                           	---       	---           	---       
45       	Oil Quality                                       	          	1             	---       
47       	Soot Quantity                                     	km x100   	0             	---       
48       	Thermal Load                                      	km x100   	118           	---       
49       	Minimum Time to Service                           	---       	---           	---       
50       	Basic Distance Value for Oil Change               	km x100   	150           	---       
51       	Basic Time Value for Oil Change                   	Days      	372           	---       
************************************************************************************************************************

 

Nie znam zbyt dobrze obsługi vcds, możecie mi powiedzieć co oznaczają poniższe linie?

45       	Oil Quality                                       	          	1             	---       
47       	Soot Quantity                                     	km x100   	0             	---       
48       	Thermal Load                                      	km x100   	118           	---       

 

A także jak ręcznie zmienić wartość np Service Reminder Status z 1 na powiedzmy 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam zbyt dobrze obsługi vcds, możecie mi powiedzieć co oznaczają poniższe linie?

Kod:

 

45 Oil Quality 1 ---

47 Soot Quantity km x100 0 ---

48 Thermal Load km x100 118 ---

 

A także jak ręcznie zmienić wartość np Service Reminder Status z 1 na powiedzmy 100?

 

Kanał 45 Oil Quality 1 oznacza zwykły ojej, gdybyś zmienił na 2 oznaczało by to olej typu "LongLife"

47 Soot Quantity km x100 0 --- Ilość sadzy

48 Thermal Load km x100 118 ---obciążenie termiczne

Service Reminder Status - nie mozna go zmienic powiedzmy na 100, wartość różna od zera oznacza że konieczny jest servis, zmienić go możesz co najwyżej na 0 co skasuje inspekcje.

Ręcznie mozna wszytko ustawić i zmienić na kanałach adaptacji (10)

lub z poziomu SRI Reset wybierając odpowiednie polecenie w polu wyboru czynności do wykonania np

zmiana z longlife na zwykły olej

 

Poza tym widze że u Ciebie był wymieniany olej po przejechaniu 5600km i po czasie jednego roku co wynika z logu.A tak z ciekawości to resetowałeś później same zegary (17)

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

Co do Twojego pytania - nic nie resetowałem. Do tej pory olej był wymieniany tylko i wyłącznie w polskich aso.

 

Wracając do mojego pytania, w jaki sposób mogę np ręcznie ustawić tak inspekcję, aby limit czasowy między kolejnymi wymianami oleju wynosił np 480 dni?

I drugie pytanie czy Ilość sadzy i Obciążenie termiczne jest sprawdzane przez komp i przekroczeniu normy otrzymam info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do mojego pytania, w jaki sposób mogę np ręcznie ustawić tak inspekcję, aby limit czasowy między kolejnymi wymianami oleju wynosił np 480 dni?

 

Tak jak pisałem ręcznie ustawia sie wartości na kanałach adaptacji czyli Instruments(17)-Adaptation(10) niekiedy trzeba uprzednio wpisać Seciurity Access aby adaptacja została przyjęta.Co jest na poszczególnych kanałach masz opisane w swoim logu.

Z tym że nie można sobie wprowadzić wartości jakie się chce.Każdą wprowadzaną nową wartość trzeba wpisac i dać test ,czy zostanie zaakceptowana przez program.Z tego co wiem nie ma normalnej możliwości zmiany przebiegu np z 360 na 480 dni,jest ściśle ustalone tak jak pisałem 1 to 360 dni ,2 to 720 dni,to samo tyczy sie przebiegu 15000 i longlife 30000,są to wartości ścieśle ustalone przez oprogramowanie i nie można tego ręcznie zmieniac z poziomu programu.Takie zmiany można jedynie dokonać po przez edycje epromu.

 

I drugie pytanie czy Ilość sadzy i Obciążenie termiczne jest sprawdzane przez komp i przekroczeniu normy otrzymam info?

 

Normy na pewno jakieś są i po coś to jest i mysle że po przekroczeniu pewnych wartości zostanie wyświetlony monit o koniecznym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze skasowaniem inspekcji w VW Passat CC z 2011roku, dla ułatwienia przesyłam foto zegarów wraz z umieszczonymi dwoma przyciskami pod zegarami. Wszyscy piszą, że inspekcje kasuje się wciskając i przytrzymując przycisk z "kluczykiem", w moim aucie nie ma przycisku w pobliżu zegarów z oznaczeniem "kluczyka" :) może ktoś wie jak sobie z tym poradzić ... :)

11zdjecie.jpg

Edytowane przez kajtas
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Koledzy może ktoś coś wie? Odświeżam wątek :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam ten sam problem co kolega z passata CC. Może ktoś coś wie? Odświeżam wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności