Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piszczącymi szybami tylnymi. Dźwięk słchyac przy otwieraniu i zamykaniu czy ktoś wie co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczy Ci przy uszczelkach? Wygląda na to, że guma nie ma poślizgu :P przesmaruj jakimś woskiem, silikonem do uszczelek czy czymś podobnym. Ja tak mam w starej B3, bo z tyłu szyb nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którym miejscu ale przy szybach musiałbym nasłuchać. Jak mówisz ze pomoże to spróbuje jakieś dokładniejsze namiary co do specyfików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi piszczy szyba, to WD-40 z rurką i psikam po całej długości ślizgu szyby w gumie i na dłuższy czas jest spokój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek tłustego. Jak kiedyś B3 jechałem w trasie w 4 osoby w lato to ktoś chciał szybę z tyłu otworzyć, ale nie szło bo się "zastała" w uszczelkach (rzadko jeżdże w 4 osoby), w bagażniku miałem jedynie plaka do plastików, a tam zdaje się nie ma gumowej uszczelki ale taka zamszowo materiałowa. Podlałem soczyście po całej długości i chodziła ładnie i nie piszczała.

 

WD-40 też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mi piszczy szyba, to WD-40 z rurką i psikam po całej długości ślizgu szyby w gumie i na dłuższy czas jest spokój

 

WD-40 działa drażniąco na gumy itp . Proponuję suchy teflon w sprayu . Na każdej stacji paliwowej jest dostępny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wd 40 nie pomoglo. Bedzie trzeba uzyc czegoś innego, może tego teflonu tak jak mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło? :hmm Więc to co innego zapewne piszczy - linka w kołowrotku badź na prowadnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pomogło? Więc to co innego zapewne piszczy - linka w kołowrotku badź na prowadnicy.

 

Też obstawiam mechanizm . Rozbiórka drzwi pozostaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko rozebrać drzwi i je później poskładać czy to wymaga jakiejś wprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna robota z podważaniem plastików tapicerki i odkręcaniem śrub. Ot takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności