Skocz do zawartości
black1985

Klapka w obudowie filtra powietrza w AVF ??????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! w zeszłym tygodniu wymieniałem filtry w ojcowym Passku z silnikiem AVF i po wyjęciu filtra zaciekawiła mnie klapka na dnie obudowy a raczej luźna sprężynka, która wydaje mi się że jest odpowiedzialna za dociskanie klapki !! Z mojego rozumowania klapka jest po to aby sie otwierała gdy mamy zapchany filtr ?!:umm Luźna sprężynka nie chciała pasować ni tak ni tak więc ja troszeczkę przegołem i wydaje mi sie że troche za mocno, bo klapkę dosyć ciężko trzeba nacisnąć palcem żeby sie otworzyła. Czy to może mieć jakiś skutki w dalszej eksploatacji auta ?????? Jeśli temat został już przerabiany to proszę odesłanie go w odpowiednie miejsce bo ja nic nie mogłem znaleźć na ten temat !! Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli samochód jest zagazowany to klapka może być i nie ma co przy niej manipulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym dziwnie rozumujesz.

Moim zdaniem ta klapka to jest do zasysania powietrza w zimie podgrzanego z kolektora a w lecie bezpośrednio z atmosfery.

Wątpię aby jakakolwiek firma zrobiła taka klapkę jak się filtr zapcha. bo byś zatarł silnik i byś się dopiero dowiedział ze to przez to ze filtr zapchany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hym dziwnie rozumujesz.

Moim zdaniem ta klapka to jest do zasysania powietrza w zimie podgrzanego z kolektora a w lecie bezpośrednio z atmosfery.

Wątpię aby jakakolwiek firma zrobiła taka klapkę jak się filtr zapcha. bo byś zatarł silnik i byś się dopiero dowiedział ze to przez to ze filtr zapchany.

 

Kolego ale jak będzie zasysał powietrza z atmosfery to też nic dobrego dla silnika bo ta klapka jest już za filtrem więc ...... ?? dalej pytanie!

 

 

AVF to diesel 1.9 :P

Edytowane przez black1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ma założoną obudowę filtra od benzyny, bo u mnie żadnej klapki nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ma założoną obudowę filtra od benzyny, bo u mnie żadnej klapki nie ma.

 

nie wiem czy kiedykolwiek to rozbierałeś i wiesz jak to wygląda ??Po wyciągnięciu całej obudowy filtra na dnie jest otwór z klapką tylko nie wiem po co ??? dodam że autko to wersja skandynawska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obudowy filtrów są podzielone na zwykłe i dla samochodów do eksploatacji w zimnych krajach. Może ta sprężyna nie jest zwykłą sprężynką tyklo sprężynką wykonaną z materiału na zasadzie bimetalu i w momencie wystąpienia bardzo niskiej temperatury powoduje otwarcie tej klapki i pobieranie cieplejszego powietrza z komory silnika. Jednak pisałeś, że ona jest za filtrem trochę mi to burzy moją teorię, ale tylko snuję podejrzenia.

 

Zdjęcia z etki

Edytowane przez andrzejek73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę zrobię fotki to przedstawię o co mi biega !! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy kiedykolwiek to rozbierałeś i wiesz jak to wygląda ??
rozbierałem to kolego nie raz i u mnie nie ma żadnej klapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę trzasnę parę fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także to rozbierałem w AVF z 2004r i potwierdzam, że nie ma żadnej klapki. Auto z Austrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja temą mam AVF zmieniałem filtr i równiez nie mam zadnej klapki , takie klapki zaklada sie w zagazowanych benzynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwyraźniej coś nie tak z tą obudową !! Już zgłupiałem co widziałem w tej obudowie !! w sobotę zrobię fotki !! Panowie mój wątek powstał bo zaniepokoiło mnie to, iż po dodaniu gazu w Ojca AVF wąż od interculera cały się skręca i kurczy !! wiem że trochę powinien się kurczyć ale tutaj wykręca i kurczy się chyba za mocno!! i stąd moje pytanie odnośnie klapki w filtrze powietrza bo majstrowałem przy niej!! Z tego co piszecie to tam nie powinno być żadnej klapki więc moje przemyślenia są błędne !! w sobotę fotki będą !!! dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności