Skocz do zawartości
paluch36

Passat b5 1.8T instalacja Stag-4 wysokie spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem dość duże spalanie gazu w moim Passacie a mianowicie ok 13,5l/100km w trybie mieszanym. Nie wiem co jest przyczyną i jak ewentulanie zmniejszyć jego spalanie. Instalacja jaka zamontowana została w moim aucie to Stag-4 na wtryskach Valtek (czerwony 3Ohm), reduktor Zavoli Zeta. Około 5tyś. km temu wymienione zostały wszystkie filtry a także listwa wtryskowa została zregenerowana i skalibrowana po tych zabiegach przeprowadziłem autokalibracje i zebrałem mapy i wyszedł taki wynik:

gaz4.jpg

 

Jeżeli da się coś z tym zrobić to proszę o jakieś wskazówki:)

gaz1.jpg

gaz2.jpg

gaz3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam, nie warto było dorzucić trochę pieniążków i kupić lepsze wtryski? Hany? Matrixy?

 

Rozmawiałem ze znajomym i o tych wtryskach nie można powiedzieć nic dobrego w zasadzie. Mówi, że na warsztacie wymieniają hurtowo Valteki i że warto pomyśleć nad czymś lepszym.

 

Mnie namówił na hany czerwone w przyszłym tygodniu zakładam i mogę zdać relacje.

 

Ps. Co do autokalibracji STAG'a znajomy zjeździł całą Łódź i pojechał do białego stoku do producenta, facet usiadł z nim w aucie i pokazał wszystko krok po kroku. Wnioski jakie uzyskał to to, że autokalibracja jest o kant dupy rozbić, a w Łodzi nikt nie potrafi dobrze STAG'a wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy czasem na niskich obrotach autko nie jest mułowate bo może sie myle ale masz zadługie czasy wtrysku gazu prawie 2x w porównaniu z pb i pewnie sie troche zalewa? i oprocz autokalibracji widze ze ruszałes mnożnik moja propozycja jest taka

1, musisz uruchomic program "Acgassynchro" skasować mapy zrobić autokalibracje.

2,potem kilka rundek na pb ok 2km od czasu do czasu w palnik

3, nastepnie na pierwszej mapie wciśnij blokuj i masz zapisaną mape pb

4,powtarzasz punkt 2 i 3 ale na włączonym gazie

i powinieneś miec prawidłowe ustawienia map i mnoznika oraz czasy wtrysku

ja mam autko z tiptronicem a w ten sposób idealnie mam ustawione mapy i dawkowanie lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego "Kama" niestety kupiłem paska z taką instalacja i dlatego takie badziewie tam widnieje może z czasem ją ulepszę. A jak zamontujesz hany to zdaj relacje może i ja wymienię valteki.

 

 

 

mam pytanie czy czasem na niskich obrotach autko nie jest mułowate bo może sie myle ale masz zadługie czasy wtrysku gazu prawie 2x w porównaniu z pb i pewnie sie troche zalewa? i oprocz autokalibracji widze ze ruszałes mnożnik moja propozycja jest taka

1, musisz uruchomic program "Acgassynchro" skasować mapy zrobić autokalibracje.

2,potem kilka rundek na pb ok 2km od czasu do czasu w palnik

3, nastepnie na pierwszej mapie wciśnij blokuj i masz zapisaną mape pb

4,powtarzasz punkt 2 i 3 ale na włączonym gazie

i powinieneś miec prawidłowe ustawienia map i mnoznika oraz czasy wtrysku

ja mam autko z tiptronicem a w ten sposób idealnie mam ustawione mapy i dawkowanie lpg

 

trochę na wolnych obrotach łapie zamułę dzisiaj postaram się zebrać nowe mapy i wieczorkiem je wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam autko z tiptronicem a w ten sposób idealnie mam ustawione mapy i dawkowanie lpg
No to powiem ci ze masz ustawiony gaz ale na 100% źle ,
Jeżeli da się coś z tym zrobić to proszę o jakieś wskazówki
Wtrski do zmiany jak dla mnie i reduktor również, jeśli chcesz nic nie zmieniać to można to wyregulować ale na korekty paliwowe pb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to powiem ci ze masz ustawiony gaz ale na 100% źle ,

 

jak możesz tak twierdzic bez oglądania mapy to jedna sprawa ,a druga że moja instalka jest również na valtekach a po kalibracji jaką opisałem róznica w czasach wtrysków miedzy pb a lpg wynosi ok 1% ,a nie jak u kolegi ponad 80 jednak najważniejsze jest to że jeśli masz do powiedzenia coś innego niż to ze najlepiej niech kolega zmieni instalke to sie nie wypowiadaj bo zwroty to czy tamto do wymiany już w wystarczającym stopniu zalewają ten dział ja tak zrobiłem jak w opisie i mam spalanie w miescie (Inowrocław) 11-12lpg

a wcześniej bywało różnie

 

nie twierdze że to złoty środek ale zanim pojedzie do warsztatu to niech spróbuje

Edytowane przez sthorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe mapy zebrane a oto wyniki: gaz6.jpg

 

niestety czasy wtrysków są takie same jak poprzednio

gaz5.jpg

Edytowane przez paluch36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthorm

Jak bys doczytał uważnie to byś zauwazył jak mu zaproponowałem regulację, inaczej się nie da bez większych kosztów, jest dróga opcja wyregulować na sondę szerokopasmową, a ta regulacja co ty piszesz to do dupy można ja wsadzic, jak założysz troszku instalacji i zaczniesz je regulować tak jak nalezy to zobaczysz o co chodzi, w 1godz nie da się prawidłowo wyregulować instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności