Skocz do zawartości
maciek34

dsg czasami na zimnym silniku nie wchodzi R ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam w ciągu ostatnich 10 tyś miałem dwa razy sytuację, że po wrzuceniu R (zimny silnik) bieg się nie załączył - delikatnie falowały obroty. Ponowne przerzucenie na P i znowu na R pomogło za 2 razem. Ponadto na zimnym jak wchodze na R to ten bieg mi tak wchodzi jakby niechetnie, po takiej pauzie.

Czy ktoś miał podobny problem? Obstawiam olej bo nie był jeszcze w dsg wymieniany a auto ma teraz 44 tyś.

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci straszyć, ale takie jazdy u mnie skończyły się wymianą skrzyni,

sprawdź najpierw czy nie masz błędów na TCU, szczególnie ciśnienia oleju,

następnie jedź na wymianę oleju, oraz na adaptację skrzyni do nastaw podstawowych

no i trzymaj kciuki aby pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuupssss ... ! Albo sterownik . Bagatela około 3 000 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sterownik, czyli mechatronika kosztuje nowa 6400 PLN w ASO,

za 3 k to możesz kupić tylko używkę

 

narazie nie ma co wróżyć z fusów,

sugeruje to co napisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sterownik, czyli mechatronika kosztuje nowa 6400 PLN w ASO,

za 3 k to możesz kupić tylko używkę

 

narazie nie ma co wróżyć z fusów,

sugeruje to co napisałem wyżej

 

czytałem na zagranicznych forach że wymiana mechatroniki w tym wypadku nic nie daje hm.

zobaczymy po wymianie oleju :)

pozdrawiam

Maciek

 

---------- Dodano o 14:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:26 ----------

 

i jeszcze jedno chyba czasy się zmieniły nieco bo wiele warsztatów się ogłasza że naprawiają dsg w cenie ok 600-700 zł.

np. tu.

 

http://allegro.pl/sterownik-skrzynia-mechatronik-dsg-naprawa-multitr-i2315603116.html

 

pzdrw

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno chyba czasy się zmieniły nieco bo wiele warsztatów się ogłasza że naprawiają dsg w cenie ok 600-700 zł.

np. tu.

 

http://allegro.pl/sterownik-skrzynia...315603116.html

 

Już Ci tłumacze na czym polega ta naprawa DSG którą zapostowałeś

 

Panowie biorą mechatronike na stół, rozcinają obudowę od strony kanałów olejowych i i czyszczą same kanały olejowe.

 

po czym sklejają obudowę i kasują 6 - 7 stówek

 

 

czasami wariująca mechatornika to właśnie zapowietrzone kanały olejowe.

wg VW to wtedy mechatronika jest do wymiany (bo się tego nie naprawia wg nich)

 

Też to przerabiałem, ale w moim przypadku cięcie i odpowietrzanie nic nie dało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już Ci tłumacze na czym polega ta naprawa DSG którą zapostowałeś

 

Panowie biorą mechatronike na stół, rozcinają obudowę od strony kanałów olejowych i i czyszczą same kanały olejowe.

 

po czym sklejają obudowę i kasują 6 - 7 stówek

 

 

czasami wariująca mechatornika to właśnie zapowietrzone kanały olejowe.

wg VW to wtedy mechatronika jest do wymiany (bo się tego nie naprawia wg nich)

 

Też to przerabiałem, ale w moim przypadku cięcie i odpowietrzanie nic nie dało :/

 

no dobrze ale w każdym razie jest jakaś alternatywa na naprawę mechantroniki a nie tak jak było kiedyś.

no nic zobaczymy po wymianie oleju co będzie z reguły jest tak, że przy uszkodzeniu skrzyni na zimnym oleju jest ok, a po rozgrzaniu masz problem. Ja póki co żadnych niepokojących objawów nie mam, nic nie szarpie nic się nie dzieje wszystkie biegi 100% ok, czy u Ciebie też tak było że miałeś tylko problem z R czy może miałeś inne objawy? A co do podanych tu cen w stylu 3000 za używkę to używane skrzynie dsg chodza na allegro od 1500 zł, podkreslam też że są warsztaty które naprawiają takie skrzynie i nie tylko na zasadzie czyszczenia kanałów olejowych, jak ze wszystkim - świat nie stoi w miejscu.

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja przerabiałem z DSG chyba kazdy możliwy scenariusz,

skończyło się u mnie finalnie na wymianie skrzynii na używkę

wiem doskonale ze skrzynie stoją po 1500 zł na allegro,

że są firmy które 'naprawiają skrzynie' ale niestety naprawy często są dużo bardziej kosztowne od zakupu używki

 

u mnie po rozebraniu dsg na części okazało się że 'nie wchodzący R' zfrezował wałek w skrzyni, więc jedyna rzecz to wymiana skrzynii

 

za 4600 wymieniłem skrzynie na używkę z roczną gwarancją

 

jak narazie skrzynia śmiga jak nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sterownik, czyli mechatronika kosztuje nowa 6400 PLN w ASO,

za 3 k to możesz kupić tylko używkę

 

No raczej że podałem najbardziej ludzką cenę z możliwych czyli używka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie mam problem z skrzynia DSG przy zimnym silniku szarpie na 2 i 3 biegu. Usterka znika jak reka odjoł gdy silnik jest rozgrzany dodam ze mam kolo dwu masowe do wymiany i czy kolo dwu masowe moze robic takie cyrki?

ps. jaki bedzie zamiennik kola dwu masowego nr 03g105266 ar czy bedzie posowało bd.

pozdrawiam

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vw passat b6 2006r 170 DSG nie mogę przesunąć dźwigni na P trzeba użyć bardzo dużo siły żeby wrzucić P podobnie jest z R, po użyciu bardzo dużej siły i przesunieciu dźwigni na R bieg się nie załancza. Biegi na D i S działaja bez problemu auto zmienia biegi płynnie.

Co może być przyczyna bardzo ciężkiego przesuwania dzwigni na P i R ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka zlokalizowana i usunięta przyczyną ciężkiej pracy dźwigni było wysunięcie się linki z mocowania przy skrzyni biegów. Trzeba było dorobić nowe zabezpieczenie bo stare wypadło. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności