Skocz do zawartości
bullet

pytanie do tych co maja fabryczne białe zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam samochod z 2009 roku (produkcja 17 grudzien 2008)

jestem drugim wlascicielem- poprzedni wlascicel to czlowiek stateczny ze wszystkim jezdzil do serwisu.

 

mam wersje kombi z bialymi zegarami. A ikonka "autka" pomiedzy zegarami- ta wskazujaca otwarte drzwi pokazuje auto w wersji SEDAN.

Nie wydaje mi sie aby ten czlowiek sobie mieszal cos w zegarach bo to absolutnie nie w jego stylu.

Wybieram sie do Serwisu poprosic o historie czy czasem serwis czegos tam nie namieszal, ale zanim to zrobie to chcialbym zapytac Was czy moze ktos ma podobnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W białych zegarach można zmienić kodowanie liczników i ikonka będzie kombii :) fabrycznie CHYBA wychodziły wszystkie na sedanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy kolega adamo0077 moze opisac procedure gdzie i na jakie kodowanie nalezy zmienic zeby buda była w kombi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje kolegę romeo9999 :

masz VCDS wejdz do licznika nr 17 długie kodowanie i tam bedzie kilka bitów wejdz do takiego co sa ptaszki do zaznaczania i to bedzie 5 albo 6 pozycji to za znaczasz ostatną no i ustaw 3c0 passat variant tez w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale uprzedzam nie wszystkie liczniki białe obsługują budę w kombi numer liczika co na 1000% obsługuje zmiane budy to 3C0920872 ale warunek jeden auto musi byc juz rocznikowego 2007/08 wtedy nie bedzie błedu z dzwiami w liczniku bo jest sterowanie po canie tylnych dzwi

 

ps ale głowy nie dam czy w menu licznika z convinace i light vision bedzie bo to loteria ale powino byc

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak auto opuscilo fabryke 17 grudnia 2008 i zostalo sprzedane w 2009 roku to bedzie mozliwosc przeprogramowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie ale uprzedzam nie wszystkie liczniki białe obsługują budę w kombi numer liczika co na 1000% obsługuje zmiane budy to 3C0920872 ale warunek jeden auto musi byc juz rocznikowego 2007/08 wtedy nie bedzie błedu w dzwiach

 

wojtek a możesz potwierdzić że fabrycznie kupowane w salonie passaty kombi miały na fisie sedana bo mi to się dziwne wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam passata z 2009r i tez nie mam budy w kombi na fisie..

 

---------- Dodano o 20:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:16 ----------

 

ale spróbuje przekodowac na dniach i zobacze czy sie zmieni jak adamo 0077 opisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romeo9999 możesz dokładniej opisać procedurę zmiany na fisie. Mam paska kombi z białymi zegarami rocznik 07.2009 kupiony w salonie , a na fisie sedan. Dzisiaj patrzyłem do vcds są trzy bajty w 2 bajcie jest 5 bitów jest tylko jeden fistaszek do odznaczenia ale głowy nie daje czy dotyczy on zmiany wyglądu obrysu auta na fisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo sedan na fisie auto kupione 06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz mnie straszyli ze mi ktos zegary podmienił :)

swoja droga to smieszne ze fabryka nie wykorzystuje mozliwosci tego co sama stworzyla a romeo9999 i owszem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że VW wypuściłby licznik który można w prosty sposób przekodować z sedana na kombi i montował je do kombiaków ze znaczkiem auta w sedanie.

Nie idzie przekodować licznika w tak banalny sposób.

Miałem licznik 3C8 920 870 A i auto było w sedanie, nie było możliwości jego kodowania na kombi

Teraz mam najbogatszą wersję licznika Premium, buda już w kombi, ale też nie można jego kodować na sedna.

 

-

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin zgadza sie, ale to wszystko sie jakos łączy w całosc a pisałem poczytaj ze liczniki z koncówką 872 mozna zmieniac budę jak zapodałem bude sedana było oki z dzwiami a jak dałem kombi do juz pojawił sie problem tylko kwestia czy zadziała i zegra sie z dzwiami i z komfortem

 

 

 

 

no to cała prawda o liczniku a wiec tak doszłem sam do tego jak zmieniałem licznik z czerwonego na biały zamówiłem licznik z koncówką 872 B wszystko fajnie bude mozna było zmienic ale jak otwierałem pojedynczo dzwi było oki problem pojawił sie po otwarciu z lewej strony obu dzwi to w liczniku pokazywały sie prawe i braku wejscia do Comfort i light-vision z poziomu licznika a wiec doszłem do tego po schematach ze auta modelowo 2006 mają sterowanie tylnych dzwi po linie a nie po canie i w tym był problem a wiec musiałem szukac innego licznika po tel do sprzedawcy za 2 dni przyszła paczka a tam 15 liczników do sprawdzenia i tak doszłem do obecnego a przy okazji wiem które liczniki mozna montowac i bedzie oki. np licznik do disla 871T comfort bedzie działał nie ma błedu w dzwiach brak mozliwosci zmiany budy w fisie te liczniki były montowanie modelowo koniec 2009 tak samo jest z licznikiem 871R benzyna wszystko działa jedynie nie mozna zmienic budy ja obecnie mam 872 i wszystko działa jestem z niego mega zadowolony bo miałem juz i takie liczniki ze wszystko działało jedynie tempomatu nie było bo jak go nie było przy wyjsciu z fabryki to potem trzeba mu go wpisac i wkodowac

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności