Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój problem z klimatyzacją jest taki, że klimatyzacja w VW passat b5 2001 silnik AVB 1,9 tdi 101 KM załacza się na 1 sek i po 1 sek wyłacza. Układ napełniony, szczelny, wentylator załącza się od razu po właczeniu AUTO.Podejrzewałem presostat ale po wymianie na nowy - bez zmian. Pragnę zaznaczyć, że klimatyzacja chłodzi (fakt że mało wydajnie) ale przy takim stanie rzeczy sprzęgło elektromagnrtyczne nie pochodzi zbyt długo (już zaczyna rzęzić). Proszę o odpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania się układu?

 

---------- Dodano o 12:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:45 ----------

 

lation - Tak jak pokazałeś na zdjęciu to prawidłowy kierunek dyszy rozprężnej. Na plastikowym elemencie (tym białym ) powinna być strzałka wskazująca kierunek przepływu czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym mozna rozpoznac zawor regulacyjny sprezarki - chodzi mi o to jaki jest objaw jego uszkodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój problem jest taki ostatnio walczyłem z woda i po odkręcałem cały przód po kierownicą i doszłem to tych przekaźników też po odkręcałem niektóre po odpinałem żeby miec lepszy dostep od spodu do linki od maski i jak poskładałem wszystko to klima mi sie załącza co moze być a i jak przełączam na klime to coś pyka w przekaźnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mój problem jest taki ostatnio walczyłem z woda i po odkręcałem cały przód po kierownicą i doszłem to tych przekaźników też po odkręcałem niektóre po odpinałem żeby miec lepszy dostep od spodu do linki od maski i jak poskładałem wszystko to klima mi sie załącza co moze być a i jak przełączam na klime to coś pyka w przekaźnikach
Konrad, czy możesz nam wszystkim wytłumaczyć (jeszcze raz ) w czym masz problem ? Bo po tym co napisałeś (pomijam, że ciężko się to czyta), to ja nie widzę usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze raz no to zacząłem rozkręcać te plastiki co są pod kierownicą a nad pedałami no i później zeby dostać sie do tej linki od maski a dokładniej gumu co uczelnia musiałem odkręcić te wszystkie przekaźniki i po odkręcałem te "stojaczki" co umieszczone są te przekaźniki nie które wtyczki musiałem, po odpinać, i później znalazłem skąd cieknie zrobiłem i wszystko poskładałem i włączam auto dmuchawa działa ale jak włączam klime to nie ma reakcji żadnej tylko słychać coś w tych przekaźnikach cos sie przełącza ale nie ma zadnej rekcji nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok jeszcze raz no to zacząłem rozkręcać te plastiki co są pod kierownicą a nad pedałami no i później zeby dostać sie do tej linki od maski a dokładniej gumu co uczelnia musiałem odkręcić te wszystkie przekaźniki i po odkręcałem te "stojaczki" co umieszczone są te przekaźniki nie które wtyczki musiałem, po odpinać, i później znalazłem skąd cieknie zrobiłem i wszystko poskładałem i włączam auto dmuchawa działa ale jak włączam klime to nie ma reakcji żadnej tylko słychać coś w tych przekaźnikach cos sie przełącza ale nie ma zadnej rekcji nic

 

Nie ma żadnej reakcji nic - co to oznacza? Nie załącza sie sprężarka i klimka nie chodzi, czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włączam auto dmuchawa działa ale jak włączam klime to nie ma reakcji żadnej tylko słychać coś w tych przekaźnikach cos sie przełącza ale nie ma zadnej rekcji nic

Po tym co napisałeś można domyslać się , że masz "climatronic"- włączając tryb "Auto" załączasz tym samym sprężarkę klimy. Wobec tego, co to dla Ciebie znaczy -" włączam auto dmuchawa działa ale jak włączam klime "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pomyliłem sie po prostu dmuchawa działa a klima nie gdy przełączam na auto czyli klime nie ma żadnej reakcji

 

---------- Dodano o 22:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:42 ----------

 

Nie ma żadnej reakcji nic - co to oznacza? Nie załącza sie sprężarka i klimka nie chodzi, czy co ?

 

dokładnie tak a wszystko było ok przed t a rozbiórka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ten przekaźnik włożyłeś na miejsce :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też o tym myślałem bo nawet na początku jak jeszcze było to wszystko rozebrane to wyskakiwał mi błąd na climatroniku to zamieniłem tam wtyczki i było już ok ale głupi nie sprawdziłem klimy i złożyłem wszytsko do kupy i dopiero potem zobaczyłem ze cos jest nie halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kawałkiem kabla - prosto z AKU do wtyczki od sprężarki i zobacz - czy wystartuje. Jeśli tak, to wtedy trzeba grzebać przy przewodach na listwie z przekaźnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakowe cisnienia na stronie ssacej i tłocznej podczas pracy klimy lub niewielka róznica cisnien to typowy objaw uszkodzenia zaworu regulującego wydajnosc

Edytowane przez radekklimat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Układ (sprężarka)załacza się na 1 sek i po 1 sek wyłacza. Układ napełniony, szczelny, wentylator załącza się od razu po właczeniu AUTO.Podejrzewałem presostat ale po wymianie na nowy - bez zmian. Pragnę zaznaczyć, że klimatyzacja chłodzi (fakt że mało wydajnie) ale przy takim stanie rzeczy sprzęgło elektromagnrtyczne nie pochodzi zbyt długo (już zaczyna rzęzić). Czy ktoś może miał podobny przypadek? Proszę o odpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania się układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie.

 

Post nr #111 :fajny I jeśli będzie działać, to szukaj winy w przekaźniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie. Zaczne moze od tego ze jestem od tygodnia wlascicielem passata B5 1.9 TDI i pierwszy raz mam doczynienia z klimatyzacja. Teraz opisze moj problem. Otoz gdy kupilem auto klima dzialala super, po tygodniu uzytkowania wsiadlem do auta i nic ( klima nie dziala i nawet nie swieci sie panel od climatronica) Co moze byc przyczyna ? Od czego mozna zaczac ustalanie awarii ? Bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje

 

przyczyny szukaj w układzie elektrycznym (bezpieczniki, przekaźniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc bo mam dość duży problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.

 

Otóż mam passata B5 FL rok 2001 silnik 1.8T i zatarła mi się sprężarka od klimy. Po układzie poszło pełno opiłków metalu. Kupiłem sprężarkę na allegro za 150zł.

Pojechałem do dużego warsztatu powiedziano mi 950zł wymiana sprężarki + nabicie+czyszczenie układu + osuszacz.

 

Dla mnie to jest dużo kasy i u mnie w miejsowości jest mechanik który zajmuje się klimami zarówno samochodowym i też nie - wiele aut z grupy VW, AUDI, BMW naprawiał, wymieniał sprężarki itp. Zrobił mi całą naprawę wziął 450zł za nabicie, czyszczenie układu + wymianę sprężarki.

 

Problem polega na tym, że na początku po naprawie przez kilka dni klima pięknie chłodziła ale teraz przestaje. Nieraz dmucha zimnem, nieraz bardzo słabo ale napewno powietrze jest chłodniejsze od zwykłego nawiewu. Czyli jednak działa ale słabo.

Mechanik powiedział że kupiłem tanio kompresor i on zaczyna się wieszszać, nie wytwarza ciśnienia.

Teraz pytanie co zrobić w tej sytuacji - czy kompresor może być uszkodzony i znów go zmienić czy układ klimatyzacji został źle wyczyszczony i znów zaciera się sprężarka?

Osuszacz nie był zmieniany czy ma to jakiś wpływ?

 

Bardzo Was proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie stanie jak zalozymy dysze odwrotnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sie stanie jak zalozymy dysze odwrotnie??

 

A da się ją odwrotnie włożyć? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Was proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić ?

też tak przyoszczędziłem kupiłem używaną sprężarkę i tylko nabiłem klimę, wszystko pół roku elegancko chodziło(chłodziło), teraz już nie... wyskakuje mi masa błędów 4FA, 4F7 i jeszcze jakieś... sprężarka się załącza, wiatrak chodzi, jeden wąż dochodzący do kabiny lodowaty, drugi ciepły

 

na forum nikt nam nie da gotowej odpowiedzi kolego, ja jak będę miał czas to swojego oddam do naprawy tym razem już nie będę oszczędzał... skąpy dwa razy traci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności