Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki dziwny problem od wczoraj gdy zacząłem prace (dodam ze auto stało na dworze i sie bardzo nagrzało) moja klima zaczęła dziwnie chodzić mianowicie słyszę jak w czasie jazdy załącza sie sprężarka tzn tak dokładnie zaczynam jazdę i przez pierwsze 500m-1 km jest ok klima działa następnie na dosłownie kilka minut ze 3-5 wyłącza sie klima jest dmuchawa i słyszę jak sprężarka pracuje i za kawałek znowu klima zaczyna działać i potem znowu przejadę z 1 km i to samo co to morze byc bardzo bym prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ .Mam problem z klimatyzacją nie chłodzi .Czynnik jest sprężarka się załącza.Po wćiśnięciu ECON+OBIEG wyskakuje 4FA 00

513 00, 318 00 a na koniec 000 00. Na początku nie działał czujnik temp. zewnętrznej ale zrobiłem myślałem że to od tego ale czujnik działa pokazuje dobrze a klima dalej nie działa gdzie teraz łapy włożyć.Dzięki za pomoc.Czekam na odpowiedź.Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i dodam ze wiatrak sie nie włącza dopiero jak go puknę młotkiem tozaskoczy

Edytowane przez kondzio0067

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie szczotki wentylatora się skończyły jak na dziurze podskoczy to działa a czasami ma zastój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie czy mogę kupić same te szczotki czy będę musiał cały silnik od wentylatora kupić bo słyszałem ze nie da sie dokupić szczotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepala co chwilę bezpiecznik od wiatraka klimy. Przed chwilą wsadziłem nowy i po przejechaniu kilkuset metrów znowu przepaliło go i wiatrak przestał się kręcić. Co może być przyczyną tak częstego przepalania bezpiecznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinam pod temat mam problem nie tyle co z klima a z nawiewem, dodam tylko że odpięty był aku oraz komp na ok godzinke bo czyściłem całe podszybie, i teraz mam problem taki że wieje tylko na przód nawet jak dam n szybę to cisza na szybie a przód wieje, co może być przyczyną?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olo11af

Błąd 4FA dotyczy klapy obiegu wewnętrznego.Najwidoczniej przycina Ci się silniczek.

Błąd 318 mówi o braku czynnika w ukladzie stad też brak chlodzenia. Chyba ze w pamięci masz jeszcze jakieś stare błędy.

Możesz je wykasować trzymając 3sek. ECON jak dojdziesz do 000 na panelu climatronica i po pewnym czasie sprawdzić błedy ponownie.

Ja miałem taka sytuację ze klima się włączała, ale nie chłodziwa bo w układzie były resztki czynnika i powietrze.Przyczyną - rozszczelniony kompresor

 

Konrad

Skoro przelała bezpiecznik to zbyt duży prąd pobiera lub ma zwarcie.

Być może skonczyly,badz kończą Ci się szczotki lub jakieś mechaniczne uszkodz.wiatraka np.lozyskowanie które powoduje większy pobór prądu.

Na pocz.obejrzyj przewody zasilające wiatrak, potem poleć ręcznie wiatrakiem i nasłuc*** czy nie wydaje jakichś dziwnych odgłosów

Edytowane przez Sensor
Dodatk.odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensor a odnośnie mojego problemu mógł byś coś poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensor... ale czynnik mam bo sprawdzałem pierwsze teraz zobaczę co mi wyskoczy jak potrzymam ten ECON ale dzięki wielkie za podpowiedź muszę coś poszukać dlaczego klima nie chłodzi.

 

---------- Dodano o 20:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:56 ----------

 

Kondzio... ja miałem problem z wentylatorem i znajomy mechanik mi polecił że ten wentylator jest rozbieralny ale bardzo ciężko więc robocizna + wymiana szczotek a zarazem ich dorobienie wychodzi tyle co nowy wentylator kupiłem więc nowy z tego co pamiętam nie jest taki drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kondzio... ja miałem problem z wentylatorem i znajomy mechanik mi polecił że ten wentylator jest rozbieralny ale bardzo ciężko więc robocizna + wymiana szczotek a zarazem ich dorobienie wychodzi tyle co nowy wentylator kupiłem więc nowy z tego co pamiętam nie jest taki drogi.

 

koło 500 zł bo koleś mi mówił ze kupił nowy wentylator z silniczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensor...Jak nacisnę ECON na 3-10sek nic się nie zmienia nic nie wyskakuje żadne błędy ani 000 a po sprawdzeniu błędów mam takie same.A może być coś takiego bo jak dwa lata temu ładowałem klime to super ale na rok w tamtym roku znowu ładowałem też super ale na rok i teaz wychodzi że znowu muszę załadować ale byłem pierwsze sprawdzać i mam czynnik na zielonym co prawda na końcu zielonego ale jest mówiono mi że jak będzie na połowie białego to nie ma czynnika .

 

---------- Dodano o 20:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:24 ----------

 

Kondzio..sprawdź na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc, bo mechanik niedługo mi pół auta wymieni. Mój problem z klimą zaczął się w maju, mianowicie nagle panel climatronica zaczął mrugac a klima przestała chłodzić. Pojechałem do majstra , nabił gazu i miało być ok . Po dwóch tygodniach temat wrócił, wprawdzie już nie mrugało ale nie chłodziło - pojechałem do majstra, teoretycznie coś sprawdził, jakieś uszczelki powymieniał, lampą poświecił, nabił gazu i znowu miało być ok. Po tygodniu znowu temat wrócił. Stwierdził, że trzeba wymienić chłodniczkę pod kokpitem , przy okazji wymieniając jakąś drugą małą za 50 gdyż ją się zawsze wymienia przy wymianie tej dużej za 400. Miał sprawdzić jakieś łączenia jeszcze na chłodnicy głównej i osuszaczu , ale że nic nie znalazł to rozkręcił cały kokpit i wymienił obie chłodniczki - rzeczywiście było na tej dużej kilka zielonkawych kropek na samym dole ale bardzo malutkich. Miało być już wszystko w porządku , kilka dni temu odebrałem samochód dziś ruszam w trasę a tu dziwny zapach (taki metaliczny czy coś w tym stylu) no i klima już nie chłodzi. Załamałem się, ponad 1000 już mnie ta impreza kosztowała i dalej nie działa. Proszę o sugestie , co mogę teraz zrobić, co to może być . Pieniądze na ten cel już mi się skończyły:dupablada - miało być początkowo 150PLN. Pocieszające jest jedynie to, że już ponoć droższej części do wymiany nie ma.Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz 100-160PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pokazywało na maszynie do nabijania cisnienie a więc czynnik jest.

Gdy zaczęli odsysac okazało się ze to było powietrze a czynnika raptem 130g gdzie powinno być 600g

ECON+ OBIEG ZAMK. pokaże ci błędy Climatronica.Temp.+ przechodzisz do kolejnego błędu aż dojdziesz do 000 wówczas na 3 sek. wciskasz i trzymasz ECON pojawi się wtedy 444 czyli błędy skasowane

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensor u mnie żadna z tych kombinacji nie działa :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SENSOR sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RobsONE

Odpiecie akku nie powinno wpłynąć na działanie klimy. Climatronic steruje jej działaniem a nie komp samochodu. Może zaciął się silniczek klapy nawiewu na szybe bądź przy podpinaniu akumulatora coś się stało z Climatronikiem i nie steruje klapami.

 

W moim poprzednim poście pojawiły się błędy wyrazowo-literowe.Zostały poprawione więc powinno się lepiej czytać.

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem właśnie ale jak aku wkładałem to nie było nic tam takiego co można uszkodzić raczej, no nie wiem bd kombinował dalej może coś poradzę. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności