Skocz do zawartości
marekbotur

6x9 glosniki montaz z tylu passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) moze ktos by mogl poradzic jak zamontowac glosniki 6x9 300 w http://www.ebay.co.uk/itm/FUSION-PP-FR692-6X9-Speakers-Best-PRICE-/200737393002?pt=UK_Car_Interior_Accessories&hash=item2ebce1896a na tylna polke.pod wykladzina jest blacha i 3 male dziury wiec nie wejda.wycinac dziury wieksze? dzieki z gory :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to dac sobie spokoj z takimi glosnikami a tym bardziej z montowaniem ich w tylnia polke...

Jak masz glosniki tylko w przednich drzwiach to doloz ori w tylnie i bedzie gitariano;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche "zielony" jestem w car audio jeszcze :) co to jest "ori"? dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna opcja zeby cos polozyc na polke, to glosniki typu free air.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche "zielony" jestem w car audio jeszcze

 

zapraszam tutaj : KLIK !

 

Przeczytaj uważnie , na pewno pomoże i rozjaśni trochę parę spraw z CA ... zacznij od podstaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Rosa:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w b3 wycielem w tylnych drzwiach w tapicerce otwory i zamotowalem 6x9 glosniki i bardzo fajnie wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur do tapicerki przykrecony 6x9 :mur

 

sory ale jeszcze ktos przeczyta i uwierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobre....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - wysiadam z tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marekbotur - nie instaluj głośników 6x9 w tylną półkę. Nic dobrego to nie wniesie, jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Wystarczającym rozwiązaniem jest przedni odseparowany zestaw oraz do uzupełnienia dolnego pasma można pokusić się o subwoofer.

 

piotrek870918 - montaż takich głośników w tym miejscu wyklucza się z podstawowymi zasadami CarAudio.

- nie montujemy głośników w tylne drzwi (wyjątek może stanowić np system 5.1 i pochodne)

- nie montujemy głośników do tapicerki

- nie powinno się stosować głośników współosiowych - wielodrożnych: dwu, trzy, cztero, itp. Głośniki te są zazwyczaj niskiej jakości, a ich używanie psuje scenę dźwiękową,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak masz możliwość to posłuchaj u kogoś jak grają 16-stki w dobrze zrobionych wrotach

naprawdę nie trzeba mega wielkich kosztów aby zapakować ot np. takie ostatnio popularne diory(ok 140 zł) do tego wytłumić drzwi np dekarka + app na otwory technologiczne

jak masz czas i podstawowe zdolności manualne to warto zaryzykować

na pewno zagra to dużo lepiej jak te 6x9 przykręcone do tapicerki

chyba, że wolisz jak w aucie ma grać muzyka (byle coś tam grało) to zostaw te 6x9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oświecie mnie jak to zrobic w b3 odseparowany zestaw 16-stek jak seryjnie u mnie w kombi byly montowane 4x6 kolo bagaju na pułkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x9 do tego z tylu- 2x nie

dobrze zamatowany system z przodu + wzmacniacz + sub + radio + wytlumione drzwi - TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek , swoją przygodę z CA zaczynałem od B3 kombi a zrobiłem tak: przód drzwi głośnik szeroko pasmowy ,podszybie wysoko tonowy oba odfiltrowane zwrotnica fabryczna Hz dedykowana do zestawu ( wprowadziłem małe przeróbki bo fabryka na szeroko pasmowy puściła dół i środek a ja chciałem tylko środek , góra została jak wymyślili ) drzwi wytłumiłem dekarką w celu uzyskania pudłą rezonansowego ( cel osiągnąłem grał głośnik nie drzwi i tapicerka ;) ) , idąc do tyłu w mojej wersji nie było fabrycznych miejsc w drzwiach ,miałem podobnie jak u ciebie ,zastosowałem "zło" owalne głośniki dwudrożne oczywiście także wniosłem swoje modyfikacje odfiltrowałem pasmo idące na szerokopasmowy natomiast wysoki puściłem jak fabryka przykazała , no i na koniec wytłumiłem klapę i komorę bagażnika zmieniłem mocowania plastików , wstawiłem skrzynię wzmacniacz . Efekt całkiem nie najgorszy jak na pierwsze spotkanie z CA ;) a prawda była taka że kosztowało mnie to sporo pracy trochę liczenia i wyszło. Co do montażu w drzwi jestem zdania że nie jest to zły pomysł ale, podstawa wytłumienie drzwi umocowanie głośnika nie do tapicerki tylko do szkieletu drzwi . Co do rodzaju głośników popieram kolegę Ninia wielodrożne zestawy podobnie jak wszystko multi jest to rozwiązanie uśrednione należy przez to rozumieć uniwersalne z wieloma kompromisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności