Skocz do zawartości
StefanTG

Po jakim czasie mogę sprzedaż samochód kupiony zagranicą ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy po jakim czasie mogę sprzedać samochód kupiony zagranicą , żeby nie płacić podatku od wzbogacenia się ?? Interesuje mnie dokładnie data od której liczy się pół roku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na umowie mniejszą cenę niż Ty miałeś na umowie i tyle, od razu możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak sprzeda auto wcześniej niż minie pół roku,będzie musiał wpisać w rozliczeniu rocznym tą kwotę jako przychód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek nazywa się dochodowy, a płacimy go od kwoty, która jest naszym zarobkiem (dochodem).

W przypadku ruchomości podatku nie zapłacisz po upływie 6 miesięcy od kupna.

Istotne jest to, że musi minąć pełne 6 miesięcy kalendarzowych.

Przykładowo:

- kupiłeś w maju

- musi minąć 1. czerwiec, 2. lipiec, 3. sierpień, 4. wrzesień, 5. październik, 6. listopad

Dopiero przy sprzedaży 1 grudnia i później nie zapłacisz podatku dochodowego od zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podatek nazywa się dochodowy, a płacimy go od kwoty, która jest naszym zarobkiem (dochodem).

W przypadku ruchomości podatku nie zapłacisz po upływie 6 miesięcy od kupna.

Istotne jest to, że musi minąć pełne 6 miesięcy kalendarzowych.

Przykładowo:

- kupiłeś w maju

- musi minąć 1. czerwiec, 2. lipiec, 3. sierpień, 4. wrzesień, 5. październik, 6. listopad

Dopiero przy sprzedaży 1 grudnia i później nie zapłacisz podatku dochodowego od zarobku.

czyli ważna jest tutaj data na umowie tak ?? mam na myśli umowę POLSKO- NIEMIECKĄ .

pytam ,ponieważ gdzieś na internecie wyczytałem, że okres ten liczymy dopiero od daty akcyzy , gdyż auto wcześniej mogło przebywać na terenie innego państwa, co nie jest podstawą do naliczania tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko wiem co i jak, czyli muszę czekać do sierpnia z moim paskiem abym mógł sprzedac go i kupić nowszego :dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapłatę akcyzy miałeś w kolejnym miesiącu kalendarzowym?

Bo jeśli w tym samym to nic nie zmienia.

Zapytaj o ten szczegół w swoim US, bo czasem różne są interpretacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla US liczy się data akcyzy bo się dowiedziałem wczoraj i na to trzeba patrzeć, bo przy składaniupapierów dajesz im po to xera dokumentów

 

Nie cuduj z tą czcionką! / Duży

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szczegóły chyba najlepiej byłoby zapytać w US lub też w wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym,. Wtedy będziesz miał precyzyjne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy może ktoś mnie rozjaśnić ?

15 czerwca tego roku kupiłem VW GOLFA IV 1.9 TDI, mam okazję zamienić sie za PASSATA B5 1.9TDI , generalnie nie mineło pół roku od zakupu golfa, jeżeli na umowie zakupu golfa mam kwotę 5tys zł to jesli przy zamianie sporządzimy umowę ze sprzedaję go za 4,800zł , to czy będę zobowiązany zapłacić podatek od wzbogacenia sie lub jakiś? Gdzieś coś słyszałem że jest to jakies 18 lub 19 procent , lecz kwoty na umowie czy wartości rynkowej? Jeżeli policzmy 18% z kwoty 4,800zł to wyjdzie mi do zapłacenia 864zł samego podatku jesli sie nie myle? z kwoty rynkowej załuzmy 10tyś wyjdzie mi 1800zł? Jak to jest z tym podatkiem? Jak najlepiej sporzadzić umowę? auto uszkodzone i z tego powodu sprzedaje je po 5 miesiacach, czy może lepiej sporządzić umowę darowizny?

 

Ile procent jest tego podatku dokładnie ? MIał ktoś juz podobna sytuacje? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się podatek dochodowy. Poszukaj sobie co to jest dochód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności