Skocz do zawartości
piwo

drżenie kierownicy i odgłosy przy kręceniu na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wyjaśnienia zainteresowanym w moim przypadku - wymiana płynu na nowy - pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę ale objawy mam takie jak jeden z kolegów, przy kręceniu kierownicą w miejscu (na zapalonym) słychać buczenie/piszczenie, wspomaganie nie działa płynnie, dodatkowo jak słyszę buczenie/piszczenie i dodam gazu to te odgłosy narastają. Czy wychodziło by że pasek do wymiany? Czy może coś innego? Dodam że niedawno zaczął stukać lewy przegub, czasami bije kierownicą podczas jazdy, ale z tego co czytam to to bicie to właśnie chyba od przegubu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem poziom płynu wspomagania, na minimum ale o ile się nie mylę to ze 3 miesiące temu było tyle samo. Przy kręceniu kierownicą na postoju na zapalonym silniku z okolic paska wielkoklinowego dochodzą przeraźliwe stuki. Siła wspomagania nie zmienia się po dodaniu gazu. Co to może być? Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Przyjrzałem się jeszcze bliżej i okazuje się że płyn przy kręceniu kierownicą się pieni, dolałem trochę środka STP pokręciłem kierownicą, potrzymałem po 10s. przy max skręcie w prawo i w lewo i płynu ubyło..dolałem jeszcze raz, pokręciłem kierownicą, ale już bez przytrzymywania w skrajnych położeniach i buczenie ustało, jednak to piszczenie na luzie przy skręconej kierownicy dodając gazu jest nadal. Wycieku nie widzę. Co mu się dzieje? Ręce opadają na to niezawodne auto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności