Skocz do zawartości
kinderek3

Problem z błędami.Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem. Wczoraj gdy odpalałem samochód wszystko w środku zaczęło piszczeć. kontrolka klocków hamulcowych, poduszki powietrzne, i czerwona kontrolka oleju i napis stop(oil level...czy coś takiego) podłączyłem vaga i wyskoczyły 4 błędy że brak komunikacji z tablicą can czy jakoś tak. których nie da się usunąć. Jakiś rok temu miałem taki sam problem pojechałem do mechanika i coś pogrzebał w vagu i usunął te błędy tylko że wtedy wyłączył mi imobilaiser bo nie mogłem odpalić przez to auta i powiedział że gdzieś się mogła woda dostać i styki zaśniedziały. dodam iż samochód był przerabiany z anglika. Proszę o pomoc co może być przyczyną tych wariacji komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam następujący problem. Wczoraj gdy odpalałem samochód wszystko w środku zaczęło piszczeć. kontrolka klocków hamulcowych, poduszki powietrzne, i czerwona kontrolka oleju i napis stop(oil level...czy coś takiego) podłączyłem vaga i wyskoczyły 4 błędy że brak komunikacji z tablicą can czy jakoś tak. których nie da się usunąć. Jakiś rok temu miałem taki sam problem pojechałem do mechanika i coś pogrzebał w vagu i usunął te błędy tylko że wtedy wyłączył mi imobilaiser bo nie mogłem odpalić przez to auta i powiedział że gdzieś się mogła woda dostać i styki zaśniedziały. dodam iż samochód był przerabiany z anglika. Proszę o pomoc co może być przyczyną tych wariacji komputera.

 

Napisz dokładnie jakie to błędy i w jakim module (numer i pełny opis po angielsku) to przynajmniej coś będzie wiadomo,bo wróżek to tu raczej niema i nikt wróżyć nie będzie:passatfan

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz połączyć się z silnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze te błędy i napisze. a z silnikiem łącze się normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już te błędy które wyskakują tj:

z polskivag4.9

18058 Magistrala CAN tablica przyrządów - brak sygnału

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

18043 Magistrala CAN klimatyzacja - brak sygnału

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

18044 Magistrala CAN zabezpieczenie - brak sygnału

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

z vagcom

18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1650 - 35-10 - - - Intermittent

18043 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1635 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

18044 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1636 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

i vagcomem udało mi się raz połączyć z airbag i są 2błędy

 

2 Znalazłem Błąd:

01312 - „GBF�lqä9Đ|r>kyÚă€=

37-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

01299 - Shareware Version. To Decode all DTC's

49-00 - Please Register/Activate

 

---------- Dodano o 12:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:01 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o 01299

A tu o 01312

Jesli chcesz możesz skopiować powyższe linki do translatora i otworzyć w polskim tłumaczeniu.

 

Wszystko wskazuje na to że masz problem z modułem ,albo problem z połączeniami

Trzeba by posprawdzać połączenia masowe

Ps. masz nie pełna wersje vag coma.

 

01299 - Diagnostyka Interfejs magistrali danych (J533): Brak komunikacji

 

Możliwe objawy

 

 

  • Lampka ostrzegawcza On

Możliwe przyczyny

 

 

  • Wydanie okablowanie
  • Uszkodzony moduł sterowania

Możliwe rozwiązania

 

Uwagi

 

 

  • Jeśli usterka występuje tylko w jednym module sterującym, to najbardziej prawdopodobne, że z modułem jest problem. Jeśli jednak usterka występuje w kilku różnych modułach sterujących, to z CAN Gateway może być problem.

 

 

 

18058 Powertrain Data Bus: Missing Message od zegarów

 

Możliwe objawy

 

 

  • Awaria Lampka (MIL) ON

Możliwe przyczyny

 

 

  • Bezpiecznik (ów) wadliwe
  • Magistrala połączeń i / lub Connector (s) z / do zegarów ust J285) wadliwe
  • Zegary (J285) wadliwe

Możliwe rozwiązania

 

 

  • Sprawdź bezpiecznik (s)
  • Sprawdź magistrali połączeń i / lub złącza (y) / do zegarów ust J285)
  • Sprawdzić / wymienić klastra Instrumentu J285)
    • Sprawdź pomiarowe bloków wartość (MVB)

     

 

18044/ Powertrain Data Bus: Missing Message od Airbag Controller

 

Możliwe objawy

 

 

  • Awaria Lampka (MIL) ON

Możliwe przyczyny

 

 

  • Bezpiecznik (ów) wadliwe
  • Magistrala połączeń i / lub Connector (s) z / do poduszki sterowania modułu J234) wadliwe
  • Airbag Moduł sterowania (J234) wadliwe

Możliwe rozwiązania

 

 

  • Sprawdź bezpiecznik (s)
  • Sprawdź magistrali połączeń i / lub złącza (y) / do poduszki sterowania modułu J234)
  • Sprawdzić / wymienić Airbag sterowania modułu J234)
    • Sprawdź pomiarowe bloków wartość (MVB)

     

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno bo teraz skojarzyłem fakty nie wiem czy może mieć to coś wspólnego ale te błędy pierwszy raz pojawiły się gdy rozładował mi się akumulator prawie do 0 i teraz również rozładował mi się akumulator i wyskoczyły te błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno bo teraz skojarzyłem fakty nie wiem czy może mieć to coś wspólnego ale te błędy pierwszy raz pojawiły się gdy rozładował mi się akumulator prawie do 0 i teraz również rozładował mi się akumulator i wyskoczyły te błędy

 

tak,jak sie rozładuje akumulator to jest problem z zasilaniem modułów czego efektem mogą być te błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co w tej sytuacji zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naładować aku bądź wymienić na nowe, skasować błędy VAG-iem i jeździć.

Poszukaj co Ci aku rozładowuje bo sytuacja może się powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

od jakiś 2 tygodni na mojej desce rozdzielczej zrobiła się " dyskoteka", mianowicie, gdy odpalę auto i przejadę jakieś 200-300 metrów zaczynają przygasać liczby co są wyświetlane na komputerze, następnie pojawia się błąd airbaga, po krótkim czasie wszystkie wskazówki opadają do "0" , wyłącza się wyświetlacz i podświetlanie zegarów tak jakbym zgasił auto. po jakieś minucie wszystko znowu wraca no normy po czym zaczynają się pojawiać błędy m.in. od oleju itd. po przejechaniu ok 5km wszystko wraca do normy ale póżniej w między czasie coś tak zawsze zgaśnie lub wyskoczy błąd. silnik pracuje równo i bez żadnych problemów. dziś podjechałem do kolegi co ma VAG-a i jest taki błąd:

P1650 Magistrala danych CAN, przyrządy i wskażniki - brak danych. co to może być???

dodam jeszcze że jakieś 2 tygodnie temu miałem wymieniany czujnik położenia wału korbowego a przed zamontowaniem mechanik umył mi silnik, miałem lekkie obawy co do tego ale zapewniał mnie że nic się nie stanie a tu ****... czy po tym myciu może robić się gdzieś zwarcie czy może coś się dzieje z masą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powalczylem z tymi silniczkami od klimy.Ten od odmrazacza szyb znajdujacy sie kolo pedalow ,wymontowalem przeczyscilem,jest ok.A dwa pod schowkiem zaraz za radiem tez przeczyscilem.I ten blizej radia jest ok.a z kolei ten blizej grodzi zachowuje sie dosc dziwnie,czyli jakby nie chodzil w pelnym zakresie ,od jednej strony do drugiej.Ale gdy go przelozylem do wtyczki to tego silniczka blizej radia to chodzi elegancko.I teraz pytanie?czy ma tak byc,czy cos klima nie tak?niby chodzi ale nie do konca.A do tego V71 nie dostalem sie iz dopadla mnie ciemnosc.Robie to na zewnatrz,pod blokiem. Niemam pojecia jak go wyciagnac.Wykrecilem ta 1 srubke ale to widocznie zamalo.Teraz mam inny problem,heh.Gdy probowalem zapalic auto to nie dalo rady bo bateria padla.Zapalilem na kable i pokazaly mi sie bledy,-: 1321 sterownik airbag, 476nie znany kod bledu magistrala can brak sygnalu,jezeli wejde w licznik. 18044 magistrala can zabezpieczenie-brak sygnalu brak osprzetu/nie zwiazany ze sprzetem(ten blad gdy wejde w silnik).1312 magistrala danych uszkodyenie-blad sporadzcynz,tu jezeli wejde w airbag.532 napiecie zasilania sygnal za slaby blad sporadyczny,tu jezeli wejde airbag.1312. Pomozcie nieda sie ich wykasowac.Poducha swieci na okraglo.Nic innego nie ruszalem,jak tylko wypinalem wtyczki od tych siniczkow.Pewnie to przez rozladowany akumulator.Czy moze sie myle?Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poduszkami to mięliśmy przypadek u znajomego w passku z 2005r że zaświeciła mu się kontrolka niby po wjechaniu w kałużę podczas ulewy i już świeciła,ja próbowałem ją wykasować moimi kilkoma vag-com-ami i nie umiałem a u jego kolegi na warsztacie takim kompem warsztatowym bez problemu skasowali i było ok.

Jeżeli to nie tylko o kontrolkę airbagu chodzi to może gdzieś przypadkiem zahaczyłeś o kable od poduszki.

A może jeżeli tylko przez rozładowany aku to po wykasowaniu błędów powinno być ok.

Mi kiedyś też nie raz padła bateria ale takich błędów nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejzalem wszystkie wtyki,kable i nic nie znalazlem.Niema opcji zebym ktorys tknal.Niewiem ,moze akumulator pod prostownikiem porzadnie naladowac?gdzies wyczytalem ze trzeba tak zrobic,a bledy niby same znikna.Niewiem czy to prawda.Ogolnie samochod sam sie naladowal i mi pali bez problemu,ale moze jest nie doladowany?moze faktycznie porzadnym wagiem da sie wykasowac te bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze faktycznie porzadnym wagiem da sie wykasowac te bledy

Na pewno warto spróbować, ja mam też nie doładowany aku bo nie mam kiedy doładować(krótkie trasy,miasto,webasto itp) Przed uruchomieniem z rana jest jakieś 11,5v ale problemu nie ma przy odpalaniu(może trochę słabo zakeręci ale pali)

i czasem przy rozruchu ABS i ESP się zaświeci na sekundę.

Ale nic z poduszkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1321 control module for iirbags(j234) 49-00 no communications.(1321 Moduł sterujący airbags (j234) 49-00 brak łączności). czy to oznacza ze poszedl mi sterownik poduszek?gdzies wyczytalem ze kolesiowi wlasnie przez odpalanie kablami zjaralo ten sterownik.Wiecie cos?slabe aku hyba nie wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCF20150129_00000.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

CCF20150129_00001.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zrobilem autoscan,moze bedzie ktos cos wiedzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko o bledy airbag.reszta jest nie wazna.niewiem dlaczego pokazuje blad z pompa paliwo jak wszystko chodzi ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności