Skocz do zawartości
vipereeek

Modyfikacja kierunkowskazów w lusterkach z rocznika 03-05 (fotostory)

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, za wiele osob sie nie wyrywa do odpisania bo ciezko za kogos szukac, no ale Ci pomoge zeby nie bylo.

Zeby miec podswietlenie pod lusterkiem to kupujesz sama lampke i wycinasz w obudowie od spodu otwor na nia, lub kupujesz lampke z plastikiem, np. tu masz fotki i numer czesci

http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

Mozesz kupic ledy na popularnym portalu i samemu je obsadzic od spodu w lusterku.

Kolega robil sobie, strona 39

http://forum.vw-passat.pl/threads/98970-Szary-(-Y-)-Przecinak-(_I_)-by-NiemoR-1184-MALY-POWROT/page39

 

Co do postojowych i halogenow to na jakiej to zasadzie ma byc? Jak tylko otworzysz z pilota chcesz taki coming/leaving home?

Bo jesli postojowe i halogen podczepsz pod lampke wnetrza jak diody pod lusterkie, to za kazdym otwarciem drzwi postojowe i halogeny sie zaswieca, to ta opcja odpada.

Do halogenow i postojowych przydalo by sie kupic modul do coimng home i go podpiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega robil sobie, strona 39

Moje podświetlenie na diodach SMD w lusterkach z kierunkami.

 

l7.jpg

 

Pozdro.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEy,

 

a mam pytanko czy mozna dołożyc kierunki do lusterek z 2002r. Widziałem na alledrogo że mozna dokupic same kierunki, tylko czy moje lusterko jest do tego przystosowane, żeby to wstawić?? I czy prawe lusterko z kierunkiem jest "małe", czy takie samo jak lewe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanko czy mozna dołożyc kierunki do lusterek z 2002r.

Nie można.

czy prawe lusterko z kierunkiem jest "małe", czy takie samo jak lewe??

Są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc , tez sie dołacze do pytań czy wystarczy kupic lusterka z kierunkami i je wymienic w przypadku b5fl ( 2002) i bede migac czy musze jeszcze kombinowac z instalacja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba komibnowac,choc nie duzo bo z tego co pamietam przewód poprawoadzic.Jest na forum "szukac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do tego modu trzeba demontować całe lusterko czy tylko wystarczy wypiąć kierunek i obudowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez tacza Zobacz posta

a mam pytanko czy mozna dołożyc kierunki do lusterek z 2002r.

Nie można.

 

To jak kierunki różnią się? nie pasuje cała dolna cześć lusterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak kierunki różnią się? nie pasuje cała dolna cześć lusterek?

 

ale do czego ma pasować :?:

 

 

 

czy do tego modu trzeba demontować całe lusterko czy tylko wystarczy wypiąć kierunek i obudowe ?

Wg. mnie nie trzeba no bo po co. Najpierw obudowa potem kierunek i można działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy do passata 2002 pasuje dolna część lusterka z kierunkami?

 

vipereeek stwierdził że nie da rady dlatego to mnie zaciekawiło co stoi na przeszkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież w 2002 roku były jeszcze całkiem inne lusterka. Te z kierunkami zaczeli zakładać pod koniec produkcji, od 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0249.jpg

10 x 3V dioda led . rezystor 120 Ohm. Efekt rewelacja :)

IMAG0243.jpg

IMAG0244.jpg

IMAG0246.jpg

IMAG0245.jpg

IMAG0247.jpg

Edytowane przez golab192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 x 3V dioda led . rezystor 120 Ohm. Efekt rewelacja

:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego , że lusterko pasażera przerobiłem i rozebrałem szybko. Z lustrem kierowcy była masakra , całe rozebranie i przerobienie trwało jakieś 3h. Nie mogłem odkręcić 2 śrubek na dole co trzymają czarną plastikową osłonę. Były zardzewiałe , i nawet WD nic nie pomogło. Do "odkręcenia" tych śrubek użyłem 11 różnych wkrętaków i nic , różne bity torxy itp nie pomogły. Flexem nie było jak podejść , więc już się "delikatnie" wkurzyłem i użyłem wkrętarki :D. Rozwierciłem łby śrubek i ściągnąłem jakoś ten kierunek , owszem nie obeszło się bez rozlewu krwi i ułamanego zaczepu , ale jakoś dałem radę. Potem szczypcami odkręciłem resztki gwintu z tej czarnej osłony , przerobiłem kierunek , i przy montażu zastąpiłem stare śrubki nowymi . Do cięcia kierunku nie użyłem flexa a wkrętarki z wiertłem 1.5mm , potem tylko przejechałem grotem lutownicy i bardzo ładnie odpadło. Poniżej zdjęcia efektu :)

 

 

DSC00074.jpg

IMG_0635.jpg

IMG_0636.jpg

IMG_0637.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:brawo robert-o

 

A co do śrubek, to przewidziałem ten problem i na dzień dobry zastosowałem podobne z nierdzewki kupione w Castoramie. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna robota muszę taki manual u siebie zrobić i zarazem doświetlanie led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności