Skocz do zawartości
adamos_as

Zacięte drzwi od kierowcy - bardzo duży problem, ratujcie...

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie wkładki od centralnego byłem zmuszony pruć całe drzwi, aby poprawić zastawkę, która trzyma mi wkładkę bo mi spadła ze śruby, to samo miałem od pasażera z tym, że zajęło mi około 1,5 godz robota, a na drzwiach od kierowcy była klątwa, tylko poważnie, co złożyłem wszystko do kupy to na końcu okazało się że coś nie działa prawidłowo i od nowa prucie i tak z 4x... aż centralny zaczął świrować i po jakichś 4 godz roboty kolanko w zamku się zatrzasnęło, a co za tym idzie drzwi mi się nie zamykały tylko odbijały, oczywiście poszło 40WD i po 30 minutach stukania pukania, ruszania klamka, aż wkońcu odkręciłem trochę zamek z torsów owe kolanko się z ledwa bieda wysunęło i mogłem zamknąć drzwi, lecz odrazu tego nie zrobilem i wpuściłem dużą ilość 40WD w zamek, zamknąłem i takim sposobem mi się zatrzasnęły drzwi, czyli nie odbija mi kolanko linki sprawne w 100%, wszystkich kombinacji już próbowałem i zostałem z zatrzaśniętymi drzwiami i nie dokręconym poszyciem...aż się chce płakać...:/:

 

Jakby to miało jakieś znaczenie to zamykanie bez pilota 97 AFN 1,9tdi 110PS

 

I pytanko co zrobić z drzwiami? Czy demolować poszycie wewnętrzne byle za wszelka cenę się dostać do zamka i go próbować drzeć byle by popuściło kolanko, jezeli jest dojscie?Macie jakieś propozycję, pomysły??

 

Teraz kolanko o które mi chodzi:

zamek-do-drzwi-cz-do-passata-b5-prawy-lewy-przod-kwidzyn_rev001.jpg

zamek-do-drzwi-cz-do-passata-b5-prawy-lewy-przod-kwidzyn_rev001.jpg

Edytowane przez adamos_as

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że zacięło Ci się typowo mechanicznie... Ja w takiej sytuacji bym go rozwiercił. Niestety czasem nie ma innej rady. Ale prawdę mówiąc skoro masz takie pojęcie o tym (właściwie to go nie masz) to podjedź do jakiegoś znajomego blacharza i Ci to bez problemu zrobi. Ewentualnie pozostaje Ci szarpać z wyczuciem za klamkę równocześnie je opukując, co prawdopodobnie na niewiele się zda. Ten zamek do czyszczenia lub do wymiany się nadawał, a nie do zatrzaśnięcia nim drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym że zacięło Ci się typowo mechanicznie... Ja w takiej sytuacji bym go rozwiercił. Niestety czasem nie ma innej rady. Ale prawdę mówiąc skoro masz takie pojęcie o tym (właściwie to go nie masz) to podjedź do jakiegoś znajomego blacharza i Ci to bez problemu zrobi. Ewentualnie pozostaje Ci szarpać z wyczuciem za klamkę równocześnie je opukując, co prawdopodobnie na niewiele się zda. Ten zamek do czyszczenia lub do wymiany się nadawał, a nie do zatrzaśnięcia nim drzwi.

 

mówisz tu o rozwiercaniu go od wewnątrz auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal od zewnatrz lekko pociagnac za klamke ,wtedy ukaze ci sie koncowka linki.Wez cienki srubokret i sproboj ja lekko posunac do srodka.U mnie pomogla bo za mocno naciagnalem linke i tez sie zatrzasly.Ten sposob u mnie zadzialal.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sprobowal od zewnatrz lekko pociagnac za klamke ,wtedy ukaze ci sie koncowka linki.Wez cienki srubokret i sproboj ja lekko posunac do srodka.U mnie pomogla bo za mocno naciagnalem linke i tez sie zatrzasly.Ten sposob u mnie zadzialal.Powodzenia

 

nie pomoże niestety jestem w stanie wyciagnąć poszycie w zamknietych drzwiach i zdjac metalową obudowe ale wole jechać do mechanika żeby coś zaradził, probowalem ruszac drzwiami i ciagnac za klamke, za linke bo wysunalem troche poszycie i nic nawet nie drgna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zabardzo naciagles linke od zewnetrznej klamki i teraz masz problem z otwarciem drzwi ,przerabialem ten temat .Sproboj otworzyc tylne drzwi i poluzuj torxy od zamka moze sie otworzy tylko szarp z wyczuciem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno zabardzo naciagles linke od zewnetrznej klamki i teraz masz problem z otwarciem drzwi ,przerabialem ten temat .Sproboj otworzyc tylne drzwi i poluzuj torxy od zamka moze sie otworzy tylko szarp z wyczuciem .

 

po co mam poluzowac torxy od zamka tylniego jak zaciete mam drzwi przednie? a linki od klamki zewnetrznej nie ruszalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie to samo po naprawie otwarciówki. Nie wiem czy to ci pomoże ale mi pomogło. szarpałe dzrwui ze dwie godziny ale z wyczuciem w miare potem odpoczełem dwie godziny i zowu szarpałem aż sie otworzyły podczas szarpania lekko wgniotłem ale to nic. Pamiętam że zanim puściły to najpierw dopchnełem je z całej siły a potem z całej siły pociągnełem jednocześnie ciągnąc za klamkę nie gwarantuje sukcesu ale mi pomogło. walczyłem ze 4 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co mam poluzowac torxy od zamka tylniego jak zaciete mam drzwi przednie? a linki od klamki zewnetrznej nie ruszalem...

 

Mialam na mysli poluzowanie zamka od przednich drzwi jak otworzysz tylnie to jest dostep do torxow od przedniego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialam na mysli poluzowanie zamka od przednich drzwi jak otworzysz tylnie to jest dostep do torxow od przedniego zamka

 

no dostep jest do 1 torksa i tu lipa bo drugi przykrecony jest schowany i trzyma uszarpalem sie z 3godz i nic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności