Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siła autosugestii.

A silnik ciszej pracuje po zamontowaniu dziennych?:)

 

Sprawdzone na vagu. Bez świateł mijania spalanie 0.6 na wolnych, ze światłami 0.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podłącze sie pod temat. Też mam AFN 110km w automacie, po mieście pali mi około 9,3L za to na trasie spada do 5.8L z tego co widze to te silniki tak dużo palą, czy ten power box rzeczywiście nie zwiększy spalania?? Bo wtedy to byla by już **** zimna ;/;/;/

 

Nie zwiększy tylko zmniejszy i to około 1.5 litra na 100km i w dodatku ponad 20 koników więcej :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje spalanie to lato: miasto 7,trasa 5-6. zima: miasto 8 ,trasa 6-7

passat b5 1.9 AFN :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontuj to co ja mam to nie przekroczysz 6.0 l/100km .czy zima czy lato.kolega po sąsiadzku też nie wierzył kupił sobie V-TECH-a i szybko zmienił zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz to zamontowane w AFN czy w AWX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN ...w AWX mam softa przerobionego .AFN jest siostry ale że często nim jeżdżę bo ekonomiczny to jest zamontowany V-TECH , mój AWX pali 8.0 do AWX też są jakbym założył takiego V-Techa-a na oryginalny komp to ciekawe jakby zuzycie paliwa wyszło.........bo w AFN zmniejszyło się do 1 litr.Na trasie jak leciałem do kolegi z forum do Kłodzka to przy 140km/h wyszedł mi 5.0 l/100km jak jechałem do 120km/h to zeszłem poniżej 4.5 litry/100km.

Tak komp wskazywał.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na trasie jak leciałem do kolegi z forum do Kłodzka to przy 140km/h wyszedł mi 5.0 l/100km jak jechałem do 120km/h to zeszłem poniżej 4.5 litry/100km.

Tak komp wskazywał.

 

Wszystko możliwe, tylko nie leciałeś 140, a momentami łapałeś. i tak samo z tym 120. Bo takich spalań nie ma przy jeździe non stop z takimi prędkosciami. podaj śrędnią prędkość z komputera, to wtedy bedizemy wiedzieli z jaką prędkością jechałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasiu specjalnie dla Ciebie poświęciłem chwilkę i z mojego telefonu przesyłam Ci 3 filmiki spalania ,sorki za jakość obrazu ,jechałem pod słońce ,mojego AFN-a , nie pamiętam średniej prędkości....:kumple

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czuje że z moim autem jest coś nie tak tzn z spalaniem ostatnio gdy zapaliła sie rezerwa zalałem go za 20 litrów dobrego paliwka i zrobiłem tylko 220 km na trasie czyli wychodzi spalanie gdzieś koło 9l na 100 km a na kompie pokazało 6 litrów i co właśnie może byc tego przyczyną że tyle pali?

dodam ze autko lubi sobie przykopcić i właśnie turbina tu czasem nie jest przyczyną tego dużego spalania czy pompa sam już nie wiem i prosze was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czuje że z moim autem jest coś nie tak tzn z spalaniem ostatnio gdy zapaliła sie rezerwa zalałem go za 20 litrów dobrego paliwka i zrobiłem tylko 220 km na trasie czyli wychodzi spalanie gdzieś koło 9l na 100 km a na kompie pokazało 6 litrów i co właśnie może byc tego przyczyną że tyle pali?

 

 

1. Zmierz spalanie na całym zbiorniku bo na 20 litrach to za bardzo nie zmierzysz. Nawet na 1 zbiorniku przekłamania moga być znaczne (raz zatankujesz 60 a innym razem 63l). Prawdopodobnie przyjmujesz błędne założenia co do spalania.

2. wymień filtr powietrza

3. wyczyść przepływomierz

4. Może też filtr paliwa (tego nie jestem pewien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę sprawdzić na całym zbiorniku ale naprawdę często tankuje swoją fure a filtr powietrza wymieniałem z miesiąc czasu włąsnie też zastanawiam sie na filtrem paliwa ale jakoś nie wydaje mi sie ze to może byc przyczyną mój kumpel ma cordobe i auto chodziło mu normalne ale oddał sobie turbinke na regeneracje i spalanie wyszło mu teraz mniejsze wiec też pomyślałem o turbinie bo moja trochę jest na wykończeniu bo sobie lubic przykopcic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. wyczyść przepływomierz

 

a może mi ktos powiedzieć gdzie on jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może mi ktos powiedzieć gdzie on jest

Przy filtrze powietrza po lewej stronie patrząc od strony maski pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat spalania powraca jak bumerang, ale przy dzisiejszych cenach nie ma co się dziwić. Tak naprawdę wiele zależy od kierowcy, Kolega Mej napisał że AFN spalił poniżej 5 litrów ale można było usnąć. O to właśnie chodzi, taksówkarski styl jazdy zawsze da efekty w postaci niskiego spalania. Passat to ciężkie auto i ostry start ze świateł musi kosztować.

Ważny jest stan techniczny auta, dobrze jest czasami zdjąć zacisk hamulcowy, wyczyścić i nasmarować tulejki prowadzące.

Wymieniać regularnie filtr powietrza,

Utrzymywać odpowiednie ciśnienie w oponach, itd.

 

Rekordowy wynik uzyskała moja małżonka na trasie Kraków Targowisko czyli około 21 km 40% miasta reszta wioski. Komputer pokazał 3,9 a myli się o około 0,2L.

Generalnie na zimowych oponach średnia z 1500km wychodzi 5,6 wg kompa 5,8 w rzeczywistości.

7 czy 8 litrów to komp pokazuje w zimie jak dorwę się do zaśnieżonego parkingu.

 

Silniki z PD 130 PS są ekonomiczniejsze w trasie przy wyższych prędkościach, może dlatego że są połączone z 6-cio biegową skrzynią.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mógł by mi ktos podesłać temat o komputerach co pokazują spalanie kiedyś mi sie on omsknął ale teraz nie moge go znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to możliwe że afn pali okolo 8 litrów przez nieszczelny EGR bo mam nieszczelność niedzy kolektorem a tą rurką od egra dmucha tam spalinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę poruszyć temat o moim afn. Od początku jak kupiłem to auto to wydawało mi się ze trochę dużo pali, ale nie przejmowałem się tym. Jednak po jakimś czasie zaczęło mnie to irytować, mój poprzedni afn w trasie schodził spokojnie poniżej 5l. w przypadku tego auta spalanie w mieście oscyluje w granicach 9/10 litrów nie kręcąc go nigdy powyżej 3tys... Od kiedy zapaliła mi się rezerwa, zalałem równe 20 litrów i przejechałem na tym ledwo co 220km do rezerwy... Pierwsze co sprawdziłem do była pompa, i jak zauważyłem to pociła się pod nastawnikiem, wiec myślałem ze to jest przyczyna, po uszczelnieniu od rezerwy zalałem 5l i po przejechaniu 30km mam znów rezerwę... Co do mocy i odpalania przy -15 jest wszystko ok, nie telepie nim i nie kopci... Komplet filtrów był wymieniany pol roku temu, chwilowo nie mam jak podłączyć go pod kompa, ale niedługo będę miał logi. A do tego czasu możecie służyć jakaś dobra rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności