Skocz do zawartości
tomascor

Gdzie jest kość EEPROM b5 '98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trochę nie typowe pytanie gdzie jest scalak pamięci w zegarach 880 i 930p ?? Szukałem lecz nie znalazłem ... Chyba że opis jest zakodowany przez producenta . Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob fote zegarkow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil uwierz na fotce nie znajdziesz pamieci :) ... Siedze w elektronice 11lat jesli juz pytam to bardziej chodzi mi o fizyczne umiejscowienie elementu , wszystkie dostepne opcje widoczne sprawdzilem ( osmio nozkowe scalaki odpadaja bynajmniej te na widoku ) znalazlem w necie ze niby smd jest pod potencjometrem od obrotomierza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zrob fote zegarkow.. frontu

 

---------- Dodano o 23:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:43 ----------

 

Jesli to sa VDO, a tak mniemam, to eeprom siedzi pod predkosciomierzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieralem front do golej elektroniki i nic nie znalazlem , postaram sie zrobic fote .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik co laczy zegary z fisem tez zdejmowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil , mam zegary z Mfa ( komp w zegarku ) . A pod bialym plastykiem sa same tranzystory i na tym koniec . Natomiast po stronie kostek sa dwa uklady ktore mogly by byc pamieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie te uklady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamkniecia , znalazlem . Dla informacji eeproom znajduje sie pod silniczkiem od predkosciomierza. Generalnie nie polecam operacji przelutowania nie wprawionym, po drugie u mnie pojawia sie komunikat Def. Czyli i tak bez vag tacho czy podoby nie obejdzie sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Def, bo zle przeliczyles wsad. Masz oryginal? Podeslij to Ci przelicze i bedzie ok.

A tak swoja droga to po co go dlubales, skoro to sie robi po kablu bez najmniejszego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil nie miałem kabla ale za to trochę czasu :) bart już z czytał wsad jeden i drugi i czekam na efekty pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności