Skocz do zawartości
Danek75

Jak przeprowadzić renowację porysowanych szyb?

Rekomendowane odpowiedzi

Zima w sumie już minęła, lecz pozostały niepożądane „pamiątki” na szybach. Przy temperaturach poniżej zera i „garażowaniu” auta pod chmurką – nierealne było mycie samochodu – to chyba oczywiste. Co za tym idzie – podczas porannych skrobań zabrudzonych wcześniej szyb - powstały nieprzyjemnie wyglądające zarysowania. Czy jest jakis „domowy” skuteczny sposób, żeby jakoś usunąć takowe zarysowania?

Czy tak jak w przypadku renowacji przednich reflektorów – można potraktować szyby pastą TEMPO? Ma ktoś jakiś sprawdzony pomysł, preparat do tego przeznaczony bądź sugestie?

 

Za odpowiedzi typu...

 

Wymień szyby

 

...z góry dziękuję – sam na to już dawno wpadłem :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa rozne preparaty do polerki szyb poczytaj o meguaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dostępne na Alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Za odpowiedzi typu...

 

 

 

...z góry dziękuję – sam na to już dawno wpadłem :bry2

 

Chyba sam już sobie odpowiedziałeś. Też chciałem polerować przednią szybę, ale niestety, nie znalazłem chętnego który by się tego podjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sam chce to zrobic i właśnie się zastanawiam, czy pastą TEMPO sie coś da zrobić?

Tyle lat jeździłem i było OK a w tą zimę jeździłem z dzieckiem do szkoły i tam jest parking z żużlu - no i H........ przez to ku....estwo szyby się porysowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja sam chce to zrobic i właśnie się zastanawiam, czy pastą TEMPO sie coś da zrobić?

 

tempo Danek ma za grube ziarno :( próbowałem na płytkach szkliwonych :( poczytaj tutaj:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53145 pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wiele to nie dało. Ta inna pasta ma zapewne podobne właściwości jak TEMPO.

 

Boczne szyby w ostateczności bym wymienił, ale tylną? Nie kalkuluje sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu robilem to z nordglasie - od 50-100 zl w zaleznosci od szyby.

Tez myslalem, zeby to samemu zrobic bo z zalozenia jestem złotówą jezeli chodzi o uslugi ale niewlasciwymi metodami mozesz zniszczyc szybe i wyjdzie na jedno...

W sumie nie, bo uzywka 100 i wklejenie 100 ;)

Edytowane przez zielonyB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś mi o uszy sie obiło, że na miejscu jest zakład, co poleruje szyby. Jutro oblookam i zobaczę, jak to cenowo się przedstawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania szkła ponoć dobrze spisuje się tlenek ceru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz warta zainteresowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://motoallegro.pl/pasta-polerska-polerowanie-szyb-szkla-filc-50g-i2155868169.html

 

Powiem Ci, że to cholernie żmudna robota. Idzie jak krew z nosa. No i trzeba uważać, aby nie przesadzić w jednym miejscu bo się załamania światła robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie ten tlenek ceru i dodatkowo wałek filcowy na wiertarkę :ok:

 

Ale o efektach poinformuję dopiero za około miesiac, jak pojadę w "pewny rejon kraju", gdzie będę miał warunki do przeprowadzenia tej operacji :D

 

DZIĘKS @LL za pomoc :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zl za ta paste a za polerke tyle samo, nie liczac roboty. OPLACALO SIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zapłaciłem 20 zeta za wałek i 30 zeta za proszek. Szyby z drzwi łatwo przeciez wyjąc, więc sądzę, że godzina roboty i będzie :ok:

Gorzej z tylną, bo na samochodzie będę ją musiał "szlifować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności