Skocz do zawartości
Beni0

[B6] Stuki przy kręceniu kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W czwartek oddaje auto do serwisu. Dziś siedząc sobie w aucie zauważyłem, że jak delikatnie kręcę kierownicą słyszę stuki taki dziwne jak by z zawieszenia, końca maglownicy. Czy Wy też tak macie? Czy to od mechanizmu blokady czy jakaś usterka? Dla tego może mi auto delikatnie pływać?

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnies przeod auta i sprobuj szarpac kola w poziomie - stojac z boku auta - w prawo-lewo i sprawdz w ten sposob czy sa luzy. jesli tak to prawdopodobnie moga to byc koncowki drazkow wybite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo maglownica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuki na postoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major na postoju. Jak stoi auto, zauważyłem że podczas jazdy tego nie ma. Mam zmienną siłe wspomagania u siebie. Moze to wina tego ale jak siedze w aucie i jest cicho i zacznym krecic idzie kawalek stukot i potem sie kola kreca, jest to co prawda kawaleczek malutki ruchm ale nie chce wyjsc w serwisie na debila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może luzy na drązku lub koncówka drązka w serwisie powinni Ci to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martynko - serwis wiele powinien! Oni teraz się bronią rękoma i nogami, że wszystko ok :] Bo są to dla nich koszta i straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beni0 tak czytam i czytam o twoich problemach w twoim nowym nabytku i bardzo Ci współczuje.Niestety jesteś dobrym przykładem na to,że nie warto dopłacać do auta ze "sprawdzonego" źródła jakim jest ASO. Nie ukrywam że będąc na Twoim miejscu przeklinał bym dzień w którym zdecydowałem się kupić właśnie ten egzemplarz.Z drugiej strony podziwiam twoją szczerość,bo większość aut na forum to jeżdżące doskonałości.Powodzenia w nierównej walce z ASO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ogólnie nie jestem zły, autko sprawuje się dobrze, miałem tyle aut i wiem, że nie ma aut doskonałych. Od tego jest gwarancja i muszą naprawić, a ja wolę się Was podpytać, żeby nie wyjść na idiotę przed serwisem. Wszystko mi działa, została jak dla mnie kosmetyka. Każdy ma jakieś problemy z autem, mniejsze lub większe. Mnie tylko szkoda czasu :) Ale za to też mi odpłacą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to końcówki, a jak Ci powiedzą, że jest ok, to podejdź i poszarp kołem przy serwisancie obsługującym i zapytaj czy chce miec takie luzy w swoim prywatnym samochodzie? I czy w nowych też są? Jak twierdzi, że ok to idź z nim do nowego i powtórz szarpanie kołem, o dziwo będzie sztywno :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martynko - serwis wiele powinien! Oni teraz się bronią rękoma i nogami, że wszystko ok :] Bo są to dla nich koszta i straty.

Tak się składa że pracowałem w aso parę lat i bał bym się oddać auto na przegląd. Ewentualnie opcja stania przy mechaniku tzn pseudo mechaniku bo w większosci to młodzi ludzie bez doświadczenia i wyobraźni :-D

 

---------- Dodano o 13:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:20 ----------

 

Na 99% to końcówki, a jak Ci powiedzą, że jest ok, to podejdź i poszarp kołem przy serwisancie obsługującym i zapytaj czy chce miec takie luzy w swoim prywatnym samochodzie? I czy w nowych też są? Jak twierdzi, że ok to idź z nim do nowego i powtórz szarpanie kołem, o dziwo będzie sztywno :o

Podjedz na stacje diagnostyczną wjedz na szarpaki i przetrzepią Ci całe zawieszenie za 20zł poźniej niech diagnosta da Ci to na piśmie co jest uwalone i do aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze z Bursiakiem. Ogólnie się starają, ale chcą uniknąć kosztów mówiąc, że to kwestia eksploatacji. Kupiłem auto i nie zbyt mogłem się nawet nim przejechać. Zapewniali, że pewne itp i sprawdzone 117 pkt serwisowych. Okazuje się, że nie! Dodatkowa gwarancja czegoś tam nie obejmuje i oni chcą się wywinąć. Ale źle trafili i będzie drogo ich to kosztowało. A ja sobie zrobię remoncik na ich koszt :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie, od 2 dnich widze a wlasciwie czuje pewien problem, a mianowicie chodzi o kierownice. Problem polega na tym ze podczas jazdy na prostej , rownej drodze czuje co jakis czas lekkie szarpniecie kierownicy w lewo.... auta nie sciaga, puszczam kierownice i jedzie prosto bez problemow, natomiast trzymajac ja czuje na kierownicy szarpniecie. Czy ktos z was mial podobny problem ? Ewentualnie jakies sugestie ? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności