Skocz do zawartości
komanch

Wlew paliwa - problem przy tankowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi , czy wy też tak macie, czy tylko u mnie jest problem przy tankowaniu. Przecież za cholerę nie potrafię tego pistoletu wsadzić, ustawić tak, żeby normalnie zatankować :/: chyba że to wina pistoletów na orlenach, cały czas się automatycznie wyłaczają przy tankowaniu, wciskam je może na 30% przepływu paliwa, bo jak bardzie przycisnę (szybciej leci) to od razu się wyłączają (odcinają). Do wlewu też jakoś średnio pasują, tak jakby sam czubek wchodził ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem, ale tylko na niektórych stacjach - wg mnie to jest wina wyrobionego pistoletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobnie. Tankuje w 90% na Lotosie (jeśli to ma jakieś znaczenie). Maksymalne włożenie "pistoletu" do wlewu paliwa skutkuje prawie natychmiastowym "odbiciem". Wtedy "na czuja" trochę go podnoszę, żeby w miarę szybko paliwo się lało, a nie blokowało zaraz pistoletu.

 

Dokładnie. Tłumaczył mi to kiedyś pracownik stacji, żeby nie wkładać pistoletu na maksa, bo różne są wlewy paliwa i właśnie potrafi tak odskakiwać prawie od razu, jak zaczyna się lać paliwo do baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ciasno wchodzi, dlatego pistolet zawsze wsadzony trochę płyciej i lekko uniesiony do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na pistolecie jest taki napletek(zaznaczony kółkiem) :D takie grubsze miejsce które się opiera o krawędź wlewu (zaznaczone kreskami) i wtedy nic nie wybija (dopiero jak jest fuull) . Nie wsadza się pistoletu do końca bo będzie wybijać . Ja mam benzynę i tylko tankuję verwę i V-Power Racing i działa wszystko tak jak powinno :D

 

A poza tematem odpalcie teraz tvn turbo . Program o fatalnym paliwie na polskich stacjach :/

foto_b.jpg

Edytowane przez P_R_O_T_E_Z_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tak też dłuugo kombinowałem z tankowaniem bo non stop wybijało mi pistolet ...bywało, że lałem pełny zbiornik na wciśniętym do połowy pistolecie, ale teraz już wiem przynajmniej u mnie tak jest, że nie wsadzam pistoletu do końca. Dokładnie jak na rysunku w poście wyżej tylko to samo zagięcie. Pistolet normalnie jak na dystrybutorze wisi w pionie tak tez u mnie włożony do wlewu i wybija tylko przy pełnym baku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na pistolecie jest taki napletek

 

Co za określenie... :haha :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się już tankuje to nawet pomijając szukanie 'napletka', można spokojnie wsadzić płyciej pistolet i poleci, sporo też zależy od ciśnienia na pompie w dystrybutorze, swoje też czasami robi zbiornik (kolanko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj go po skosie45 stopni i wali na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledz

Mam tak samo, mimo że wieszam nalewak na "napletku" niezależnie która stacja benzynowa. Mniej więcej po nalaniu 30 l się zaczyna !!! - jakiś inny pomysł?

 

Alltrack 2.0 TFSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności