Skocz do zawartości
Rosa

Oznaki braku - ubytku oleju w skrzyni automatycznej TIPTRONIC

Rekomendowane odpowiedzi

Wycieka mi olej, chyba ze skrzyni bo wszystkie inne płyny trzymają stan cały czas.

Zlokalizowałem wyciek oleju w okolicach łączenia półosi (od strony kierowcy) ze skrzynią. Co mnie dziwi półoś ze skrzynią jest połączona na sucho w automacie tzn bez żadnych uszczelek czy smarów, olejów. Tym bardziej mnie dziwi wyciek z tamtej strony.

 

- Czy jest szansa , że cieknie z simeringu między skrzynia a silnikiem a tamtędy kapie na ziemię ???

- Jakie są objawy ubytku oleju ze skrzyni ??

Tzn czy jest inny sposób na zdiagnozowanie ubytku niż odkręcanie śruby w skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej pomocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do automatycznej skrzyni, gdzie jest miarka stanu oleju, oraz czy jest w ogóle, w Hondzie mam również automat ale tam mam miarkę stanu oleju a tutaj mam problem ze zlokalizowaniem podratuje ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie jest miarka stanu oleju, oraz czy jest w ogóle

nie ma takowej miarki w passacie. polecam przestudiować ten wątek: klik koledzy z AKP pięknie wszystko opisali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok super dzięki będę wertował :)

 

a jeszcze szybkie pytanie przepraszam za zaśmiecanie a mianowicie, czy przez tel. w serwisie moge się dowiedzieć kiedy był zmieniany olej w skrzyni, mam serwisóke ale wszystko po szwabsku i nic nie kumam, takie informacje w serwisie sa płatne czy bezpłatne?

Edytowane przez Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam chyba ten sam problem. Czy udalo sie Tobie okreslic skad dokladnie cieknie? Czy to olej z skrzyni?

Pozdrawiam,

Czerniecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności