Skocz do zawartości
ChRzAnIu

Obróbka głowicy 1Z/AFN i pochodne TDI 90/110

Rekomendowane odpowiedzi

no to czekamy na wykres i jaka bedzie róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarł wałeczek z sdi 038 109 101 E,czyli z agp,aqm,jak nowy:jupi.

Na wałku wygrawerowany jest napis 38E.

 

Co ciekawe,to okazuje się,że te wałki mają inne krzywki na ssących i inne na wydechowych,czego w tdi nie ma.

Zawory wydechowe mają krzywki bardziej zaokrąglone i niższe,ssące ostrzejsze iw wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ijak tam mody z walkiem od SDI

 

Narazie odwlekam całą walke , rodzina najważniejsza .

 

 

Do mnie dzisiaj dotarł wałeczek z sdi 038 109 101 E,czyli z agp,aqm,jak nowy:jupi.

Na wałku wygrawerowany jest napis 38E.

 

Co ciekawe,to okazuje się,że te wałki mają inne krzywki na ssących i inne na wydechowych,czego w tdi nie ma.

Zawory wydechowe mają krzywki bardziej zaokrąglone i niższe,ssące ostrzejsze iw wyższe.

 

Sagon ale zmierzysz moc i moment PRZED i PO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał tak zrobić,bo inaczej nie będę wiedział,co da w moim przypadku.

Na pewno po wrzuceniu fmica będę testował nowy wsad by Daron,fmica wrzucę gdzieś za miesiąc,bo obecnie tych na 18cm nie mają.

Jak tylko go wsadzę,to pogonię na hamownię.Jeżeli uda się dogadać z chłopakami,to zrobię dwa pomiary za 200 zeta w ciągu powiedzmy dwóch,trzech dni.

Będzie jeszcze na drugim kodowaniu wsad na maxa,bo będę chciał zobaczyć,co ta moja wydumka potrafi,ale to na wałku z tdi.

Żeby tylko dwumas to wytrzymał:smutek.

Ale póki co bez fmica ani rusz.

 

Obecnie jesteśmy na etapie nastawników,mogę tylko dzięki informacją pewnego kolgi powiedzieć,że są między nimi pewne różnice,nie tylko w numeracji,a konkretniej,to są mocniejsze i są słabsze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawników pomp tak? na czym polega to że jedne sa mocniejsze a drugie słabsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na budowie cewki,płytki itd.

Zauważyłem,że płytki w pewnych nastawnikach różnią się numerami.

Niby są takie same,ale jednak numery,a zatem kalibracje są inne,kwestia trafienia takiego najmocniejszego.

Taki afn ma HDK 196,1Z HDK 111,ahh HDK 240,asv HDK 216,ahu HDK 192 itd.

To tylko niektóre z numerów z tdi,a są też inne pompy z innych silników.

 

Różnią się numeracją,potencjałem,choć fizycznie są identyczne,tak samo,jak pompy wtryskowe.

 

Wracając do tematu wałka z sdi,to zwracać uwagę na to,żeby między pierwszą a druga krzywką,licząc od strony koła był numer 38E-sdi,unikać wałków z numerem 38A-tdi.

Można też zapamiętać numer 028J-afn.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc nastawnik wpływa jakoś na poprawę osiągów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to bardzo,im wyższe napięcie,tym więcej leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myślę, ale nastawnik wytwarza jakąs tam sile, moment obrotowy do sterowania pierscieniem poprzez ruch wałka pokonujac siłe sprezyn trzymajacych wałek. Jesli by te sprezyny zamienic na sprezyny o słabszej sile ( chociaz głownie chodzi o sprezyne cofajaca), wtedy nastawnik mialby sile przesunac pierscien na jaka chcemy pozycje. Bo niektorzy nawet gdzie maja nastawione 4,7v w mapie, nastawnik nie daje rady przesunac pierscienia na 4,5v nawet. Moze byc w tym sens co mowie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sagon i to czasen nie z tąd z tych różnych nastawników biorą sie te tak zwane bonusy od fabryki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem,trzeba by w seriach na poszczególnych nastawnikach,przykładowo dla afn-a hdk 196 w co najmniej dwóch przypadkach zalogować 001.

Porównać moc i napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba założyć,sprawdzić,najlepiej na sofcie z dawkami 51mg.

Porównać napięcia z ori i takim z 988,HDK 253.

Innego sposobu nie ma,nikt obeznany nie podzieli się takimi informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę zobaczyć z tymi nastawnikami jeden mam w pracy bo chce go włzoyc bo mój co mam w pompie to mi obroty falują. A na nastawniku gdzieś pisze numery ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wyjściem na zaworek przelewowy

 

nastawnik AFN.jpg

 

Sprawdź,jaki masz numer na swoim,ten jest z afn-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie ustawiłem 4.66V (na początku max 4.48V), ale też wiem że da rade do 4.74V.

 

Powyżej trzyma ogranicznik w sofcie, którego jeszcze go nie szukałem ale zajmę się tym, gdyż sprawdziłem mechanicznie i ramie ma zakres od 0.3V do 5.04V więc jest jeszcze spory zapas ! :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron, w wątku zmiany tłokorozdzielacza pisałes: "A odnośnie nastawnika, mój przy zadanych 4.5-4.65 generuje i tak max 4.48-4.5V w logu przy startowym 0.7V". Co zrobiłeś ze teraz masz aż 4,66v? Przestawiałes startowe? Czy tylko softem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestawiałes startowe? Czy tylko softem?

 

Soft i startowe.

 

Teraz generuje 4.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś je wyższe czy niższe? Jest efekt jakiś, w osiagach, odczuciach? Czy moze tylko odczytuje wyższe napięcie a leje tyle samo paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności