Skocz do zawartości
tomi1125

Zamarzające paliwo podczas jazdy ? AFN 110 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuje sie do wymiany filtra paliwa i mam takie pytanie : czy po wymianie filtra i zalaniu go ropą samochod odpali i bedzie normalnie chodzil czy trzeba moze cos odpowietrzac?
Tak, silnik powinien pracować normalnie

http://forum.vw-passat.pl/threads/2119-Wymiana-filtra-paliwa-TDI?highlight=filtr+paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko jedno pytanie. Przed chwila odkreciłem filtr i tam nie bylo prawie wgl paliwa czy to zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej filtr powinien byc pelen,no chyba ze ci paliwo gdzies schodzi to znaczy ze masz gdzies nieszczelnosc.zalej nowy filtr paliwem i odpal niech troche pochodzi.po dluzszym postoju sprawdz czy filtr jest pelen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam paliwo letnie to 0 *C przy takiej teperaturz blokuje sie filter paliwa w ropniaku. Zimowe to - 10 *C przy jakiej blokuje sie filter paliwa, i to standart. Sa jeszcze ON GOLD na stat oilu , Verwa na orlenie lub VIPALER ON na SHELLU sa tak zwane ulepszone gdzi ta teperatura po przez dodawanie ulepszaczy jest do - 40 * C podobno tak pisza w ulotkach. Nie stety przy tych mrozach jak chcemy jechac polecam to lepsze ze Statoila po 6,12 zl wczoraj zalane w Koszalinie lub SHELLU tam jeszcze drozej ale warto dziadek z 1992r odpala jak "BEZYNIAK" i dobrze jak tego paliwa jest wiecej jak polowa pojemnosci zbiornika. Wszystkie dolewanie dodatkuw tak zwanych uszlachetniaczy ON jest wskazane. DEnaturat dodaje sie do benzyny jesienia przed mrozami by usunac z ukladu paliwowego wode. Do ON sie nie dodaje gdyz czesci w pompo-wtryskach , ktore smaruje paliwo czyli ropa odtluszcza ja i pogarsza i w wyniku tego zuzywa sie szybciej . Filter paliwa jak sie zblokuje to trzeba wymienic lub poczekac do temperatur + *C ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupoty z tym ze przez denaturat zuzywaja pompowtryski.kolego juz 6 lat leje 2 3 setki na zbiornik do 3bg 130km.i eszystko dziala jak nalezy.ja mialem tez problemy nawet przy -8z jazda.teraz dolewam blekit paryski i mu przeszlo.denaturat wiaze wode co pozwala na wypalenie badz wyparowanie jej z ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to wkoncu jest z tym deneturatem dodanym do ON?? denaturat 500 ml zmieszany w ilosci 20 litrow ON zwiaze wode a czy rozrzadzi parafine?? i czy taka ilosc denaturatu nei zaszkodzi wtryskom i pompie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego denaturaz rozpuszcza parafine i doprowadza do wiazania wody.szczerze mowiac same zalety:pol litra to zaduzo nawet na pelen kociol.ja leje tak 0.2 0.3 litra na kociol i wszystko bangla u kolegi w 130konnym na pompowtryskach rowniez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności