Skocz do zawartości
wektor

Czy da się okreslić jakość paliwa poprzez diagnostykę VAG/VCDS?

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że mając do dyspozycji masę informacji z logów (zwłaszcza dynamicznych), czy moznaby spróbować rozpisać metodologię porównywania wybranych parametrów,żeby sprawdzić co spalamy w silniku? Dobre paliwo, czy jakiś mazut?

Np. szybkość zapychania się dpf-a, wszelkie temperatury i co tam kto woli.

 

Zawsze mnie irytują komentarze " zbiera się lepiej" dostał skrzydeł itd po np. dodaniu do paliwa kilku kropel jakiegoś specyfiku lub po zatankowaniu na innej stacji.Zwykle są to opinie wyolbrzymione, A ja widziałbym obiektywne dane i wynik np." ten baniak paliwa był do dupy"

Czujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ale sądze, ze nie możliwy do zrealizowania. Mamy przecież do dyspozycji wyłącznie bieżące spalanie, ew. tem. paliwa. Na podstawie tych danych, nie da się określić nawet pośrednio jakości paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badasz więc bieżące spalanie,temperatury jakieś ciśnienia powietrza, np zawsze przy 50 i 100km/h ze 7 razy i porównujesz wyniki na następnym zbiorniku paliwa..

Mówię o metodolgii,liczby to jakiś tam przykład...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to moze byc zbyt malo miarodajny pomiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że będzie laboratoryjny..

Dobra metodologia pomiaru i z jakims tam prawdopodobieństwem można zacząć omijać niektóre stacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny najbardziej miarodajny pomiar jaki przychodzi mi do glowy to przyspieszenie, ale warunki musza byc identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności