Skocz do zawartości
michas2222

Mrugające tylne światełka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak z czystej ciekawości od dawna zastanawiam się na jakiej zasadzie działają tylne światła w passatach w linkach poniżej, wszystko pewnie kryje się w jakimś kodowaniu ale kiedy to się załącza czy przy przyśpieszaniu? czy ktoś po prostu niezależnie coś modyfikował, szukałem kiedyś czegoś na ten temat ale w internecie nic nie znalazłem.

http://www.youtube.com/watch?v=XM7iK-g784k&feature=fvwrel najlepiej widać od 0:52

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze kamera kreci w ten sposób diodowe swiatła.Bo tak jest tez z podczerwienia gołym okiem jej nie widać a w kamerze widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest tak ze kamera kreci w ten sposób diodowe swiatła

dokładnie tak jak piszesz, taki efekt na kamerze, raz jadąc na zlot kecilismy film i w moim b6 też tak mrugały na filmie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest żadne kodowanie czy cokolwiek związanego z przerywaniem czy miganiem czy przyśpieszaniem. Wszystko to czysta optyka i fizyka. Ogólnie i z grubsza ujmując chodzi o sprzęt nagrywający i odtwarzający , a dokładniej o różnicę w odświeżaniu obrazu w danym sprzęcie odtwarzającym. Prościej ? Są telewizory 100 Hz są 200 Hz są 600 Hz (herców). To jest ilość powtarzania sekwencji danego obrazu na sekundę. A że diody w tych passatach to led , świecą światłem ciągłym. Przy nagrywaniu tych świateł widać przerwy w ułamkach sekund. Ludzkie oko tak to odbiera. Możesz to też zauważyć kiedy to wieczorem mijając się z takim passatem spojrzysz w lusterko wsteczne. Nie widać takowych przerw lecz jakby przeskoki w pionie i poziomie. Ciężko to opisać. Ale efekt fajny. Polecam to sprawdzić.

 

---------- Dodano o 11:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:02 ----------

 

Bo tak jest tez z podczerwienia gołym okiem jej nie widać a w kamerze widać

 

Podczerwień ludzkie oko też widzi. Muszą być tylko spełnione dwa warunki. Względna ciemność oraz odległość , z której się na podczerwień patrzy nie może być większa niż jeden metr (oczywiście jest to też zależne od mocy danego wytwornika podczerwieni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to wywaliłem pytanie, ale człowiek nie musi się na wszystkim znać:P Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opel Insignia ma tak zaprogramowane światłą że przy ostrym hamowaniu tylne światła mrugają. To jest dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat, również to ma tylko przy ostrym hamowaniu załączają się światła awaryjne i kilka razy migają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włancza się ESP(wersja USA) to migają tak światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sytuacje programowalne świateł to jedno , a migotanie nagranego światła to drugie. Chcecie przekonać się domowym sposobem o migotaniu ?? Proszę bardzo. Potrzebne są do tego dwa urządzenia. Nadajnik - czyli telewizor (najlepiej jeszcze analogowy) oraz kamera bądź aparat z funkcją nagrywania video. Włączamy nagrywanie i kierujemy aparat/kamerę na telewizor. No i włala ;-) ... Widać jak obraz migocze... To jest cała prawda o tym o czym chciał wiedzieć michas2222 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat, również to ma tylko przy ostrym hamowaniu załączają się światła awaryjne i kilka razy migają.

Ale jemu (Opel Insignia) mrugają światła hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła, mrugają gdy auto wpada w poślizg. Pomyśl sobie jedziesz sobie Passatem, drogą, nagle wpadasz w poślizg, jest noc troszkę mgły a za tobą jedzie auto, gdy ty zajmujesz się kontrolą nad autem, światła za Ciebie ostrzegają, aby nikt ci nie wjechał w tył.:] Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła za Ciebie ostrzegają, aby nikt ci nie wjechał w tył.

 

Chyba, że ktoś za Tobą pomyśli "oho, chyba coś mu z masą tylnych lamp szwankuje" i nie zatrybi, że warto zwolnić, żeby w tył nie wjechać. :-D:bleble;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Insigni fajnie to wygląda, ponieważ trzecie światło stopu miga na przemian ze światłami hamowania.

W Passacie migają wszystkie równocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie chodzi o żadne wpadanie w poślizg.

Tak się dzieję, gdy bardzo mocno nagle depniesz w heble - tak minimum na ok. 80 % siły hamowania.

Ponadto mogę powiedzieć, że jak chciałem to zobaczyć to się mi nie udawało.

Aż pewnego razu postanowiłem być "znikającym punktem" na krajowej "7" moją B6-tką i chwila dekoncentracji i wpadłbym w pachołki oznaczające roboty. Depnąłem w heble a kontrolki swiateł na desce zaczęły nawalać. I tym sposobem przekonałem się o obecności funkcji świateł awaryjnego hamowania awaryjnego.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w Pasku ? Mrugają przy ostrym heblowaniu czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to jest w Pasku ? Mrugają przy ostrym heblowaniu czy nie ?

 

Przy ostrym hamowaniu zapalaja sie swiatla awaryjne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to wiem, myślałem, że pulsują światła STOPU.

Do bani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności