Skocz do zawartości
beziak

Pekniety przewód hamulcowy? Gdzie i co kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas dzisiejszej wymiany klocków i tarcz na tylnej osi, zaczął mi kapać płyn z wężyka, który idzie od tłoczka. Lekko go ruszyłem i pękł na gwincie tej "złączki" koło tłoczka, tak że i wężyk i ta 'złączka' musi być wymieniona. Mam problem ze znalezieniem odpowiedniej części w internecie, jak to fachowo nazwać i gdzie kupić owy wężyk ze 'złączką'.

 

Proszę nie zwracać uwagi na nieprofesjonalizm z jakim opisuję problem, ale tak naprawdę nie ja to wymieniałem (pisałem w 1 osobie dla łatwiejszej treści).

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś znaleźć owy przewód (na tylną oś sztywny z tymi 'złączkami') w jakimś sklepie internetowym? Bo nie moge sobie z tym poradzić ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktoś znaleźć owy przewód (na tylną oś sztywny z tymi 'złączkami') w jakimś sklepie internetowym? Bo nie moge sobie z tym poradzić ; /
zerknij tu masz nr węży i rurek

wąż1.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

ale czy to normalne, że cena tego wężyka waha się miedzy 80 a 130zł? Czy to może ja szukam w drogich sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić rurkę z metra miedzianą i końcówki i zakuć końce

lub iść na szrot i poszukać takich przewodów ewentualnie http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-fl-kombi-przewody-hamulcowe-tylne-i2021937455.html lub w moto sklepie spytać o te przewody

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym robić czegoś takiego własnymi rękami. Już wolałbym kupić taką rurkę w wersji noname, jak myślicie, czy w zwykłym sklepie z częściami będą mieli takie coś?

 

Chętnie przyjmę link z tańszym zamiennikiem tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze rozumiem tobie poszedl waz elastyczny ? a nie jak kolega mielke pisze miedziany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to wąż o numerze 8E0611763K

jego odcinek (ok. 10cm) jest gumowy, reszta jest stalowa (raczej nie miedziana).

 

zresztą zobacz go na zdjęciu z aukcji podanej w drugim poście, identyczny jak ten długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktoś znaleźć owy przewód (na tylną oś sztywny z tymi 'złączkami') w jakimś sklepie internetowym? Bo nie moge sobie z tym poradzić ; /

 

beziak, nie dziaduj (sorry za określenie), tylko kup normalny przewód, taki jak być powinien. Nie słuchaj rad mielke z jakimś sztukowaniem. To jest przewód hamulcowy i jak Ci go szlag trafi to w najlepszym razie zatrzymasz się na latarni, a w gorszym nawet kogoś zabijesz.

Z tyłu masz dwa rodzaje przewodów, przy samym zacisku masz gumowy połączony z miedzianą rurką (ten zapewne Ci się zepsuł), jego oznaczenie to 8E0 611 763 K (lewo) i 8E0 611 764 K (prawo). Wczoraj kupowałem oryginalny za 140zł, więc pewnie znajdziesz zamiennik za połowę ceny.

Drugi przewód z tyłu, krótszy, to gumowe przedłużenie tej miedzianej rurki, który chowa się dalej "w belke", jego oznaczenie to 4E0 611 775 F (strona nie ma znaczenia) i kosztuje od 40zł (zamiennik TRW, cena z wczoraj) do 90zł (oryginał, cena z wczoraj). Jak już będziesz wymieniał ten długi, to warto przy okazji wymienić i ten krótszy, bo jeśli masz już samochód dłuższy czas i jeszcze go nie wymieniałeś, to pewnie i tak nadaje się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli każdy przewód oznaczony numerem 8E0611763K to będzie wąż o długości ok 60/65cm, z czego pierwsze 10cm jest gumowych (od strony podłączenia do tłoczka), reszta jest miedziana (jeżeli mówisz dobrze), a do tego od strony tłoczka zakończony tą "złączką"?

 

na większości sklepów internetowych nie ma zdjęcia danego przedmiotu, a nie chce, żeby mi potem przyszedł 10'cio centymetrowy przewód z którego nie będę miał większego pożytku.

 

np. http://e-autoparts.pl/przewod-hamulcowy-elastyczny-p-255550.html

 

będzie dobry?

Edytowane przez beziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli każdy przewód oznaczony numerem 8E0611763K to będzie wąż o długości ok 60/65cm, z czego pierwsze 10cm jest gumowych (od strony podłączenia do tłoczka), reszta jest miedziana (jeżeli mówisz dobrze), a do tego od strony tłoczka zakończony tą "złączką"?

Tak, część o takim oznaczeniu to na pewno interesujący Cię przewód w całości (część gumowa + część miedziana), pamiętaj tylko, że są dwa rodzaje tego przewodu, na lewą stronę (8E0 611 763 K) i na prawą stronę (8E0 611 764 K).

 

 

Wedle opisu tak. A może prościej Ci będzie iść do sklepu z częściami samochodowymi i tam kupić, podejrzewam, że cena będzie podobna, a przynajmniej będziesz mógł sobie pomacać przed zakupem i będzie na pewno szybciej niż czekać na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli każdy przewód oznaczony numerem 8E0611763K to będzie wąż o długości ok 60/65cm, z czego pierwsze 10cm jest gumowych (od strony podłączenia do tłoczka), reszta jest miedziana (jeżeli mówisz dobrze), a do tego od strony tłoczka zakończony tą "złączką"?

 

na większości sklepów internetowych nie ma zdjęcia danego przedmiotu, a nie chce, żeby mi potem przyszedł 10'cio centymetrowy przewód z którego nie będę miał większego pożytku.

 

np. http://e-autoparts.pl/przewod-hamulcowy-elastyczny-p-255550.html

 

będzie dobry?

z zakupow internetowych zrezygnuj bo jak ci posla co ci posla to potem doplacisz jak bedzie zly na odeslanie spowrotem a w sklepie jak kolega napisal pomacasz i wrazie czego oddasz i wymienisz i nie rob zadnej sztuki jak wyzej napisano bo nie mozna tego innaczej nazwac bo nie przypuszczam ze masz narzedzia do zakuwania koncowek przewodow hamulcowych . Nie rob sobie problemow idz do sklepu kup co trzeba dokup plyn hamulcowy odpowiednio odpowietrz uklad i smigaj bezpiecznie . na ten moment zacisnij przewod hamulcowy elastyczny by ci plyn nie uciekal a w poniedzialek bys nie musial odpowietrzac calego ukladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie będę zmuszony zamówić, ale pójdę za waszą radą i sprawdzę w sklepach (jestem z okolic stalowej woli, ktoś wie gdzie mogę liczyć na cień szansy, że takową część będą mieli na stanie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy nie będę zmuszony zamówić, ale pójdę za waszą radą i sprawdzę w sklepach (jestem z okolic stalowej woli, ktoś wie gdzie mogę liczyć na cień szansy, że takową część będą mieli na stanie?)

 

Wszędzie te przewody dostaniesz. W głębokim sybirze nie mieszkasz zeby miec takie problemy z dostaniem tego...

 

 

Boże widzisz i nie grzmisz.

 

iść na szrot i poszukać takich przewodów

 

Wachałem sie ale jednak okreslenie "idiota" do Ciebie pasuje bardzo dobrze.

Co najwyzej kolego mozesz isc na szrot po przewody i Mielkowi po plecach nimi nawalic za tak genialny rady zeby wlasne bezpieczeństwo wyciagac uzywane ze szrotu w niewiadomo jakim stanie. To niej jest jakis plastik czy cos zebys pierwsze lepsze zalozyl....

Za przewód dasz na szrocie 10zl a nowy w sklepie góra 40zl. W wakacje sam go wymienialem i taki byl jego koszt...

Nie sztukuj, w sklepie byle jakim dostaniesz gotowe nawet i z odpowiednim gwintem zebys nic nie musial zakuwać czy cudować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duży wybór przewodów hamulcowych jest na eurojapancars.pl Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności