Skocz do zawartości
eckart

Skrzynia biegów rozpadła się po 66tys przebiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ile taka usluga kosztuje?Jakie warunki musza byc spelnione?

 

Koszt jest zależny od pojemności silnika, wieku auta oraz przebiegu. Na pewno samochód nie może przekroczyć 7 lat i 150.000 km. Kosztowo od 699 do 1999 PLN. Gwarancja dodatkowa może być maks na 2 lata (bez limitu przebiegu). Wszystko musi być poprzedzone tzw. przeglądem przed gwarancyjnym, gdzie ewentualnie wychodzi co jest do wymiany i wtedy to gwarancją objęte nie będzie. Ale cała reszta tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze skrzynią biegów rozpadającą się z małym przebiegiem w VW już słyszałem. Passat '06r 2.0TDi przy przebiegu ok 60tyś zmieliło bebechy i rozwaliło obubowe ale o zmielonych skrzyniach to raczej nie słychaćza dużo...

DO KOLEGÓW CR-y produkują od czerwca 2008r!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Gwoli ścisłości CR na zachodzie wychodziły właśnie jakoś od czerwca, a w Polsce to był chyba 45 tydzień 2008. U nas prawie dokładnie zbiegło się to z białymi zegarami (krótko bo ok. miesiąca wychodziły jeszcze CR ze starymi zegarami). Ale przechodząc do meritum problemu kolegi to ja osobiście próbował bym walczyć z VW przynajmniej o częściową partycypację w kosztach. Zawsze można poprosić o pomoc chłopaków z TVN TURBO:bleble... Wymiana na własny koszt to ostateczność i wówczas dobra "używka " z gwarancją rozruchową (co najmniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o partycypowaniu VW, Kulczyka, czy ASO w kosztach...

 

Z pół roku temu w Golfie VI 1.4 TSI mojej mamy tłok wyszedł bokiem... Przebieg? 25 tyś? Generalnie silnik do wymiany. Bywa... Naprawa wyszacowana na coś koło 30 klocków.

Na szczęście do auta jest wykupiona polisa serwisowa, co wszystkim kupującym nowe samochody szczerze polecam. 5 lat spokojnej rozczochranej.

 

A psuja się wszystkie samochody. Kolega miał po prostu niefart i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam na manualu 160 tkm i cisza nie wiem co to servis a po 2 nie dał bym baranom auta bo oni na niczym sie nie znają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja mam na manualu 160 tkm i cisza nie wiem co to servis a po 2 nie dał bym baranom auta bo oni na niczym sie nie znają

 

polać koledze bo dobrze gada.

partacze i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kosztuje próba napisania do BOK VW z prośbą o partycypacje w kosztach naprawy. W moim przypadku (silnik) odmówili dofinansowania, ale warto spróbować. Dane do kontaktu

Kontakt do Biura Obsługi Klienta VW:

 

fax: 61 650 50 09

 

tel.: 61 650 58 00, 61 650 53 02

 

e-mail: [email protected] (z tematem reklamacja)

 

adres: Pani Barbara Kubczak, Pan Witold Roguszka, Biuro Obsługi Klienta Volkswagen, ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań (z dopiskiem reklamacja).

Mam jeszcze formularz składania skargi reklamacji. Jeśli ktoś będzie takowego potrzebował to z chęcią wyślę na maila.

Liczyłem, że po przejęciu spółki Kulczyka przez VW AG zmieni się całe Biuro Obsługi Klienta, ale niestety nic takiego nie nastąpiło. Nie zmieniły się ani dane teleadresowe, ani osoby tam pracujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odswierzam temat!

mam pytanie odnosnie skrzyni w passacie b6 2006r kod silnika bxe! stojąc wczoraj na skrzyzowaniu poczułem ze coś mnie pchneło do przodu noga była na sprzegle z tyłu nikogo nie było!!! dojechalem do domu i zauwarzyłem wyciek oleju!!!

pojechałem na warsztat okazało sie ze skrzynia pękła w dwóch miejscach w okolicy półosi z lewej strony!! co mogło być przyczyną??

planuje zakup skrzyni uzywanej moja skrzynia ma oznaczenia BXE (zamiennik podobno JCX) są dostepne skrzynie uzywane tylko ze z innymi kodami np.KBL,JCR,JCS pytanie czy moge wlozyć skrzynie z innym kodem bo zalezy mi by skrzynia była w miare swierza!!!

prosze o porade bo pewno ktoś miał taki przypadek!!! (po odkręceniu korka w skrzyni wypłyneło dwa kieliszki oleju z opilkami złotymi!)

 

---------- Dodano o 17:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:58 ----------

 

dodaje passat b6 2006 1.9 TDI 105KM

 

---------- Dodano o 17:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:00 ----------

 

jeszcze jedno na wakacjach w trasie wyskoczyl mi 5 bieg i od tamtej pory czasami wyskakiwał!!! ale mimo to jezdziłem do tej pory!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White jaki masz przebieg i czy jesteś pierwszym właścicielem? Z ciekawości pytam, bo mnie to przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

265tyś jestem 2 własćicielem!!!ale mnie to tez przeraza auto nie stare i atkie rzeczy sie dzieją 8 miesiecy temu komplet sprzegła wymieniłem a teraz znów skrzynia co za samochody robią teraz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomorze mi ktoś odnosnie typów tych skrzyni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokladnie chcesz wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pytanie co kolega White - czy skrzynie z różnymi kodami można w niektórych przypadkach zamiennie montować.

Moja skrzynia ma oznaczenie JCX i być może czeka mnie niedługo jej wymiana. Czy szukając skrzyni używanej w grę wchodzi tylko taka o kodzie JCX czy też z jakimś innym oznaczeniem też będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności