Skocz do zawartości
pajet

Pedał gazu zapadł się w podłogę Passat B4 2.0 1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w tytule. Zapadł mi się kompletnie podczas jazdy, pedał gazu :dupablada Jest całkowicie luźny, tzn. bezwładny.

Z tego co się zdążyłem zorientować, do tej chwili, to linka jest (niestety cała) :dupablada i normalnie reaguje, więc problem jest chyba gdzie indziej.

Jest długi weekend i siedzę na totalnym, że się tak wyrażę "zadupiu", mechanika nigdzie. Jestem w tzw. kropce.

 

Czy może ktoś coś podpowie w tej kwestii, albo najlepiej podeśle jakiś schemat. Nigdzie znaleźć nie mogę :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy linka nie spadła z pedała albo spręzyna na pedale czy jest cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pedale nie ma linki, ale właśnie sprężyny też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli przepustnice masz sterowaną linką to musisz miec na pedale linke jesli jej nie masz to sie poszła ... albo spadłą ci z zaczepu innego wyjscia nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz maskę, zlokalizuj linkę. obejrzyj, jeżeli przy przepusatnicy nie jest urwana to wyciągnij ją ze ściany grodziowej. jak wyciągniesz to zobacz czy nie uszkodzona, może tylko uchwyt się odgiął.. jeżeli się odgiął to przygnij kombinerkami, włóż z powrotem. jeśli tak jest jak opisałem to zdemontuj plastik pod kierownicą i zlokalizuj w pedale dziurę na ten uchwyt...

tak wygląda ten uchwyt:

http://allegro.pl/linka-gazu-transporter-1-9-td-vw-t4-czesci-i1986118009.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Nic dzisś już nie zdziałam, bo nawet latarki nie mam :dupablada

 

Jutro z rana zastosuję się do porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciągnij ją ze ściany grodziowej

Nie radzę...są tam elementy z plastiku który przy demontażu sie urywa.....na dźwignie pedału jest zakładany haczyk i zapewne spadł...a oże sie tak stać jeśli pancerz linki nie jest dobrze naciągnięty przed przepustnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie radzę...są tam elementy z plastiku który przy demontażu sie urywa.....na dźwignie pedału jest zakładany haczyk i zapewne spadł...a oże sie tak stać jeśli pancerz linki nie jest dobrze naciągnięty przed przepustnicą.

w poprzednim pasku sobie wyciągałem, i doginałem ten haczyk jak mi spadał z pedału i nie było żadnych problemów z wyciągnięciem i nic się nie urwało więc myślałem że nie ma tam aż takich zabezpieczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sobie wyciągałem, i doginałem ten haczyk jak mi spadał

 

U mnie np ten haczyk jest z aluminium i i taki zabieg by go po prostu zniszczył. Nie wiem jak jest w AKR ale w 2E jest na lince przy samym końcu pancerza od strony przepustnicy taka zawleczka (blaszka) którą można regulować napięcie pancerza i jak ona pęknie to też pedał wpada w podłogę (Tak się u mnie stało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten zabezpiecznik aluminiowy się zniszczył i dlatego linka spadła. Koszt 1,50.- :fajny

 

Niestety trzeba było czekać aż do dzisiaj, żeby sklep jakiś otworzyli.

 

Ogólnie pierdoła, ale roboty od cholery, bo dojście słabe.

 

Dzięki Panowie za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności