Skocz do zawartości
Michał2008

Zacinająca się płyta w MFD2 DVD ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zaobserwowałem, że (tak mi się wydaje) zacina się płyta DVD z mapą w napędzie; wcześniej to nie występowało lub było cichsze, teraz wyraźnie to słychać takie zzzzz przez ok. 1 sekundę (tak jakby płyta się przestawiała/ustawiała???). Występuje to nieregularnie , sporadycznie; czasami jak włączę zapłon czasem podczas jazdy gdy nie korzystam z navi. Gdy korzystam z navi objawy nie występują. Jedyne, co robiłem z navi to czyściłem laser, ale przed czyszczeniem to już występowało… (soft 0030 + unlock + V7). Z góry dzięki za sugestie co to może być :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, do tego rysowało mi płyte, czasem nie chciala wyjsc i słyszałem jak NAVI na siłe chce ją czytac. Stanelo w końcu ze org płytu juz nie chciało czytac. Przeczysciłem laser i nie mam juz tego ZZZzzz , ktore było nawet przy zapalaniu silnika. Płtyta po 2 tyg jest jak nowa, a poprzednia miała koła od rysowania juz po 2 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo, do tego rysowało mi płyte, czasem nie chciala wyjsc i słyszałem jak NAVI na siłe chce ją czytac. Stanelo w końcu ze org płytu juz nie chciało czytac. Przeczysciłem laser i nie mam juz tego ZZZzzz , ktore było nawet przy zapalaniu silnika. Płtyta po 2 tyg jest jak nowa, a poprzednia miała koła od rysowania juz po 2 dniach.

 

Witam

 

Mam pytanko, a jak sie czyści laser? trzeba specjalnym przyrządem czyścić? bo ja tez mam problem z płyta NAVI, czasami wogóle niechce sie włączyć, muszę płytkę wyjąć i ponownie włozyć...i wolno sie wgrywa...muł na maksa...płyta jest juz porysowana to może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak laser wyczyscic masz opisane w podwieszonym watku "czyszczenie soczewki lasera MFD i MCD" - lacznie ze zdjeciami. Ja czyscilem laser patyczkami do uszu nasaczonymi plynem do czyszczenia optyki aparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słychać takie zzzzz przez ok. 1 sekundę (tak jakby płyta się przestawiała/ustawiała???)

 

Odgrzewa kotleta; nadal borykam się z tym samym problemem… laser czyściłem już z 3razy – bez zmian, mapy wczytują się szybko, wszystko działa płynnie jedynie te „ścinanie się” ciągle występuje. Raczej to nie wpływa na pracę navi, lecz jest to denerwujące… nie nasila się ciągle jest tak samo… Proszę o jakieś wskazówki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

W moim B6 mam inny problem z navi MFD2 i nie wiem czy to normalne ale od początku ciągle mieli płytą?

Już od otwarcia drzwi słychać że silniczek obraca płytą a potem przestaje nawet gdy navi czy radio jest wyłączone.

Nie zwracałem na to uwagi ale gdy chciałem odpalić navi to nie mógł odczytać płyty a gdy ją wyjąłem to okazała się cała porysowana.

Gdy nic nie ma w napędzie to silnik miesza tak samo już od otwarcia drzwi.

 

I tu moje pytanie czy to normalne ?

 

Podejrzewam że muszę wyczyścić napęd co by się pozbyć syfu który porysował płytkę. Nurtuje mnie temat tego mieszania płytą czy to normalne czy awaria ?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Komin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności