Skocz do zawartości
r1u0d2y

Dynamiczne ruszanie ze skreconymi kolami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wlasciwie od nowosci obserwowalem u siebie w aucie nastepujacy objaw i wystepuje nadal:

 

Jak ruszam dunamicznie ze skreconymi kolami (nie musi byc na maksa, wystarczy 1 obrot, skret w ciasna uliczke o 90 stopni) wystepuje dziwne uderzanie (walenie) z przodu (srodka) auta.

Sprawe zglaszalem w ASO, ale nie zauwazyli nic nienormalnego.

 

Czy u Was tez cos takiego wystepuje?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne ruszanie ze skreconymi kolami = najprostsza metoda na pourywanie przegubów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz włączony ABS i to on powoduje " dziwne walenie", spróbuj wyłączyć ABS i tak samo ruszyć.

 

---------- Dodano o 10:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:50 ----------

 

Dynamiczne ruszanie ze skreconymi kolami = najprostsza metoda na pourywanie przegubów

 

to jest prawda:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystepuje dziwne uderzanie (walenie) z przodu (srodka) auta.
przeguby wewnętrzne lub coś w skrzyni
Dynamiczne ruszanie ze skreconymi kolami = najprostsza metoda na pourywanie przegubów
zgadzam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często włączam się do ruchu z podporządkowanych uliczek, gdzie trzeba dynamicznie wystartować ze skręconymi już kołami i nic takiego u siebie nie zauważyłem. ESP oczywiście włączony (bo chyba o to kardynalskiemu chodziło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na wyłączonym ESP , aczkolwiek przedmówcy maja racje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak, bo u mnie gdy jest włączony ABS , przy gwałtownym ruszaniu koła "chcą zabuksować", a ABS im nie pozwala i jest efekt "tarki", gdy wyłączę ABS to koła "piszczą" i nie ma tego efektu, może Radkowi też i oto chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem tak, bo u mnie gdy jest włączony ABS , przy gwałtownym ruszaniu koła "chcą zabuksować", a ABS im nie pozwala i jest efekt "tarki", gdy wyłączę ABS to koła "piszczą" i nie ma tego efektu, może Radkowi też i oto chodziło.

 

Piszczą to chyba jak ESP wyłączysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

wlasciwie od nowosci obserwowalem u siebie w aucie nastepujacy objaw i wystepuje nadal:

 

...

 

Czy u Was tez cos takiego wystepuje?

 

Pozdrawiam

 

-sorry Radek, ale od nowosci "mordujesz" w ten sposób przeguby, a stuki to po prostu skutek NORMALNYCH LUZÓW W TOLERANCJI PRODUCENTA! -bo luzy sa wszedze i w KAZDYM napedzie "od nowosci" pojazdu!

- taki juz jest ten swiat fizyki i nic tutaj nie poczniesz! :krzeslem :ocochodzi ... !

 

-u mnie w/w problem nie wystepuje, bo juz z zasady nie " morduje gwaltem" przegubów w swoim aucie :zliscia ...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

 

 

wlasciwie od nowosci obserwowalem u siebie w aucie nastepujacy objaw i wystepuje nadal:

 

Jak ruszam dunamicznie ze skreconymi kolami (nie musi byc na maksa, wystarczy 1 obrot, skret w ciasna uliczke o 90 stopni) wystepuje dziwne uderzanie (walenie) z przodu (srodka) auta.

Sprawe zglaszalem w ASO, ale nie zauwazyli nic nienormalnego.

 

Czy u Was tez cos takiego wystepuje?

 

Pozdrawiam

 

Przeczytaj post 6

 

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/77421-Przeguby-wymienione-a-po-jakims-czasie-znowu-przy-skrecie-stuka?highlight=glo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Swoje auto szanuje i napisalem ze ruszam, nie przy kolach skreconych na maksa, tylko co najwyzej 1 obrot kierownicy :) Jestem swiezo po przegladzie na 60k i nic tam nie znalezli, wiec widocznie moj tak juz ma...

post_old.png

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy podobnym skręceniu kół (ale przy normalnym ruszaniu, czy skręcaniu) robi takie ciche "uuuuuuu". ;)

 

Napisałem tak, bo u mnie gdy jest włączony ABS , przy gwałtownym ruszaniu koła "chcą zabuksować", a ABS im nie pozwala i jest efekt "tarki", gdy wyłączę ABS to koła "piszczą" i nie ma tego efektu, może Radkowi też i oto chodziło.

 

A w tym przypadku chyba chodzi Ci o TCS/ASR? ABSu nie da się wyłączyć (przynajmniej nie przyciskiem :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój przy podobnym skręceniu kół (ale przy normalnym ruszaniu, czy skręcaniu) robi takie ciche "uuuuuuu". ;)

 

 

 

A w tym przypadku chyba chodzi Ci o TCS/ASR? ABSu nie da się wyłączyć (przynajmniej nie przyciskiem :P ).

 

W stu % masz rację,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy lekko skreconych kolach i ruszaniu (wcale nie ostrym ) przegob wewnetrzny sie rozsypal a zadnych objawow przed nie bylo.Ale proscizna z wymiana mozna to zrobic pod blokiem z lewarkiem , kompletem kluczy w godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to prawdopodobnie masz któryś z przegubów uszkodzony a słychać po" środku" bo czasami jakaś wiązka kabli lub czegoś innego tam przechodzi i dźwięk tamtędy się dostaje do środka kabiny i wtedy wydaje się że to jest po środku. Podjedz na jakiś plac ( lub przy wjeździe w ulicę) opuść szybę skręć koła na maxa i i powoli jedź słuchaj czy słychać potem w drugą stronę i to samo. Jeżeli będzie słychać pukanie to raczej przeguby Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności