Skocz do zawartości
Gość bigkamil

wolne obroty.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

Witam wszystkich.

mam niestety problem z wolnymi obrotami w moim pasku. gdy auto stoi jakieś 3 dni po zapaleniu wolne obroty są troche ponad tysiąc za chwile zaczynają spadać i dochodzą nawet do 500 obrotów na minute - silnik zaczyna szarpać i niewiele brakuje żeby zgasł. gdy go 3 lub 4 razy przegazuje to wszystko wraca do normy obroty się zwiększają i jest wpożądku. to się dzieje na bęzynie na gazie niewiem jak jest bo mija instalacja włącza sie dopiero po rozgrzaniu silnika. co to może być za usterka jak ją usunąć? za pomoc dziękuje i pozdrawiem

PS. dzieje się tak tylko po 3 dniach stania auta. gdy samochód stoji całą noc i rano go zapalam wszystko jest wporządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

kable wysokiego napięcia są dobre. a silnik krokowy jakieś pół roku temu był czyszczony bo się przycinał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ppewnie znowu sie przycina, najprościej byłoby go pomienić od innego auta i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ale dziwne jest że się przycina ciągle w tych samych okolicznościach zawsze po parodniowym postoju. nigdy jeszcz mi się nie przycioł w mieście i wczsie normalnej jazdy. może to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kable wysokiego napięcia są dobre. a silnik krokowy jakieś pół roku temu był czyszczony bo się przycinał.

pewnie wymaga ponownego czyszczenia

zamocz min. na 12h w benzynie ekstrakcyjnej

uwaga na elektonikę

przed montażem wd40 lub mobil penetroloil

wysuszyć przed zakladaniem

nowy ok. 1200 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

wiem nowy to strasznie drogo. zrbie tak jak radzicie wyczyszcze krokowca. ale czy nie jest to dziwne ze on sie zacina tylko po dłuższym postoju???

tak naprawde to krokowiec sie nie zacina tylko zabardzo obniza obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lambda i czujniki temperatury, a nieuzywane psuje sie 2x szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

lambde mam napewno dobrą. czujnik temp. sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowałem się podpiąć pod ten temat, bo mam problem z wolnymi obrotami.

Dwa dni temu dolewałem oleju do silnika i zapomniałem założyć korek (moja wina). Przejechałem tak kilkanaście kilometrów i po pewnym czasie gdy stanąłem na światłach okazało się, że wolne obroty, na słuch (nie mam obrotomierza na desce), są na poziome ok 1500 -2000rpm. Zaraz zaparkowałem wyłączyłem silnik, zakręciłem wlew oleju, odpalam i znów obroty mi wskakują na taki poziom. Jaka może być tego przyczyna?

Oleju dużo nie wyrzuciło, no może "pięćdziesiątkę". Passat jak w opisie, instalacji gazowej brak, dodam jeszcze, że była wymieniana pompa wody i termostat, ok 2 tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności