Skocz do zawartości
pogromca

Pompa paliwowa 1,9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W związku z tym że próbuję znaleźc przyczynę drgań w moim passacie postanowiłem sprawdzic pompę paliwową przy silniku. Wyczytałem że jest tam taki zawór ograniczający ciśnienie, który ma za zadanie utrzymac ciśnienie na poziomie 1 bara co potrzebne jest do prawidłowego działania iglicy zaworu elekromagnetycznego. Więc wydedukowalem :cwaniak: że może ten zawór jest jakiś feler i nie trzyma tego zadanego ciśnienia i przez to zawór pompowtryskiwacza nie może się wysterowac i zgłasza błąd.

 

Chciałem wobec tego sprawdzic tą pompę. Podjadę do jakiegoś mechanika żeby mi zmierzył ciśnienie, tylko najpierw to chciałbym się dowiedziec jakie ono powinno byc standardowo i jak je mierzyc, tzn. na jałowym czy na obrotach? Może i mechanik będzie to wiedział ale ja chce wiedziec swoje :] Proszę o podpowiedź.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jałowym czy na obrotach?

 

Na wszystkich obrotach ciśnienie jest takie samo jedynie tylko zwiększa się prędkość obrotowa którą ustalamy poprzez deptanie w pedał.

 

Pomiaru dokonuje się najpierw na wtryskiwaczach. Sprawdza się ono w specjalnym urządzeniu pomiarowym VAG 1322

Wymagana wartość:

- nowy wtryskiwacz: 190 do 200 bar (granica zużycia: 170 bar.)

 

(Pompa wtryskowa wytwarza podobne ciśnienie minimalnie większe)

 

Specjalistyczne dane techniczne posiadają specjaliści od napraw pomp wtryskowych (w zależności od rodzaju/symbolu pompy lub pompowtryskiwacza).

 

Natomiast przyczyną drgań najpierw należy przeprowadzić w poduszkach silnika które należą do elementów często wymienialnych i kosztownych (z czujnikiem 700zł szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ale ja nie mam pompy wtryskowej tylko pompowtryskiwacze, silnik AVB, chodzi mi o tą pompę podwójną przy silniku, podobno od tyłu jest specjalne miejsce gdzie podpina się manometr w celu dokonania pomiaru.

Chyba że je źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jaką wartośc na mierniku powinna wskazywac sprawna pompa podciśnienia?

 

U mnie to nie są poduszki bo je wymieniłem. Opisywałem problem w dziale diagnostyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach AEK, AVB, AVF, AVL i AWX są pompowtryskiwacze i pompa paliwa

(pompa podciśnienia) 038 145 209E

 

avfgm5.th.jpg

 

Sprawdzanie ciśnienia pompy:

– podłączyć urządzenie do pomiaru ciśnienia VAS 5187

– uruchomić silnik;

– podnieść obroty do wartości 1500/min;

– obserwować wskazywane ciśnienie na manometrze: (wymagana wartość: min. 3,5 bar.)

Jeżeli nie zostanie osiągnięta wymagana wartość – wymienić pompę.

 

Po wymontowaniu przyrządu do pomiaru ciśnienia dokręcić śrubę zamykającą momentem 25 Nm. Wymienić uszczelki.

 

Nieszczelna instalacja paliwowa może doprowadzić do powstawania:

- piany lub pęcherzyków powietrznych w przewodach doprowadzających paliwo,

- braków mocy i wypadania zapłonów,

- trudności przy uruchomianiu silnika.

 

Temperatura przewodów instalacji paliwowej lub paliwa może wynosić w samochodach

z silnikami wyposażonymi w układ pompowtryskiwaczy, w ekstremalnych warunkach

100oC. Przed otwarciem złącz przewodów odczekać na ochłodzenie się paliwa, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo oparzenia. Zakładać rękawice i okulary ochronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek :ok: o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareq

Marek,

Jestem zainterosawany "Miernik ciśnienia paliwa" ,Jaki cena i gdzie sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w liroju manometr do 1 bara i do 10 bar za 40zl do tego 1 metr weza 8 mm koncowka oczkowa i do tego sroba przelotowa i tym zestawem moge sprawdzac pompe w zbiorniku i ta przy glowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłbym się dowiedzieć jakie są wymiary tej śruby przelotowej? Chodzi mi o średnicę, gwint i długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności