Skocz do zawartości
misiorowski

Strefa Wędkarska Grupy Mazowieckiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Wpadłem na pomysł założenia tego postu ponieważ na ostatnim spotkaniu grupy mazowieckiej padł temat wędkarstwa jak podniosłem klapę bagażnika, i wielu oczom ukazały się wędki co od razu zaowocowało w nowy wspólny temat.

W grupie warminsko-mazurskim post się przyjął, ale tam nie było z tym problemu bo niestety jeśli chodzi o jeziora to mają nad nami przewagę więc wędkujących też jest znacznie więcej.

Ale jeśli chodzi o nasz rejon myślę że nie jest aż tak źle bo sam wędkuje od dawien dawna i parę miejsc już znalazłem do których często wracam, są też łowiska specjalne na których niestety trzeba płacić ale za to jest większa pewność że coś się trafi.

 

W województwie mazowieckim myślę że też się paru zapaleńców znajdzie, co po ostatnim spotkaniu na spocie nie mam wątpliwości o tym.

Można by połączyć pasje do samochodów passata z wędkarstwem, a może i zebrać jakąś grupę ludzi co by chciała wybrać się od czasu do czasu na jakieś wspólne połowy a to nad rzekę lub jezioro a może i na dorsza nad Bałtyk.(gorąco polecam takie wyprawy jeśli ktoś nie był). A może i rywalizować z forum warminsko-mazurskim i umówić się na jakieś wspólne zawody

 

Jeśli trafiliście tutaj to na pewno dlatego że może macie takie same hobby co i ja, a może mieliście kiedyś lub dopiero byście chcieli się zaciągnąć na parę wypraw w których zaszczepicie w sobie choćby odrobinę wędkarstwa.

 

Co o tym myślicie czekam na waszą opinie lub krytykę,:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie chociaż wątpię żeby udało nam się coś zorganizować jeszcze w tym sezonie. Nie wiem jak inni ale ja nie specjalnie lubię wędkować na lodzie, głownie ze względu na niską temperaturę jaka temu towarzyszy. W tym sezonie myślę że uda mi się jeszcze raz skoczyć na szczupłe na Mazury i może jeszcze krótki wypadzik dla zabawy nad jakieś łowisko specjalne w okolicach stolicy. Liczę jednak że wraz z nadejściem wiosny uda się zorganizować jakiś wypad większą grupą ludzi. Zobaczymy ilu będzie chętnych. Na razie mamy dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za a nawet przeciw. Wędkuję od dzieciaka, zbliża się sezon zimowy ja spod lodu nie bardzo przepadam ale na wiosnę rzeka, jezioro, staw bardzo chętnie. Dobry temat zamieściłeś czekajmy na chętnych. Mam kilka miejsc nad Narwią okolice Legionowa. A co do zawodów to pomysł gitara :dobrze

Edytowane przez UCIEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i git zaczyna mi się podobać UCIEK nie znam okolic legionowa a z tego co oglądałem z Google maps jest tam kilka fajnych miejsc więc na pewno się do ciebie uśmiechnę. darek_tz a ty gdzie jeździsz na te mazurki ?, ja mam rodzinę w Olsztynie i sporo znajomych, a 10 km przed Olsztynem trzymam łódeczkę na jeziorze Wulpińskim. Jeśli chodzi o łowiska specjalne nawet nie źle jest na łowisku Okoń pod warszawą w janówku ale ostatnio pod koniec roku trochę mało rybki wrzucili bo 2 dni i nic zero ale browarki były i złagodziły marne połowy.

Edytowane przez misiorowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mazurach najczęściej łapię na Wersminii. Czasem na Dadaju. Jeśli chodzi o okolice Warszawy to na takich łowiskach jak Piorunów, Brwinów (Wodne Ranczo), Grzegorzewice. Czasem też w okolicach Skierniewic na łowisku Joachimów-Mogiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wstałem rano i napisałem do świętego mikołaja co by mi nowy spining kupił, mój najlepszy i ulubiony złamałem w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dajcie znać gdzie i kiedy na RYBECZKI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest następna osoba, witaj elisek, teraz tylko czekać aż się zacznie po zimie zrobić trochę cieplej i zaczynamy:dobrze Być może jeszcze do nas ktoś dołączy zawsze to będzie raźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wybiera sie nikt w weekend polatac za szczupaczkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wybiera sie nikt w weekend polatac za szczupaczkiem?

 

moze, a Ty gdzies lecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad niedziela pojechac na narew w okolice Janówka, ew. Wierzbicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę do Olsztyna do teściów we weekend i też na szczupaczka zapolować przy okazji, szkoda że wcześniej nie dałeś znać ja bym chętnie pojechał a tak teraz zmienić planów nie mogę. Mam nadzieje że następnym razem się uda z wami coś wymyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Mazurach najczęściej łapię na Wersminii. Czasem na Dadaju. Jeśli chodzi o okolice Warszawy to na takich łowiskach jak Piorunów, Brwinów (Wodne Ranczo), Grzegorzewice. Czasem też w okolicach Skierniewic na łowisku Joachimów-Mogiły.

 

Cześć Wam

ja z racji zamieszkania będę odwiedzał południowe okolice warszawy.

korzystałem do tej pory z Ekofarm koło mszczonowa .

czy ktos zna podobne może lepsze miejsca na południe?

Pozdro

JK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odwiedzę na początku przyszłego sezonu to łowisko koło brwinowa?

jak go oceniasz chodzi przede wszystkim o liczebość poławiaczy??

swoją drogą przed paskiem miałem właśnie superba 130 KM

tyle miejsca w środku co ma ta skodzica to nie ma w żadnym wozie!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodne ranczo byłem fajne łowisko ale mi sama drobnica brała wtedy.z opowieści słyszałem ze i coś większego też tam buszuje przy dnie, ale to i na każdym łowisku tak gadają. Jak dla mnie łowisko typowe na karpia ale godne polecenia. Jedna wada łowiska nie jest osłonięte więc jak jest wiatr to spławik i drgająca odpada. a jeśli o ceny trochę przesada

Edytowane przez misiorowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba odwiedzę na początku przyszłego sezonu to łowisko koło brwinowa?

jak go oceniasz chodzi przede wszystkim o liczebość poławiaczy??

 

Ja akurat tam tylko spiningowalem. Czepiały się jakieś okonki i drobne szczupaczki. Byłem tam tylko 2 razy wiec może nie miałem szczęścia. Ludzi za każdym razem było niewiele w przeciwieństwie do Ekofarm gdzie w weekendy bywa na prawde ciasno.

Nie wiem co chcesz łapać. Jeśli na spining to polecam Piorunów. Jeśli jednak chcesz złapać niekoniecznie dużo ale coś dużego (karp, amur, szczupak, sandacz, sum) to zostań przy Ekofarm.

 

swoją drogą przed paskiem miałem właśnie superba 130 KM

tyle miejsca w środku co ma ta skodzica to nie ma w żadnym wozie!!

 

Fakt. Każdy kto pierwsz raz wsiada, zwłaszcza z tyłu jest w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chętnie przyłącze ale na wiosne:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak cieplo, to zobacze co bedzie 31.12

Moze jak bedzie 10 stopni jak dzis to skocze nad Narew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj znac jak cos bo jak bedzie w miare pogoda to i ja sie wybiorę chętnie porzucać trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności