Skocz do zawartości
tomcio1

Pomoc w pracy magisterskiej 1.8T AWT + sekwencja na dystansie 100.000km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zacne grono :)

 

Poszukuję na forum osoby, która jest w posiadaniu VW Passat B5FL 1.8T (AWT) z założoną instalacją LPG (sekwencja IV-gen).

Najlepiej, gdyby samochód był użytkowany na gazie w okolicach 100.000km.

 

Piszę pracę magisterską na temat wpływu LPG na silnik benzynowy.

 

Kolega kserkses jest w posiadaniu takiego autka, jednakże w chwili obecnej nie ma fabrycznej konfiguracji (inne turbo itd), co wyklucza możliwość jego testów.

 

W każdym razie może ktoś z Was jest mi w stanie pomóc :)?

 

W zamian za pomoc oferuję hamowanie auta.

 

POZDRAWIAM i z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pracy wybrałeś ciekawy, ale..

Najważniejsze pytanie. Przy jakim przebiegu został zamontowany gaz. Silniki 1.8T są z mandoliny i rozlatują się bez użycia gazu. Niemniej serwisowałem Paska 2002r z 1.8T który miał 280tyś przebiegu z czego prawie 80kkm na gazie. Nie montowałem w tym egzemplarzu tej instalacji wiec nie mogę jednoznacznie stwierdzić ze silnik nie był zmieniany. Według właściciela silnik nie zmieniany. Regenerowana turbina. Minimalne zużycie oleju. Spalanie od początku instalacji takie samo i waha się 10-13l gazu. Instalacja BRC na tzw pomarańczowych wtryskiwaczach. 5lat.

 

tomcio1- wbrew powszechnej opini gaz nie niszczy silnika. Prawidłowo ustawiony gaz (Lambda- 1.000 +- 3%) niczym nie zaszkodzi silnikowi. Minimalnie wyższa temperatura spalania nie rozpuszcza zaworów ani gniazd. Dla przykładu, kiedyś wymieniałem głowicę po kolizji z Galancie 2.0 i przebiegu 240tyś, zaniosłem do warsztatu na wycenę naprawy to zapytali ile milionów przejechało to na gazie bo tak wypalonej głowicy juz dawno nie widzieli... a ja ze 0km. Auto nigdy nie miało gazu. To zła mieszanka paliwa jakim jest zasilany silnik niszczy jego podzespoły.

Jedyne niedogodności jakie przynosi LPG to bardziej odczuwalne niedomagania układu zapłonowego. W 90% przypadków na benzynie nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy a na gazie będzie Ci szarpało podczas dużego obciążenia silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy jakim przebiegu został zamontowany gaz. Silniki 1.8T są z mandoliny i rozlatują się bez użycia gazu.

:wmorde

 

Ja miałem instalację zamontowaną przy przebiegu 38kkm, zdemontowaną przy przebiegu 115kkm... silnikowi nic nie było. Przy mocy 300+ koni nie brał oleju ;) Zgadzam się, że to nie gaz, a fatalny skład mieszanki i przekonanie, że można emulować wskazania sond lambda żeby oszukać silnik niszczą silnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę pracę magisterską na temat wpływu LPG na silnik benzynowy.

To zależy w głównej mierze od montera i wybranej instalacji oraz jej ustawienia. Znajdzie się taki który przejedzie na LPG 200tkm i nic mu nie będzie, jak i taki któremu silnik wyciągnie kopyto po 50 tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój pasio przepracował na LPG już 110kkm, można powiedzieć że ten rezultat osiągnięty już po chipowaniu. Montaż odbył się przy przebiegu 100kkm. Czyli aktualnie przejechane 210kkm. Niestety ale przy 200kkm byłem zmuszony wymienić turbinę na większą. Więcej w moich postach. Jeśli masz jakieś pytania.. zadawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności