Skocz do zawartości
honestPR

Obroty na gazie a tps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam archaiczna instalacje telgaz stefanelli 5000. Ktoregos dnia wzialem sie za regulacje tps. Przy calkowicie zamknietej przepustnicy wskazywalo 0.01V na 1 sciezce. Wyregulowalem na 0.25V jak ksiazka pisze. I tu zaczely sie jaja na gazie. Jak tps byl na 0.01v to lpg wolne obroty ok, a jak tps na 0.25V wowczas calkiem tych obrotow nie ma. O co kaman??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam archaiczna instalacje telgaz stefanelli 5000

Sam mam taka centralkę.

Napisz czy masz podłaczona lambdę i na jaka eemulacje ustawiłes emulator?

Czy krokowy zawór gazu masz podłączony?

Jeśli masz podłaczony to faktycznie zmiana napięć potencjometru przepustnicy coś tam pozmieniała, ja nie mam podłączonego TPSa pod LPG i jest wszystko w jak najlepszym porządku, odłączyłem aby nie były zafałszowane Volty z TPSa na sterownik silnika.

Dochodzi jeszcze kwestia sprawności parownika.

Można jeszcze spróbować wytarować sterownik -emulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podlaczona sonde. Nie ustawialem emulacji bo nie mam do tego oprogramowania ani interfejsu. krokowy tez jest podlaczony. I wlasnie nie wiem czy tps jest podpiety, nalezalo by to sprawdzic. Parownik regenerowany i jest ok, bo przy okolicach 0 stopni na zimnym chodzi normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak regulowałeś TPS, kręcac nim czy uchylając przepustnicę?

Emulacje w tym sterowniku ustawia sie za pompcą przełaczników , są dwa przełaczniki i cztery tryby emulacji.

TPS podłączony powinien byc pod fioletowy kabel przy sterowniku a sonda pod czarny.

Znajdę plik od tym sterowniku to Ci podrzucę.

 

Mam plik...jest w nim troche o telgas 5000

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnalem silniczek krokowy aby przepustnica sie calkowicie zamknela i wtedy wyregulowalem na 0.25v na 1 sciezce. A skad mozna wziasc taki tester??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skad mozna wziasc taki tester??

Nie do dostania, centralka raczej sama się dopasowuje do TPSa ale sugeruję go odłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności