Skocz do zawartości
villen

Kierownica wielofunkcyjna w Passacie B3 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszczepienie przycisków z innego auta mija sie z celem -łatwa dostępność.

Pozostaje spłodzenie czegoś mega płaskiego aby przymocować do wierzchniej strony kiery.

Albo np. dorwać jakiegoś taniego "game pada" ,wykorzystac przyciski, porozcinać obudowę dopasowując do kształtu ramion kiery itd...

I jeszcze kwestia odbiornika przy radiu....czyli dopasowanie sygnału do indywidualnego sprzętu...jak z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na pierwszy wymyślony przeze mnie "wariant". Przynajmniej na pierwszy raz wydaje mi się to prostsze do zrealizowania.

 

Muszę tylko dorwać drugą kierę... Może jest ktoś z Wrocławia, kto ma i chciałby sprzedać za ludzkie pieniądze kółko z B3 w dobrym stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

villen Twój pomysł jest bardzo dobry, naprawdę to popieram i jak znajdę kierownice to mogę Ci ją wysłać żebyś mógł poeksperymentować :) tylko muszę jej poszukać, na pewno gdzieś ją mam bo kiedyś miałem b3 na części ale kiery nie sprzedawałem więc jak ją znajdę to dam Ci znać na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/kierownica-vw-passat-b3-oryginalna-i1906104724.html koszt nie zbyt duży a do testów po co ci dobry stan ?? 20 zl + 11zl koszt przesyłki a tu druga http://moto.allegro.pl/kierownica-passat-b3-i1899010074.html w tej pierwszej nie za bardzo wiem o co chodzi jest napisane ze kierownica poniżej ze liczniki trzeba by bylo zadzwonić i sie dowiedzieć a co do drugiej opcji za 50 zł kiera też chyba cena nie wygórowana Edytowane przez tekken_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pilota wstawić jednak w kierę, to nie bawiłbym się w żadne mikroswitche tylko płytka PCB z przyciskami membranowymi i nadajnik na podczerwień albo lepiej na bloototh. Wszystko w SMD i część można byłoby wstawić pod klapkę klaksonu wraz z bateriami ;). Przy podczerwieni to zwykła bateria-pastylka jak do zegarka starczy na długo :) A PCB z przyciskami membranowymi będzie miała z 2mm grubości a na tyle to wydrapiesz materiał z kiery :)

 

---------- Post added at 01:39 ---------- Previous post was at 01:31 ----------

 

Tu masz nawet lepsze rozwiązanie:

http://www.tme.eu/html/PL/uniwersalne-klawiatury-membranowe-12-przyciskowe/ramka_1414_PL_pelny.html

Na wierzch sobie nadrukujesz co chcesz mieć, ilość przycisków sobie dotniesz i przykleisz na wierzch kierownicy a taśmę wprowadzisz pod przycisk klaksonu do układu nadajnika i po robocie :)

 

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:39 ----------

 

http://www.conrad.pl/Samoprzylepny-przycisk-membranowy,-czarny.htm?websale7=conrad&pi=709883&ci=SHOP_AREA_17384_0216610

A tu masz pojedyncze sztuki ;) Jakbyś chciał sam coś zadziałać :)

Teraz tylko wszystko zależy od tego czy radio obsługuje piloty i jakie jest wyjście :) A resztę się już do projektuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekken_25 - 50zł nie jest może wygórowaną ceną za kierownicę, szczególnie w porównaniu do jakiś nowszych aut, ale dalej jest to spora kwota dla nie pracującego studenta :P Nie robię z siebie jakiegoś biedaka, ale tu kwestia priorytetów dochodzi: bardziej niż kupować drugą kierę przydało by mi się zrobić regenerację alternatora, zatankować na powrót do domciu, albo jedzenie kupić żeby bułek nie smarować samym nożem :D (to ostatnie to taki studencki żarcik :P) A dobry stan dlatego, że w razie powodzenia po co powtarzać całą robotę od początku?

 

Dlatego jeżeli kolega ogipio znalazłby kierownicę i rzeczywiście zechciałby ją podarować to byłbym na prawdę wdzięczny!

 

druidionin - nie jestem pewien czy dokładnie zrozumiałem pierwszą część Twojej wypowiedzi: przyciski membranowe? Chodzi Ci o coś w tylu styków zwieranych sprężynującymi blaszkami podlepionymi pod folią jak np w telefonach komórkowych? Jeśli tak to muszę się niestety z Tobą nie zgodzić - zbyt mała powierzchnia, dyskusyjna trwałość. Macając swoją kierownicę doszedłem do wniosku, że bez większego problemu powinno się tam dać zrobić miejsce głębokie na te 3-4 mm na mikro słicz.

Co do linka z tme - to jest klawiatura tzw. matrycowa i z powodu bardzo charakterystycznej konstrukcji tego typu klawiatur (styki w miejscach "przecięć" kolumn i wierszy ścieżek przewodzących) nie da się ich pociąć na pojedyncze przyciski. Poza tym wolę już chyba przyciski od spodu niż jakiekolwiek dziadowanie na wierzchu kierownicy. No ale to jest moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.

Drugi pokazany przez Ciebie przycisk może i byłby ciekawą opcją, gdyby nie jego chora cena. Już wolałbym szukać gotowej kiery z przyciskami, bo wyszło by podobnie - jeśli dobrze się przyłożyć to można z alledrogo wyrwać kółko multifunkcyjne czteroramienne z B5 FL za stówke. A wieloklin podobno pasuje...

 

Kwestia sterowania podczerwienią być może jest dosyć ciekawa, moje radio ma czujnik IR i gdyby zastosować diodę IR dużej mocy to mogłaby ona być nawet zamontowana na kierownicy, gdzieś z tyłu, a prawdopodobnie też działało by to poprawnie dzięki odbiciom. Trzeba by tylko rozgryźć protokół IR stosowany przez Sony, lub użyć gotowego, odpowiednio zmodyfikowanego pilota. Twoje fantazje na temat blutucza pozostawiam bez komentarza :) Pomijając kwestię dosyć skomplikowanej obsługi programowej i to, czy jakiekolwiek radio ma w ogóle możliwość sterowania blutem, cena takiego rozwiązania jest właściwie dyskwalifikująca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bułek nie smarować samym nożem

I tak dobrze, że stać Cię na bułki ;)

 

 

cena takiego rozwiązania jest właściwie dyskwalifikująca...
\

Tu bym akurat się nie zgodził ale widzę, że ta tematyka Cię nie interesuje...

 

Jak masz montować przyciski z tyłu to ja bym po prostu manetkę do radia od forda wstawił i po problemie... A jesli chcesz przerabiać pilota na podczerwień to przecie mikro switchów tam nie uraczysz, co najwyżej przyciski membranowe lub jak w standardowych pilotach ścieżki na pcb zwierane poprzez przewodzący koniec gumowego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetoothem akurat się przez jakiś czas zajmowałem kolego :) Tyle że bardziej do transmisji danych w komunikacji między pewnymi urządzeniami. Owszem, może i są jakieś radia ze sterowaniem po blutuczu - nie znam rynku więc nie przeczę. Jednak cena najtańszego dostępnego na rynku modułu bluetooth nadającego się do wykorzystania w aplikacji z mikrokontrolerem oscyluje w granicach 60zł, a to tylko jeden element z kilku potrzebnych. Pomijam już całkowicie kwestię oprogramowania całości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kierownicę od B3, ale stan raczej nie za ciekawy bo resztki auta stoją na podwórku już rok bez dachu i szyby więc troszkę jej się wodą dostało napewno. I nie jestem pewien czy ma klakson. Jak chcesz to oddam ci ją za free. Jak coś PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :)

 

Przepraszam za ostatni brak aktywności - nie oznacza on porzucenia planów co do kierownicy...

 

Wymyśliłem nieco inne rozwiązanie, które aktualnie już testuję. Na razie nie zdradzam szczegółów, ale wykoncypowałem alternatywne dla switchy i innych przycisków rozwiązanie ;>

 

Sprawa może trochę potrwać, bo równolegle będą powstawały dwa elektroniczne urządzenia do paska (z czego jedno dosyć skomplikowane) które dodadzą nieco "wypasu" (ale wszystko ze smakiem!) do nieco podstarzałego już Paszczura :)

 

Kiedy tylko całość nabierze rumieńców na tyle, by móc to pokazać publicznie, od razu to zrobię właśnie tu, na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemanko :)

 

Przepraszam za ostatni brak aktywności - nie oznacza on porzucenia planów co do kierownicy...

 

Wymyśliłem nieco inne rozwiązanie, które aktualnie już testuję. Na razie nie zdradzam szczegółów, ale wykoncypowałem alternatywne dla switchy i innych przycisków rozwiązanie ;>

 

Sprawa może trochę potrwać, bo równolegle będą powstawały dwa elektroniczne urządzenia do paska (z czego jedno dosyć skomplikowane) które dodadzą nieco "wypasu" (ale wszystko ze smakiem!) do nieco podstarzałego już Paszczura :)

 

Kiedy tylko całość nabierze rumieńców na tyle, by móc to pokazać publicznie, od razu to zrobię właśnie tu, na forum :)

 

 

czekam z niecierpliwością ciekaw jestem co ta twoja główka wymyśliła xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności