Skocz do zawartości
Gość slawek_utg

Kolejny rebus / wersja/silnik itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek_utg

Witam nigdy się nie zastanwiałem dogłebnie na tym ale jakoś tak mnie coś natchneło posprawdzać wersje, nr VIN itp. No więc zaczne od tego ze w numerze VIN odkodowałem ze rok produkcji jest 1991-"M" a w dowodzie rej. jest wbity 1990r. dziwne co ?(to doepiro poczatek) :przestraszony: druga sprawa mam silnik 1.8 oznaczenie AAM/poj. skok. 1781/55kW(75KM) a wg. zamieszczonej tabeli taki silnik o tej mocy wystepopwał w 1.6 a w 1.8 nie ma :przestraszony: nomralnie mam juz metlik w głowie co wy na to?? moze być składany ?? i wkoncu jak mam typ silnika EZ,RP itd. bo sam juz nie wiem ... z góry dzieki :vw:

 

 

tabelafy7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik masz 1.8 AAM o mocy 55KW (75KM) silnik ten montowany byl w Passatach B3,B4,Vento i Golfie III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

no fajnie bo juz myslalem ze (...). tylko jakie mam oznaczenie EZ,RP,PB itd. :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie masz napisane na bloku silnika - przeczytaj sobie - ale jesli masz 1.8 75KM to raczej bedzie to AAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VIN odkodowałem ze rok produkcji jest 1991-"M" a w dowodzie rej. jest wbity 1990r. dziwne co ?

Niespecjalnie - w numerach VIN podawany jest rocznik "modelowy", a nie dokładny rok produkcji - z regułu model zmienia się w okolicach półrocza (lipiec sierpień).

Ja tez mam B3 z grudnia 1991 a w VIN mam "N" - czyli 1992.

Przy wszelkich próbach poszukiwania nr części używam więc rocznika 1992 :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności