Skocz do zawartości
barkas

Automatyczna skrzynia - Passat B3 '90 Problem, błąd 00293

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomas.mk1

witam, widze dużo tu mądrych ludzi odnośnie automatu - nie będe zakładał nowego tematu bo ten jest bardzo podobny, mianowicie oto mój problem

passat b3 automat 2.0 16v wszystko ładnie działa aż nagle silnik umiera, wymieniam go na 1.8 abs mono-motronic razem z wiązkąz abs (tyle, że abs był w manulau). Po odpaleniu skrzynia pracuje w trybie awaryjnym tylko na 3cim biegu bo nie ma podłączonej wtyczki znajdującej się koło skrzynki bezp. która idzie do ecu skrzyni :/ ( w wiazce z 16v byla wtyczka by to polaczyc w absie juz nie ma) wtyczka ma 5pinów - 3 z nich wchodzą w białą wtyczke z tyłu skrzynki bezp. o oznaczeniu R więc tam sobie je wepne tak jak było ori w wiązce z 16v ale pozostają 2piny które szły prosto do kompa z 16v i nie wiem gdzie to wcisnąć. Znam oznaczenia pinów w jakie były te kable wpięte do ecu 34 i 31, jest to power starter i A/T controller.

Poradzicie coś w mojej sprawie, nie chce na pałe łaczyć kabli by czegoś nie spalić. power starter to chyba uruchomiony rozrusznik a A/T controller?

 

edit: przeszukałem mase schematów i przeleciałem kable, wyszło mi po kolorze kabla, że power starter mam podpiąc pod pin 14 w monomotronicu czyli moduł wtrysku pin5 Wy to nazywacie tps? tak?

 

dodatkowo z postów pozyżej cos wyczytwałem ze z tego modułu wtrsyku automat bierze prąd/sygnał

Edytowane przez tomas.mk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas123

Witam, mam ten sam problem ze skrzynia czyli 00293 na D sie zawiesza i tak zostaje na krótko jak podłaczam przewodami to przełacza od P aż do 1 ale jak podłącze NOWY z serwisu pozycjoner to tylko działa od1do D i dalej juz wyskakuje bład jak wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności